şükela:  tümü | bugün
 • daha 17 yasinda milliyet'in gece servisinde basladigi gazetecilik kariyerinden, turkiye'nin sayili, belki de en onemli televizyonculari arasinda yer almaya hak kazanmistir. 32.gun'un gorsel yonetmenligi yaptigi yillar boyunca, turkiye'de de dunyayla esdeger, hatta an gelince daha da iyisi isler yapilabilecegini kanitlamistir. bir televizyon devrimcisidir yani. ardindan amerikaya gitmistir, cani sikilip cekip gitmis iste. gidebilmistir, her sey birakmaya cesaret edebilmistir.
  number 1 tv'nin basina gecti dondugunde.
  sonra cnn turk'un kurulusunda gorev aldi.
  ardindan ntv'ye gitti, oradan ayrilip haberturk'u bir ay tek basina kurdu. tum teknik altyapisi, gorsel icerigi onun elinden gecti.
  sonra gitti, dubai'de televizyon kanali kurdu.
  geldi simdi yeditepe universitesi icin bir televizyon kanali kurma calismalari yapmakta.
  mavi gozlu ve japondur.
 • çekik gözlü şeker bir insan. kod adı sushi veya japon
  şimdi habertürkün reklamlarında da oynuyor.
 • televizyon gazeteciliğini; sivas kangal'da sedef hastalığı'nın tedavisine iyi gelen balıklar gibi yapmak istemeyen balık gözlü gazeteci. tansiyonunun, tansiyonu yüksek konuklarla yükselip, tansiyonu düşük konuklarla düşmesi ise dikkat çekiyor.
 • bir dönem saba tümer'le sunuyordu ne var ne yok programını. ancak partneri show tv'ye zıplayınca yalnız kaldı. iyi ki de kaldı, zira programı zaten kendisi götürüyordu. 2003'ün son aylarında tatlıses'i konuk etmişlerdi. hıncal uluç'un dedeği gibi "gazeteci soru sormasını bilecek." çok güzel sorular sordu, tatlıses de güzelce cevapladı. tatlıses hakkında herşeyi bildiğimi sanırdım. serdar akinan sayesinde bir iki şey daha öğrenmiş oldum. ibo bile itiraf etti önceden böyle bir tv röportajı yapmadığını...
 • samimi bir şekilde, kendi ve bizim kuşağımızın içine düştüğü manevi boşluğu gayet güzel dile getirmiş bir yazar. lakin çözüm önerisinin bir parçası olarak "ayakkabı ile girilebilecek camiler yapılsın, ben ayağı kokan, yırtık çoraplılarla aynı safa durmak istemiyorum" demesi ile güzel yazısını gölgelemiş.

  http://www.aksam.com.tr/…/yazarlar/yazarlar330.html

  akinan'a nihal bengisu karaca zaman'dan harika bir cevap vermiş, caminin aslında ne olduğunu da anlatmıştır.

  http://www.zaman.com.tr/…lar&trh=20050127&hn=134058
 • nihat genc gibi bir "mayin"i ekrana cikartarak risk alan ama sonucunda kazanan taraf olan sky turk genel koordinatoru
 • medya sektöründe gelmiş geçmiş en "insan" kişidir kendisi...gerçekten iyi kalplidir...
 • misafirperverlikte ustune tanimadigim adam. bogaz manzarali balkonu, saraplari ve duzeyli sohbeti tum sevdiklerine aciktir.
 • son dönemlerde yaptığı özel programlarla (özellikle kuzey ırak, kürdistan vb.) ilgi çeken, kariyeri de çok ilgi çekici olan gözle görülür, elle tutulur bir gazeteci ya da yayıncı. tebrik edilesi bir insan.
 • nihat genc ile yaptıgı programda "zaten bu lafı gandhi yüzyıllar evvel soylemişti" diyerek beni koparan adam. adam oleli 50 sene oldu be abi naaptın sen.