şükela:  tümü | bugün
 • vaktiyle derin sular sitesinde yayinladigi endoktrinasyon yazi dizisini turkiye'den orneklerle geni$leterek kitapla$tirmakla me$gul $u siralar. kolay gelsin diyoruz. sabirsizlikla bekliyoruz.
 • nihayet hazırmış, nur topu gibi bir kitabı olmuş. http://www.serdarkaya.com/endoktrinasyon/
 • efendim malum, kambersiz dugun olmazmi$. sonunda serdar kaya da sozlukcu olmu$. benden duymu$ olmayin ama nicki de derinsularmi$.
 • yarınki taraf'ta tuğba tekerek'in kendisiyle yaptığı söyleşi okunabilecek yazar.*

  aynı zamanda ekşi sözlük yazarı.*

  ve söyleşinin girizgâhından öğrendiğimize göre yakında taraf'ta da yazmaya başlayacak.

  bir de benim için şöyle sürpriz bir yanı var bu arkadaşın: kendisinin geçen yıllarda fark edip didik didik ettiğim bir sitenin yazarı olduğunu hatırlamadan, ekşi sözlük yazarı olduğunu hiç bilmeden, sırf ilgi alanıma giren bir konuda olduğu için geçen ay kitabını almıştım. kitap masanın kenarında okunma sırasını beklerken burada yazarıyla yazışmışım haberim yokmuş.

  yok yahu sanal alem zannedildiği kadar büyük değil.
 • aydın mı yoksa ılımlı islamcı mı olduğunu kestiremediğim araştırmacı* yazar.
  ironi yoksa eğer link1 link2

  yazılarından test için kullandığım turnusol kağıtlarından sadece din turnusol kağıdında net sonuç alamadım.
  nedeni din/tanrı eleştirisini sağlam temellere oturtmak için islamiyetle fazla ilgilenmesi de olabilir.

  edit: ilk paragraftaki ironi kelimesi saçma olmuştur. yerine satiri kelimesi daha uygun düşmektedir.
  uyarı için derinsulara teşekkür ederim*.
 • bugün taraf'ta ilk yazısı yayınlanmış. gazeteyi elime alır almaz heyecanla açtım ama bir de ne göreyim, kuş kadarcık bir yazı. taraf üniversitesi'ne 1 numaralı öğrenci olarak kaydımın yapılmasını ve yazıların daha da uzatılmasını talep ediyorum.
 • türkiye'de binlerce serdar kaya vardır.

  mesela devrimci karargah örgütünün lideri olan serdar kaya başka, taraf gazetesinde yazan serdar kaya başkadır. hatta bu ikisinin birbiriyle hiç alakası yoktur. (bkz: o başka bu başka) (bkz: tanımam etmem)
 • dinsel inancı olup olmaması bir yana, ilgi ve bilgi alanındaki konularda bir şeyi "allahın işleri işte" (ve benzeri) diye açıklamaya mecbur kalmayacak kadar donanımlı bir akademik kişidir. öyle olmasa zaten amerika'ya master, sonrasında kanada'ya doktora için gideceğine başka (ve daha az zahmetli) bir yol çizebilirdi kendisine, çizmemiş. yoğunluktan sözlüğe bile göz ucuyla bakabiliyormuş. acıdım yeminlen.

  birkaç hafta önce türkiye'deydi, tanıştım kendisiyle. bugünkü taraf'ta yayınlanan yazısını da herkese tavsiye ederim. başlık "muhafazakarlığa giriş" ama sadece bildik, gündelik anlamıyla muhafazakarlığın değil devrimciliğin, kemalizmin ve diğerlerinin de kafamızdaki yollarının nasıl döşendiğini, pardon, yollarını nasıl döşediğimizi anlatmış, ennnn bilimsel şekilde.

  http://derinsular.com/muhafazakarliga-giris/
 • taraf için bugün üçüncüsünü yazdığı soykırım yazı dizisi kendi sitesinden indirilip okunabilecek yazar.

  http://www.derinsular.com/pdf/soykirim.pdf

  aslında hâlâ yolu düşmeyenlerin sitesine artık yolu düşmesi gereken yazar ayrıca. bence yazdığı konularla aynı zamanda taraf'ın tek misyonunun 80 yıldır yalanan kıçlara artık tekme vurmaktan ibaret olmadığının da bir göstergesi olan yazar. taraf'ın ve bengibilerin meselesi sadece askerî vesayet değil canım. onun mütemmim cüzleri olan ideolojik, tarihsel tonla mesele var. "bu işin sonu gazi mustafa kemal'e kadar gidecek" diyen geri zekâlılar kendilerine bolca kanıt da bulabilirler bu sitede. evet "bu iş" gazi paşanıza kadar gidecek tabii, gitmeyecek miydi? (soykırımı kastetmiyorum ama 1915'in inkârı ve kürt meselesi mesela). bütün iyi şeyleri ulu önderiniz yapmış, bütün kaka şeyleri ahmet, mehmet ve bir de ismet. bu nasıl bilimsellik lan!

  http://www.derinsular.com/