şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
366 entry daha
  • kendisi tanıtım videosunda önce “urfa’da doğdum ama kadıköy’lüyüm.” diyor ardından idolü sorulduğunda “yılmaz güney çünkü hemserimdi.” diyince gelen “kadıköy’den mi?” sorusuna “yok siverek’ten.” diyor.
  • atatürkçü olan seçmenler tarafından kendisine oy vereceği belirtilmiştir lakin ablam ve iki yetişkin çocuğu emre kınay'a oy verecektir. iktidarın yaratmış olduğu ya o ya ben korkusundan kurtulun ve özgür düşüncelerin çerçevesinde oyunuzu kullanın.

adam 17 yıldır ülkeyi yönetiyor, kadıköy'ü alsa ne olacak? kurturalımış bölgeler fantasizine de son verin. muhalefet düzelmeden iktidar değişmez.

edit:ekleme
    bırakın chp, izmir'i kadıköy'ü beşiktaş'ı ataşehir'i kaybetsin. kalelerini kaybetsin. sen, seçmeni olup buralarda özgür olduğunu sanan ve mücadele insanıyım diyen, buralar kaybedilince aslında sen kazanacaksın. çocuğun kazanacak. mevcut chp yönetiminin ak partiyi meşrulaştırmaktan başka bir vasifesi yok. bunun görün artık. daha ses getirecek bir yöntem arıyorsanız seçime gidin ve geçersiz oy atın.

düzeni korumaya çalışmak asıl düzenin bir parçası olmaktır. bunun bir parçası olmayın.
  • bu beyefendi, leyla zana gibi tipleri başımıza bela eden sonra da aşırı kürtçülükten kapanan shp'den chp'ye geçmemişmiydi?
  • kadıköy'de gereksiz seçim çalışmalarına girişilmez pek en azından ben denk gelmedim. siyasilerin böyle bir arz oluşturmamasının sebebi kadıköyün seçmen profilinin bunu talep etmemesi.
    adayların isimleri belli olduğu gibi zaten seçmenler yapar araştırmasını, verir kararını. hangi partiye oy verecek olursa olsun, büyükşehirde partisine oy atıp kadıköyde tam zıttı oy kullanan da tanıdım boş oy atan da sırf adaydan kaynaklı.

senin vitrin ilçelerinden bir tanesi, say kadıköy muadili ilçe desen ülkede sayılacak 3 5 tane ilçe var yok. senin gösterdiğin adayın bu denli tartışılır olması bile parti olarak ne kadar basiretsiz ve vizyonsuz olduğunun göstergesi. il başkanına baksak yeterli zaten. pehey.
  • son 3 seçimde kadıköy'deki 3. farklı aday.

(bkz: şerdil dara odabaşı)
    (bkz: aykurt nuhoğlu)
    (bkz: selami öztürk)

sebebi nedir acaba?
  • ırkçıları kudurtan adaydır.

onlarca yıllık kadıköylü olarak böyle vizyonlu, demokrat, genç adaylara açız.
    hiç gocunmadan oyumu vereceğim.

burada atatürk'ün partisi ne hale geldi bıkbık diyenler...ne hale gelmiş amk? napmış bu adam? ne zararını gördünüz? alayınız ya akp'li zaten, ya akp'nin ağzını konuşuyor, ya da akp-mhp'li olmadığını sanıyorsunuz.
    sizin zihniyetinizin akp-mhp çomarlarından çok bir farkı mı var sanıyorsunuz?

atatürk'ün partisinin vizyonu ırkçılık mı?
    öyleyse de gördüğüm kadarıyla artık öyle olmayacak. gidin atsızcı parti falan kurun orada takılın o zaman.
  • chp'nin trollük maaşı kaç tl merak ettiren başlıktır. sürekli aynı kişi aman chp'ye oy verin. ne yapalım elde bu var tarzı giriler yazıp duruyor. hep aynı kişiyi görmekten sıkıldık. para yoksa aramızda para toplayalım, chp yeni troller alsın.
  • chp seçmeni atatürkçü olsa bu adayı sandığa gömer. parti yönetimine de okkalı bir mesaj vermiş olur. olur da nerede bunlarda o akıl.
  • buna oy verecek adam bir daha atatürk'ün adını ağzına aldığında hakkında sadece kötü konuşsun. o saatten sonra atatürkçü olduğunu iddia eden cahildir. gitsin komünistçilik oynasın.
  • odabaşı üzerinden kadıköylüye yöneltilen "bunlar da akp seçmeni gibi, chp'den başkasına bakmıyorlar" fikri çok temelsiz.

çünkü arada çok ciddi dinamik farkı var. akp seçmeni, hayata %90 aynı pencereden bakan 4 parti (akp, mhp, iyi parti ve saadet) arasında sürekli akp'yi tercih ediyor.

chp seçmeninin ise böyle bir lüksü maalesef yok. hayata taban tabana zıt baktığı akp, mhp, saadet ve iyi parti'den birini alternatif olarak görmüyor kadıköy'de haliyle. muhafazakar sağ insanlar değiliz.

yoksa kadıköy halkı chp parti üyesi falan değil. herhalde %0.1'imiz falan chp'ye üyedir.

dolayısıyla evet, karşımıza doğru şekilde çıkarsanız bizden oy alırsınız. ne yapmanız gerek peki?..

1) ya bağımsız aday olacaksınız ya da chp'ye alternatif bir sosyal demokrat partiden aday olacaksınız.

2) (mümkünse eğer) daha özgür bir kadıköy ve mevcut kazanımların ötesine geçileceği bir sosyal demokrat yönetim vadedecek ve daha yetkin bir aday göstereceksiniz.

bu vaadi akp, mhp, saadet ve iyi parti adayı veremez. çünkü parti olarak hayata baktıkları yer belli. hal böyle olunca kadıköy halkı da onların adaylarını dikkate almıyor görünüyor sandıkta. bu kadar basit.

o yüzden akp+mhp+saadet+iyi parti'yi toplayınca %30'u bulamıyorsunuz burada. hayata bu partilerden başka açıdan bakan bir ilçe burası.

yargılamadan önce azıcık empati yapın; şu manzarada chp'nin alternatifi var da kadıköylü mü oyunu esirgiyor?..
6 entry daha