şükela:  tümü | bugün
 • serj tankian ve arto tunçboyacıyan'un birlikte yapacakları söylenen grup projesi..
 • ermenice sanata sevgi demekmiş..
 • türk kültürüne yakin ve türklerle calisan biri olan arto tuncboyaciyan'la türk düsmanligiyla suclanan soad grubunun vokalisti nasil oluyor da beraber bir şeyler yapıyor diye düşünmemize yol acan proje. saygiyla aniyoruz, sevindik.
 • bugun ilk albumleri cikacak olan grup. merak uyandirici.
 • isminin
  serj tankian
  arto tuncboyaciyan
  seklinde olustugunu dusunuyorum, insanlarin ermenice'de su su demekmis demesinin de, demomsu bi videolarinda "serart is love and art and music and love and art and music and love and.. hed hod" seklinde aciklama yapmalarina veriyorum.
  sarkilari soad gibi sert degil. bunun nedeni de tahminen icinde malak yiyen daron'un bulunmamasi. cok deneysel muzik yapiyorlar. muziklerinde anadolu'dan ve amerika'dan birseyler bulmam mumkun. neredeyse replikas gibi diyesim geliyor ama diyemiyorum yemiyor. cunku daha bir farkli yapiyorlar** deneysel muzigi abartmislar hatta bazi yerlerde sicmislar. olsun deniyolar cocuklar. dinlemek isterseniz, albumdeki* sarkilarinin buyuk kisminin oldugu quicktime referance dosyasinin linkini yazmaktayim:
  http://www.sonymusic.com/…ixdown_01_01_full_ref.mov
 • (bkz: night ark)
 • narina insanın içini titreterek diğer şarkıları bastırıyor doğrusu. şarkı trip hop havalarında desem, yetmez. mutlaka dinlenilmesi gereken bir çalışma.
 • halihazırda soad seven biri olarak henüz yeni edindiğim için lanet okuduğum bir albüm. biraz afrika etniği, biraz acid jazz, biraz distortion, kopuk vokaller. gayet deneysel. ve şu ana dek pek karıştırılmamaış türlerin sentezi olduğu için beğenmeyenin pek çıkmayacağını tahmin ediyorum. yapanlara edenlere teşekkürü borç biliyorum, elma şekeri gibi bir şey mübarek..

  albümün playlisti şöyle:

  01 - intro
  02 - cinema
  03 - devil's wedding
  04 - walking xperiment
  05 - black melon
  06 - metal shock
  07 - save the blonde
  08 - love is the peace
  09 - leave melody counting fear
  10 - gee-tar
  11 - claustrophobia
  12 - narina
  13 - zumba
  14 - facing the plastic
  15 - if you can catch me
  16 - i don't want to go back empty handed
 • uzun zamandır dinlemediğimiz kadar kaliteli ve çok özlediğim bir müziği bana sunan çalışma. öyle bir sentez ki, bir yandan rage against the machine, bir yandan ezginin günlüğü'nün eski hallerini dinliyormuş gibi oluyorsunuz. ayrıca afrika'dan da, balkanlardan da birşeyler de var içinde. tavla sesleriyle başlayan narina aşmış taşmış bir şarkı. serj ise her zamanki gibi çılgın.