şükela:  tümü | bugün
 • bilkent universitesi uluslararasi iliskiler bolumu hocasi. neorealism ve game theory uzerine calisir, hatta o kadar calisir ki gece 11'de bile odasindadir. isvicre'de bir universiteden matematik master'i yaptiktan sonra uluslararasi iliskilere gecmistir. kenneth waltz'un bile okuyup "bu cok ileri bir mantik ben kavrayamadim" dedigi makaleler yazar. uluslararasi iliskiler disiplinini analitik hale getirecek olan bir avuc akademisyen arasinda tek turk'dur.
  (bkz: oyun teorisi)
  (bkz: john forbes nash)
 • kendisinin ilk derslerinde dehsete dustugum nazi,gestapo vb. gibi isimlendirmelerden sonra aslinda cok cok iyi bir insan oldugunu anladigim adam. okulun tek adam gibi hocalarindan. derse gelir, saygilidir vs..

  dersinde elkaldirin, ama mantikli seyler soyleyin, derse kesinlikle gidin, sayisal dusunun, hesap makinesi kullanin, birsure sonra zevk alacaksiniz matematiksel dusunmekten. gelgelelim bu research methods dersini ondan aldiktan sonra okdugunuz gazete, oktay sinanoglu vb den hic zevk almiyacak amma sallamislar diyeceksiniz...

  (ayrica koyu fenerlidir kendileri)
 • (bkz: gregory house)

  aşırı zeki, hazır cevap, lafını sakınmayan, ingilizceyi yemiş yutmuş bilkent hocası. öğrenciyle dalga geçmekten çok büyük keyif alır. alıngan, duygusal, dayanıksız insanların ders almaması gereken bir kişidir bu yüzden. karakter olarak çok karışık bir insandır ama kapasite bakımından türkiye'deki en değerli siyasal hocalarından.
 • enteresan ve lüzumlu bir adamdır.

  oyun teorisi üzerine çalışır. dış politika analizi, araştırma yöntemleri gibi alanlarda bu merkezde eğitim verir; işbu sebepten ötürü model düşünebilme yetisi olmayan geri zekalı öğrencileri tarafından anlaşılmaz bulunur. bu insanların kafasındaki yanlış sanrıdandır. gerçek ve sanrı olmayan ise serdar hoca gibi insanlardan bir avuç kadar bile olmadığı ve kıymetlerinin acilen anlaşılması gerektiğidir.
 • derslerinde öğrencilerle makara yapmaktan asla geri kalmayan aşırı derecede makul olan matrak bir adam, tarzını anlayınca stockholm sendromu yaşamamak mümkün değil gibi.