şükela:  tümü | bugün
  • “fasulye pahalı! pahalıysa pahalı ne yapacaksın fasulye yemeyeceksin o zaman ucuz sebze yiyeceksin…” sözleriyle tekrar gündeme gelen seray sever’in boğaziçi ekonomi bitirmesi beni şaşkınlığa sürüklemiştir. bir ben mi giremedim boğaziçi’ne? ajdar’dan sonra ikinci kez şaşkınlığa uğradım.

kaynak: https://eksiup.com/p/hw62913usq5d
  • bölüm başı 20 bin tl alıp, ay sonunu getiremeyen vatandaşa "fasulye pahalıysa yemeyin kardeşim" demesi yüzünden ben ilkokul terk diye tahmin ediyordum, yanılmışım.
  • değersiz bir apolettir.

oradan mezun buradan mezun gibi etiketlerin hiçbir kıymeti olmadığını, askeriyede, kalbur üstü bir üniversitenin hatırı sayılır bir bölümünden mezun elemanın, kafamızı tıraş etmek için aldığımız makineyle gizli gizli kasık tıraşı olduğunu öğrendiğim gün aklıma kazıdım.
  • ahmet davutoğlu, tansu çiller, nagehan alçı, gibi isimleri yetiştiren bir okuldan bahsediyoruz. seray sever noktasında mı şaşırdınız? :)
  • boğaziçinde ekonomi bitirip, bu konuşmayı yapan biri ( düşünen demiyorum, düşünüyorsa çünkü aristokrasi aşığıdır ) kötüdür.
    tanım: şaşırtmış ve üzmüştür, cahil olmadığı için linç edilmesini desteklememi sağlamıştır.
  • davarlarla yata yata beyni kalmadığından önemli olmayan eğitim.
  • universitenin karizmasını düşürmüş.
  • insanların nerde ne okuduguyla uğraşmayı bırakın abi. bunlar etikettir, insan sözüyle duruşuyla var okuduğu okulla değil. ki bu kadının konuştuğu ortada, yalakalik da ne yapacağını şaşırdığı için mi bunu dedi yoksa gerçekten bu kadar faşizan ve bencil mi düşünüyor bilmem ama atanamadigi için intihar edenlerin olduğu, stajda 20 saat sömürülüp ölü bulunan gençlerin olduğu ülkede kimse savaş yok diye şükretmesin lütfen. biraz da isviçreyle almanyayla amerikayla kıyaslayın hayat şartlarını da görelim şükür mü ediyoruz?
    edit: avrupa ve amerika fanı değilim ama o ülkelerin vatandaşlarına verdiği değer, ekonomik durumları ortada
  • zeki ve çalışkan olduğunu işaret eden durum. ama bu vicdanı olmadığı gerçeğini değiştirmez. ülkenin şu ekonomik durumunu görüp bu şekilde bir ifade şekli, en basit haliyle vicdansızlıktır. ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler der gibi....