şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ispanyol duyguları, alman tekniği ve türk disiplini ile oynarsa bok gibi futbolcu olur. demedi deme niyazi..
  • bundan önce aynı basın toplantıları ve röportajlarda portekizce konuşan marco aurello ve ingilizce konuşan colin kazım ve mustafa izzet'ten ne farkı olduğunu mantıklı gerekçelerle anlatabilene tam yüz bin lira vermeme neden olacak topçu.
  • daha önce yazmıştım, ekleme yapayım;

bu adam, hurşut meriç'ten, olcan adın'dan, olcay şahan'dan, ozan ipek'ten, aydın yılmaz'dan, özer hurmacı'dan, engin baytar'dan, colin kazım richards'tan, volkan şen'den daha iyi bir kanat oyuncusu değil.

böyle kesin konuşmam çoğu zaman, sonuçta herkesin futbol algısı başka ama bana kimsenin gelip de, "sen çok biliyon" diyeceğini zannetmiyorum.

olcay şahan'ı kenara koy, engin baytar'ın da benden torpili olsun geçen sene hatrına, diğer isimleri düşün bir milli takımda. ilk tepki "ne işi var lan bunun?" olur haklı olarak.

e bu adam son 12-13 resmi maçın hepsinde oynadı lan.
  • ispanyol tekniği, alman disiplini ve türk duyguları ile oynarsa çoşuk gibi futbolcu olur. demedi deme niyazi..
  • olur da türkiye'ye falan transfer olursa hangi dine inandığı sevgili başbakanı ilgilendiren oyuncu olur.

şu an hristiyanken, afedersin hristiyan olabilir.
  • hangi dine inandığı sadece kendini ilgilendiren oyuncudur.
  • geçen sezon 8 gol atmıştı bu sezon 5 maçta 4 gol attı. daha hiç bir milli takımın genç kategorilerinde oynamamış. ispanyollar almaz sürüyle topçuları var. almanya ya da bizi seçecektir artık. tabi bizimkiler adamı arap sanmıyordur inşallah.
  • yaklasik 20-25 senedir bilincli bir sekilde milli maclari izlerim. milli takimda bu kadar fazla sans bulan bu derece yalan bir oyuncu gormemistim. gurbetcilikle falan hic ilgisi yok, mustafa izzet gibi yildiray basturk gibi, hamit altintop gibi muthis oyuncular oynadi bu takimda. ama bu kalin vucutlu elemanin nedir olayi da surekli ilk 11'de anlamak mumkun degil.

tabi bu durum sercan sararer'in degil, takintilarini bir milli takima dayatan kotu bir hocanin sucudur.
  • kendisiyle ilgili 'çok iyi oyuncu, faydalanmak lazım' yorumunu yapanların ironi yaptıklarını düşündüğüm futbolcu.
  • ben sercan'ın milli takım basın toplantısında almanca konuşmasını yadırgamıyorum.

bu adam türk milli takımını zorla seçmedi. futbolcu yetiştirmek gibi bir derdi olmayan ülkenin yetkilileri, oyuncunun bulunduğu ülkeye kapak atıp acz içinde her deut-kisch* gencine bizde oyna diye yalvarır duruma geliyorsa, türk bayrağını, milli takım kampını madara eden öncelikle işbu yetkililerdir. futbol öğretemedikleri gibi lisan konusunda da asgari standardizasyonu sağlayamıyor, eğitim veremiyorlarsa burada eleştirilmesi gereken kişi sercan değildir.

kaldı ki sercan türkçe biliyor olsaydı dahi, uluslararası bir platformda (şl, milli takım,...) dünyada daha geçerli bir lisanın seçilmesi bana garip gelmezdi. biz kendi sikindirik über ligimizde türkçe konuşaduralım, zaten kimse izlemiyor...

(*) mesaj üzerine edit: deut-kisch = deutsch - türkisch, hem alman hem türk karması olan kişi/kurumlar için almanya'da kullanılmaya başlanan iğrenç bir tabir.