şükela:  tümü | bugün soru sor
 • geleneksel osmanlı yemekleri yapan, yemeğimizi taze çay ya da kahve ile bitirmeyi "tavsiye eden" (zannediyorum bu kısım yemeğini genellikle taze çay veya kahve ile bitirmeyi adet edinmiş yerel insanlar için değil, turistler için yazılmıştır, ama neden türkçe yazılmıştır bilemiyorum), 7/24 açık olan ve web sitesindeki "hakkımızda" kısmında başlıca kredi kartlarını kabul ettiklerini yazan bir lokanta. [http://sultanahmetavlusherbethouse.com/turkce.htm http://sultanahmetavlusherbethouse.com/turkce.htm]
 • nargilesi hoş, çalışanları güler yüzlü, temiz ve huzurlu bir mekan.
  ayrıca lokumlu nargileyi ilk defa duyduğum ve denediğim yer.

  mekanda sürekli dönmekte olan şöyle de bir film var;

  --- spoiler ---
  hemen hemen her gittiğimde çalışanlarından biri(bu kişi sürekli aynı kişi) henüz muhabbete başladığı mekanın yeni müşterisine yaptığı şakayla(şaka her seferinde aynı) ortamda kısa süreli bir paniğe yol açar, filmin özü bu. elindeki boş fincanla kurbana yaklaşıp, fincanı müşterinin üzerine deviriyor. müşteri de yandım anam başlığı altını kendine has yetenekleri ile en doğal şekilde dolduruyor, olay da tam olarak bu.
  film aynı olmakla beraber , final her zaman için kendine özgülüğünü korumaya devam ediyor.
  --- spoiler ---

  arasta pazarının çıkışında sağdadır(girişinde solda da olabilir tabi). bahçesinin arka tarafında hafif yükselti şeklinde bir yer var ki oranın keyfi ap ayrı, şiddetle tavsiye ederim.
 • eskilerin meyhane demeye çekindikleri durumda kullandıkları, üstü kapalı olarak meyhane anlamına gelen kelime.
 • nargile tutkunlarının muhakkak bilmesi gereken bir mekan. geç saatlere kadar açık. en mühim özelliği lokumlu, şerbetli ve jelibonlu nargilesidir.
 • istanbulda içebiliceğiniz top 3 nargileciler arasında,bana sorarsanız 1. sırada ama damak tadına göre değişir tabiki, jelibonlusu ve lokumlusu ile meşhur,mutlaka denenmeli. çorlulu ali paşa medresesinde göt kadar taburede eğilip bükülüp nargile içicem diye 100 şekle giriceğinize 300 metre yakınında şerbethane ye gidiniz pişman olmazsınız ahanda şurası http://www.facebook.com/sultanahmetavluserbethane
 • dandik mekan. nargile dumanindan birbirini goremezsin. muadillerine gore daha ucuz ama yine de gereksiz pahali. portakalli nargilesinden aroma gelmiyor resmen. en ucuz yemek tavuk dürüm ve 18 lira. jelibonlu nargilesi güzel diye duydum. calisanlar tam sığır. kısacası turist becerme mekanı. haa bir de her cuma,cumartesi ve pazar canli muzik var saat 20:00'da basliyor.
 • canlı müziği yani fasılları çok iyi olan samimi bir mekan.
 • az önce kalktık bu mekandan. yazın geldiğimizde yemekten tatlıya kadar denediğimiz her ürünü beğenmiştik. nargilesi de güzeldi. ancak bugün yediğimiz tatlı ve içtiğimiz nargile çok kötüydü. herhangi bir standartları yok demek ki. birileri iyi birileri kötü dediğine göre.