• gareth evans'ın yazıp yönettiği, son derece sağlam görünen endonezya yapımı bir aksiyon filmi. uyuşturucu satıcılarıyla dolu bir binaya baskın yapan ama haddinden fazla direnişle karşılaşan bir özel timin mücadelesini anlatıyor. çılgın aksiyon sahneleriyle dolu fragmanı izleyip kendinizden geçiniz:

http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=bxd_5b6rkjw
  • filmin score albumu linkin park uyesi mike shinoda tarafindan hazirlandi.
  • yönetmenliğini gareth evans’ın yaptığı endonezya / abd ortak yapımı bir film.

konusu: jakarta varoşlarının göbeğinde, dünyanın en tehlikeli katillerini ve gangsterlerini saklayan, içine girilmesi mümkün olmayan güvenli bir bina vardır. bu apartman, en cesur polislerin bile giremediği, dokunulmaz bir yerdir. bir swat ekibi apartmanı basarak, mekanı işleten meşhur uyuşturucu baronunu yakalamakla görevlendirilir. ekip, gün doğmadan hemen önce harekete geçer, ancak uyuşturucu baronu baskından haberdardır ve gelenlere hoş olmayan sürprizler hazırlamıştır. binanın elektrikleri kesilir ve bütün çıkışlar kapatılır. binanın altıncı katında sıkışıp kalan ekip hayatta kalmak için bir çıkış yolu bulmak zorundadır.

2012 ilkbaharında vizyona girmesi beklenen film 'heyecanla beklenesi' gözüküyor. fragmanı bile defalarca izlenesi...
  • sineksavar raid'in ete kemiğe bürünüp sinek gibi insan baltalayıp, doğrayacağı film..
  • 31. istanbul film festivali programında geceyarısı çılgınlığı bölümünde yer alan film.

heyecanla beklediğim the raid'i (baskın) sinemada izlemenin keyfi ise bir başka olacak gibi. filmin gösterim yer ve saatleri ise şöyle:

31.03.2012 / 24:00 / atlas
    02.04.2012 / 19:00 / fitaş 4
    03.04.2012 / 19:00 / rexx
  • fragmanını defalarca izleyip kafamda kurdukça kurmuştum. bugün festivalde izleyince onda birini bile kuramadığımı yüzüme vurdu the raid. çok uzun zamandır bu kadar iyi bir aksiyon filmi izlememiştim.
  • ben ki tüm vurdulu-kırdılı filmleri izlemiş adamım, hayatımda izlediklerim arasındaki en iyisi lan.
    dünyanın en iyi dövüşü olan 2'ye 1'de -izleyen anlar hangisi olduğunu- salon alkışladı olum daha ne olsun.

yalnız ekstradan şöyle bir güzelliği var, film diyaloglarında salağa anlatır gibi arka plandaki konuyu anlatmıyor, kapalı diyaloglardan anladıkça anlıyorsunuz, sizin azıcık çözmeniz lazım.
  • bu seneki festivalde en merak ettiğim film idi.

the raid’i dün 19.00 seansında kadıköy rexx’de izledim. salon çok dolu değildi ama ne izleyeceğinin farkında bir seyirci topluluğu vardı. dolayısıyla çok keyifli bir gösterim oldu. the raid son yıllarda çekilmiş en gerçekçi dövüş filmlerinden biri. festivalden sonra vizyona girecek filmi mutlaka sinema salonunda izlemenizi tavsiye ederim. hele bir de benim denk geldiğim gibi bir seyirci topluluğuna denk gelirseniz, tadından yenmeyecek bir dövüş ziyafeti sizleri bekliyor demektir.

dahası için...
  • açık ara son yılların en iyi aksiyon filmi. hem tabanca gibi hızlı hem de kurgusu ve konusu da çarpıcı.

http://gorsel-gunluk.blogspot.com/…erbuan-maut.html
  • cok iyi bir aksiyon filmi, baya hizli, kapisma koreografileri super ve catisma sahneleri gercekci. ancak kesinlikle gercekci bir dovus filmi degil. gercek dovusler boyle olsaydi ufc kungfucu dolu olurdu.
hesabın var mı? giriş yap