şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hunharca katildigim sosyolojik tespittir.

link
  • sevdiğim bir söz: "dene, yenil, bir daha dene bir daha yenil ama bu sefer daha güzel yenil."

insanın tatminsizlik duygusunun sebebine çok güzel değinmiş.başarısızlığı hazmedemeyip başarısız olunca daha çok çabalamak yerine pes edip depresyona girdiğini anlatıp güzel gerekçelendirmiş.kolay elde edilen şeyler anlık mutluluklardan başka şey vermez insana, bazen kaliteli bir yenilgi insana çok güzel dersler verir.
  • güzel bir yerli uyarlama, orjinalini izlemek isterseniz;
    https://www.youtube.com/watch?v=her0qp6qjnu
  • ne yalan söyleyim ben de teknoloji bağımlısıyım. sigarayı bıraktım ama bu seferde teknoloji bağımlısı oldum:(
  • anektodal zırva işte bu: ne olmuş, iki tane genç sınav sonucuna itiraz etti diye tüm gençler kötü. tüm gençler gerçeklikten kopuk. kendileri mükemmel. gençlerin hak araması sorumsuzluk. ne demek sınav kağıdının tekrar incelenmesinin istenmesi. bir de şirkette motive olmama durumu varmış. neymiş 1300 lira asgari ücrete motive olup kendini ait hissetmeliymiş. bir de gençler adamın keyfini yapmalı. adam hiçbir açıklama yapmadan, sırf kendi beğenmedi diye üst perdeden bir tavırla git bunu bir daha yap dediğinde 1300 lira verip hayatını satın aldığın gençler "başlarım böyle aşkın ızdırabına" değil de "haşmetlimiz nasıl isterse" demeli. bir de haşmetlimiz lütuf buyurmuş, zayıf analoji kurarak suçluyu sosyal medya ilan etmiş. suçlu sosyal medya değil. en büyüğü bugün 37 yaşında olan y kuşağı ve sonrasında z ve alfa kuşağı sizin dogmatik dünyanızı benimsemiyor. hakkını arıyor, beklediğinden düşük not alırsa hoca ne derse o demek yerine kağıdına bakmak istiyor, 1300 liraya köle olmayı kabul etmiyor, şirketi benimsemiyor, sırf karşıdaki beğenmedi diye emeğini çöpe atmak yerine karşıdakine neyi beğenmedin diye soruyor. 37 yaş üstü adam da hiçbir mantıklı argüman sunmadan safsatanın dibine vurarak "gençler kötü yetişiyor." diye sallıyor
  • adam hiç boş konuşmuyor,ara sıra dinlemek lazım.
  • videonun altındaki yorumlarda neden sonuç ilişkisi kuramamış olmasıyla (ama uğraşmışlar) adam tamamen haklı çıkmış.
  • doğru tespit ama orijinal değil. yamulmuyorsam amerikanın politik doğrucu gençlerini yorumlayanlardan "esinlenerek" söylemiş.