şükela:  tümü | bugün
 • aym üyesi,
  komplonun dibine mi vurmak istersiniz buyurun;

  http://www.zaman.com.tr/…kcesiyle-intihal-suclamasi

  sonra bu habere bakın;

  http://www.milliyet.com.tr/…dakika&articleid=972729

  şimdi de ilk haberdeki malumatın nerelere vardığını izleyin bakalım... sonuç ne olmuş, dava nerelere varmış filan, bütün bunların ikinci haberle alakası nedir filan, sorun bunları.
 • ahmet necdet sezer tarafindan atanmış ama akp hakkındaki parti kapatma davasında partinin kapatılmasına karşı gelmiş üye.
  ayrıca 2010 mini anayasa değişikliği paketi hakkında da serruh kaleli gibi toptan iptal yerine kısmi iptal demiştir.
 • kaşif kozanoğlu'nun da sözlük yer bulmuş iddialardan bahsettiği söyleniyor. tabii bunlar sadece iddia.

  "üst düzey mit yöneticisi kaşif kozinoğlu akp’nin nasıl kapatılmadığını anlatıyor:

  ‘anayasa mahkemesi üyesi serdar özgüldür’ün, intihal yaptığı hususu fehmi koru tarafından belgeli olarak tespit edilmiş ve bu olay gündeme getirilme tehdidi ile özgüldür’e o malum ‘tarihi oy’ verdirilmiştir’

  silivri cezaevi’nde henüz belirlenemeyen bir sebeple hayatını kaybeden mit asya masası başmüşaviri kaşif kozinoğlu, ölmeden önce aydınlık’a yaptığı açıklamalarda, akp’ye kapatma davasıyla ilgili gündemi sarsacak önemli açıklamalarda bulundu. kozinoğlu açıklamalarıyla anayasa mahkemesi (aym)’nin akp’yi “laiklik karşıtı eylemlerin odağı” olmakla mahkum etmesine rağmen kapatmamasının şifrelerini veriyor. kapatılma kararı için 1 tane daha “kapatılsın” oyunun gerektiğini hatırlat a n kozinoğlu, askeri kontenjandan aym üyeliğine atanan hakim albay serdar özgüldür’ün şantajla “kapatılmasın” oyu verdiğini açıklıyor. kozinoğlu, özgüldür’e santaj yapanı da açıklıyor: abdullah gül’e yakınlığıyla bilinen star gazetesi yazarı fehmi koru!

  şantaja konu olan olay ise özgüldür’ün akademik çalışmasında “intihal” yaptığı iddiası. kozinoğlu olayı şöyle anlatıyor: “serdar özgüldür’ün, intihal yaptığı hususu gazeteci fehmi koru tarafından belgeli olarak tespit edilmiş ve bu olay gündeme getirilme tehdidi ile serdar özgüldür’e “o” malum tarihi oy verdirilmiştir” diyor."

  http://gizlibelge.wordpress.com/…urtardi/#more-8384
 • uyuşmazlık mahkemesi başkanı olan anayasa mahkemesi üyesi ahmet akyalçın'ın emekliye ayrılması üzerine 22 mart 2012 tarihinde uyuşmazlık mahkemesi'nin başkanlığı'na seçilmiştir.
 • askeri yüksek idare mahkemesinde kıdemli albay üye iken cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer tarafından en güvenilir ve en genç, dolayısıyla uzun yıllar kendisinden hizmet edileceği düşüncesiyle anayasa mahkemesine üye olarak atanmış ancak garip bir biçimde ve askerlerin hayli güçlü olduğu bir dönemde akp'nin kapatılmasına karşı oy vererek kapatılmamasını sağlamış ardından da kendisi ve ekibinin desteğiyle haşim kılıç'ın mahkeme başkanı seçilmesini sağlamış bir hukukçu. doktora tezinin önemli bir kısmının bir başkasına ait tezden intihal olduğu birçok çevrede konuşulmakta. ayrıca konu yargıya taşınmış ancak yine esrarengiz biçimde dava geri çekilmiştir. kendisi halen uyuşmazlık mahkemesi başkanı'dır.
 • askeri yuksek ıdare mahkemesinde gorev yaparken olaylari degerlendirme ve gerekcelendirme yontemleri her hukuk ogrencisi icin gercekten ogretici niteliktedir. saglam bir altyapiya sahip kalite kokan bir hukukcudur. keske adini ve hukukcu kimligini intihaller ve siyasal yozlasma cercevesinde kirletmemeyi basarabilseydi.

  kendisinin kemal gozler vs ahmet hasim davasindaki rolunu de merak etmekteyim. bilen yesillendirsin
 • hem anayasa mahkemesi üyeliğinden, hemde uyuşmazlık mahkemesi başkanlığından iki ayrı makam arabası kullanan hukukçu.
 • aym üyesidir bu sene son yılıdır(aym üyeleri 65 yaşını doldurunca emekliye ayrılırlar).

  edit: bu sene değil, 2020 son yılı.
 • "bu suça ortak olmayacağız" başlıklı barış bildirisini imzalayan akademisyenlerin, ifade özgürlüğü haklarının ihlal edildiği yönündeki anayasa mahkemesi başvurusuna "ihlal yok" oyu vermiştir.

  doktora tezindeki intihal iddiası: https://odatv.com/…u-karari-konusacak-14051841.html
 • asker kökenlilerden neden yargıç -hele hele yüksek yargıç- olmaması gerektiğini yazdırdığı karşı oy yazılarıyla, isminin karıştığı meselelerle anlayabilirsiniz. emekli olmasını dört gözle beklediğim çok çok yüksek "yargıç". ha bir de engin yıldırım'ın olduğu bir mahkemeye kendisi yakışmıyor.