şükela:  tümü | bugün
  • hayattaki blokajları çözmek için; bahar temizliği başlığı altında yapılan; kontrolsüz atma işlemleri sonucu; azalan eşyalar, kağıtlar, dolan çöp torbaları arasında, sigara molası verip düşünürken; artık yaşamdan ve beyinden sonsuza bir şeyleri yollamak eylemi.

sonrasında hafif olunur. hem serbest bırakan hem de serbest bırakılan rahatlar...akışa güvenilir ve sonuçlar beklenir heyecanla...
  • (bkz: azat etmek)
  • insanları kontrol etmenin en iyi yolu.
  • bir kişiyi serbest bıraksanız da asıl önemli olan sizin kendinizi serbest bırakmanızdır.eğer serbest bırakılanda aklınız/kalbiniz kaldıysanız işiniz oldukça zordur.
  • "öldüğün zaman enerjini serbest bırakırsın* ve o enerjiyle beraber, tüm yaşam deneyimini de serbest bırakmış olursun. her ne olmuşsan -hüzünlü, mutlu, sevgi dolu, öfkeli, tutkulu, merhametli- her ne olmuşsan, o enerji tüm yaşamının titreşimlerini taşır." osho provokatör mistik

"on dakikalık derin solumadan sonra, enerji uyandığı zaman dışarı atılmalı. hangi yoldan çıkmak istiyorsa. bedenin hoplayabilir, sıçrayabilir, dans edebilir, ağlayabilir*, bağırabilir*, sesler çıkarabilir, tamamen delirmiş gibi görünebilir; durdurmayacaksın. dizginlerini tamamen serbest bırakacaksın* ve onu destekleyeceksin. bedenin tamamen delirmek istiyorsa, bırak delirsin." agy
  • bir tür terapi gibi düşünülebilir.

şimdi kendi kendine tekrarla:

--- spoiler ---

"seni serbest bırakıyorum.
    bunca zaman benim/benimle oldugun için tesekkur ederim.
    seni serbest bırakıyorum.
    yasadıgımız onca seyi gulumseyerek hatırlayacagım. bunlar icin de tesekkur ederim.
    daha sonra gulumseyerek hatırlayacagın bir suru daha baska sey yasayacaksın.
    umarım karsılastıgın tum ihtimallerin hepsi cok mutlu eder seni.
    seni serbest bırakıyorum."

--- spoiler ---

evet çok kolay. onu serbest bırak. aslında serbest bıraktığın kendinsin. öptüm.