şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • adamı parti aday gösterdiyse görece de olsa demokrasi işlemiştir. ne alaka terörö merörü. vallahi eğitilmezsiniz siz. yok kadıköyü satmışmış da oy vermezmiş senden daha emektar ve chpliyse aday olabilecek kadar partiliyse sen kimsin a*k kafatasçısı git sen de üye ol partiye emek ver sen aday ol buyur. bu kadar da aptallık olmaz.
  • 94 ya da 95' ti sanırım kadıköyde 1 mayıs kutlamaları (!) yapılmıştı, kadıköylüler iyi hatırlar, anasını ağlattı bu adam gibiler kadıköyün belki kendisi de eylemciydi bilemiyorum. ama bankaların, dükkanların camları kırıldı, yollara barikat kuruldu vs. ertesi sabah kadıköy adeta terk edilmiş bir gettoydu.

hayırlı olsun ulusalcı, seküler, beyaz yaka, fenerbahçeli kadıköylüler.
    nevruzda boğanın orda ateş yakar üstünden atlarsınız.

(bkz: 2019 yerel seçimleri kadıköy başkan adayları)
  • belediye başkan adayı olduğu açıklanalı 3 haftaya yakın bir zaman olmasına rağmen kadıköy ile ilgili henüz bir proje üretmemiş bir aday...

ilk hedefi rekor oy alıp imamoğlunu başkan yapmakmış...

bravo gerçekten kadıköylü bir seçmen olarak çok etkilendim.

https://www.gercekgundem.com/…eki-hedefini-acikladi
  • iki adını da hayatımda ilk kez duydum. ırkçılık falan değil, kendimi yakın hissetmiyorum diyelim. helal olsun kılıçdar. sayende ak partiye yada iyi partiye oy atacağız ilk kez.
  • adam 1989 yılından beri sosyal demokrat çizgide siyaset yapıyor, chp'nin yokluğunda shp'de, daha sonra ise chp kurulunca bu partide yerel örgütlenmelerde hayatını geçirmiş ama yine de partiye bağlılığı kendi istediği "beyaz türk" profilinde aday gösterilmeyince "oy moy vermem" diyecek kadar olan insanlar tarafından beğenilmemekte. sorsan tek seçimde gidip sandığın başında durmamıştır bunlar ama bik bik öterler. istediğiniz kadar kıvranın. kendinizi toplumun belirli bir kesiminden farklı/üstün vs. görürseniz, o hakir gördüğünüz ama sizden hiçbir farkı olmayan insanların yerel örgütlenmelerden kazıya kazıya geldikleri bu konumlar karşısında da deliye dönersiniz. adam kürt olduğunun farkında olan, kürt gibi davranan bir chp'li olduğu için, ne kürtlüğünü ne de chp'liliğini inkar etmediği için kafanız yanıyor tabi. algılarınız şaşıyor. beyninizde kurduğunuz her an faşizme gebe düşüncelerin dayanakları kırılıyor. kırılsın. bu memleketin güzel günleri, sizin hayal kırıklıklarınızın üstünde bina olacak çünkü.

kadıköy belediye başkanlığı şimdiden hayırlı olsun.
  • ailecek kayıtlı olarak büyük anneannemden beri kadıköy’lüyüz, kesin öncesi de vardır. bu adam birimizin bile oyunu alamaz. bunu aday gösteren chp’ye, koktuk sevdası yüzünden atatürk’ün partisini satan, hiç eden kılıçtar’a da iki çift lafım var ama buraya yazamam.
  • ekşici jakoben tayfanın kendisine benzemeyenden ne denli nefret ettiğini gösteren chp kadıköy belediye başkanı adayı.
  • "anlasilan o ki, gecen insaatciya pazarladiklari yeri bu sefer kacakciya pazarlamislar." dedirten.

bu chp bitmeden, bu cile bitmez. hirsiz ile şerefsiz arasinda secim yapmak zorunda kalmak sanirim tum turkiyenin kaderi.
  • kusura bakmayın da, a haber, sabah gibi paçavraların yaptığı haberlere inanmam. siz akp’nin ekmeğine yağ sürmeye devam edin. sonra da ağlamayın sakın.
  • aileden chp'liyim. lafin gelisi yazmiyorum bunu cunku cok doldum. hislerimi yazmak istemiyorum agzimi bozacagim cunku ama gercek chp'liler beni anlamistir. komple turk ve ataturkcu olan kadikoy'e cok mu aradaniz bu beyfendiyi? ya bu kacinci kazik? neden tabaniniza bu kadar dusmansiniz? bu partiyi bitirmek icin yemin mi ettiniz? neyse burada durayim elim ayagim titriyor artik chp haberi alinca. bak kac gun oldu gecmedi ofkem. partiye kusulmez ama ben koyun degilim kardesim yeter, emra kinay'a basar gecerim en azindan tanidigimiz bildigimiz bir komsumuz. sizin yapacaginiz isi sevsinler!