şükela:  tümü | bugün
 • "genar enstitüsü direktörü

  kabataş erkek lisesi'nden sonra istanbul üniversitesi'nde tıp ve hukuk, london school of economics'de sağlık planlaması ve finansmanı, london school of hygiene'de epidemiyoloji ve istatistik eğitimleri görmüş, türkiye'de sağlık ocağı hekimliği, il sağlık müdürlüğü, sağlık bakanlığı müşavirliği, sağlık projesi genel koordinatörlüğü, müsteşer yardımcılığı, dünya sağlık teşkilatı avrupa bölge ofisinde sağlık politikaları ve sistemleri program yöneticiliği, avrupa program direktörlüğü ve avrupa başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2000 yılında türkiye'ye dönmüş, birleşik sağlık sistemleri'ni, ileri tıp teknolojileri'ni ve genar enstitüsü'nü kurmuştur. avrupa toplum sağlığı genombilim networkü'nün yürütme kurulu üyesi ve politika geliştirme koordinatörüdür. ulusal ve uluslararası alanda aldığı bir çok ödülü, devlet nişanları, çeşitli dillerde yayınlanmış eserleri mevcuttur."

  (bkz: http://www.genar.gen.tr/serdarsavas.html)
  (bkz: http://www.genar.gen.tr/)
 • tedx reset konuşmacılarından:
  http://vimeo.com/9068494
 • şuradaki tedx reset konuşmasında aslında gerçek olmayan, bir internet yalanı olan "kartalların yaşamlarını uzatmak için gagasını ve pençelerini söktükleri" hikayesini gerçekmiş gibi anlatmıştır.
 • kabataş erkek lisesi’nden sonra istanbul üniversitesi’nde tıp ve hukuk, london school of economics and political science’da sağlık planlaması ve finansmanı, london school of hygiene and tropical medicine’de epidemiyoloji ve istatistik eğitimleri görmüş, türkiye’de sağlık ocağı hekimliği, il sağlık müdürlüğü, sağlık bakanlığı müşavirliği, sağlık projesi genel koordinatörlüğü, müsteşer yardımcılığı, dünya sağlık teşkilatı avrupa bölge ofisinde sağlık politikaları ve sistemleri program yöneticiliği, avrupa program direktörlüğü ve avrupa başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2000 yılında türkiye’ye dönmüş, birleşik sağlık sistemleri’ni, ileri tıp teknolojileri’ni ve genar enstitüsü’nü kurmuştur. avrupa toplum sağlığı genombilim networkü’nün yürütme kurulu üyeliği ve politika geliştirme koordinatörülüğü yapan dr. savaş oecd’nin genetik analizler çalışma grubu’nun başkanlığını yapmıştır. halen dünya sağlık teşkilat ile ulusal ve uluslar arası kuruluşlara danışmanlık yapmakta olan dr. savaş gentest marie curie projesinin yönlendirme komitesinde görev yapmakta, the faundation of european centre for public health genomics’in co-direktörlüğünü yürütmekte, ayrıca çeşitli ülkelerde gentest uygulamaları yapmaktadır. aldığı bir çok ödülü, devlet nişanları, çeşitli dillerde yayınlanmış bilimsel eserleri mevcuttur.
 • serbest çağrışım ile aklıma niyeyse "tırişkadan tayyare selam söyle o yare" geliyor bu amcayı dinlerken...
  tanım: bir çeşit hekim
 • günlerdir, hatta artık aylardır coronavirüs ile ilgili program izlememe rağmen "20 saniye el yıkayın"dan öteye gitmeyen konuşmacıların tersine, "coronavirüs nedir, ne menem bişeydir de biz hasta oluyoruz" sorusunu, beni bırakın köydeki hatice teyzenin bile anlayabileceği kadar basit, sade, anlaşılır ve tatlı bir dille ifade ederek can alıcı noktalarıyla açıklayan kişidir.

  helal sana hocam, kazandıkların son kuruşuna kadar helal olsun.

  not. ızlemek isteyenler bu akşamki türkiye'nin nabzı programını 26.dk'dan itibaren izlesinler.

  edit: bu kadar neşeli, şen şakrak, güleç bir yüzle konuşup halka moral aşılarken kızının fransa'da coronavirüs'e yakalandığını öğrenmek, durumu nasıl sorusuna, ne olacak canım 35 yaşındaki gencecik insan, yakalansa ne olur yakalanmasa ne olur demesi, hayret verici gerçekten. allah kızına acil şifalar versin.
 • halk tv'deki programda adeta bir canan karatay etkisi ortaya koyuyor. coronayi ısrarla trafik kazalarindaki ölümlerle kıyaslamak saçmalığında ısrar edip kendisini uyaranada yükseliyor.
  tanım: hekim
 • tv kanallarına çıkıp koronavirüs hastalığını hafife alan konuşmalar yapıp insanların rehavete kapılmasına neden olan kişi. halk sağlığı açısından tehlikeli biri.
 • halk tv'deki programını izledim.

  kendisinden zerre hazetmedim. doktor sorumluluğunda konuşan birisi değil. bana daha ziyade laboratuarı gentest'in reklamını yapmaya çıkmış birisi imajı uyandırdı.

  ben de bu vesileyle kendisinin reklamını yapayım.

  gentest'ten tıbbi danışmanlık alanlar covid-19'a pek yakalanmazmış. yakalansa da kolay atlatırmış falan filan.
 • cnn-turk tarafsız bölge’de şuan konuşan doktor.

  samimiyetsiz konuşmaları ile iyice irite eden adam. bir sürü boş oturan doktor, hemşire var deyip kendisi yayıla yayıla oturuyor.