şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul fatih'te bir lezzet mekanı. itfaiye caddesinde. kadınlar pazarı'nda yani. 100 yılı aşkın süredir bu işi yapıyorlar. geçenlerde kahvaltıda büryan yemek için uğradım buraya dost tavsiyesiyle. mükemmel yapıyorlar büryanı. kahvaltıda ciğer kebabı yeme alışkanlığımı değiştirmesine ramak kalmıştı o büryanın tadı.
 • denizli kebabına acaip benzeyen büryanı başarılı bir şekilde icra eden restoran.
 • internet sitesine şu adresten ulaşılabilir.
 • --- spoiler ---

  şeref büryan 1892 yılında yani 2008 yılı itibari ile tam 116 sene önce şeref avci'nın dedesi
  hasan ergüzel tarafından siirt'te kurulmuştur.

  siirt'in helvacılar çarşısında ilk dükkanını açan hasan ergüzel mesleğini torunlarına miras olarak bırakmıştır.

  şeref avci, 1987 yılında şeref büryanın merkezini istanbul fatih'e taşıdı.

  bugün hala siirt helvacılar çarşısında hizmet veren ilk dükkan ise,
  şube olarak hizmet vermeye devan ediyor.

  siirt'in en güzel yemeklerinden olan perde pilavını da istanbul'a şeref avci getirmiştir.

  sunmuş olduğu eşsiz lezzetleri ve hizmet anlayışını en iyi yerlere taşımayı ilke edinmiş olan
  şeref büryan, istanbul fatih'te ağzının tadını bilenlere hizmet vermeye devam ediyor.

  --- spoiler ---
 • büryanın yanı sıra çiğ köfte ve haşlanmış içli köfte yemeden terk edilmemesi gereken mekan.
 • üzgünüm ama son zamanlarda gerçekten lezzetten çok ödün vermişler, mekan güzelleşmiş, ünlüler eksik olmuyor ama kusura bakmasın denizli kebabı'nın yanında bu büryanın esamesi okunmaz.
 • vedat milor'a uyduk gittik, tabi ona başka bana başka tarife, etin lokumu ona kurusu bana, büyük porsiyonu ona küçüğü bana, kısacası değmez. bumbar dolması, içli köftesi, ayranı, hepsinin de daha güzelleri çok yakınınızdadır, özel bir lezzet peşinde değilseniz, gidin deneyin, bide sizden bakalım.
 • servisi çok kötü olan mekan. gittiğimizde sakallı bir garson vardı 1. kata çıkıp siparişi verdik. kat dolu olduğu için iyi bir yere oturamadık, sonrasında 2. kata çıkıp baktığımızda daha sakin ve güzel yerler olduğunu gördük. aşağı inip sakallı garsona yukarı çıkmak istediğimizi söyledik cevap "siparişi aldım ama". sorun mu oluyor sizin için dedik cevap "evet sorun oluyor". ulan sanki sur kebapa geçiyorum ben sorun oluyor diyor paşa. neyse sonra adisyonvari salak saman kağıdı yırtıp tutuşturdu elimize, aldık yukarı gidiyoruz sonradan koca kafama dank etti; bu ne artist tavırlar? geri döndüm siparişi iptal edeceğimizi söylemek için baktım o anda bizim iptal masanın başında söyleniyor sakallı, eli kolu falan oynuyor, beni görünce hızla indirdi elini artık ne hareket çekiyodu bilemiyorum. neyse gittim yüzüne bile bakmadan, sadece yağ lekeli buruşuk ve özensiz pantolonuna bakarak adisyonu attım masaya "sipariş iptal" dedim çıktım.

  istiyorsa dünya güzeli olsun etleri metleri ki matah falan değil. böyle adamlar oldukça asla gitmem oraya. sur'a gidin orada pervane oluyor adamlar, servis insani. böyle sakallı ve insanın sinirlerini bozan tipler yok orada.
 • mutlaka tadılması gereken bir lezzet; büryan. belki de kuzu etinin en lezzetli hali, bunu en iyi yapan yerde tabi ki şeref büryan...
 • koordinatları da var yazının sonunda. paraşütle bile inilebilir tepesine.

  http://www.icantravel.co/2012/01/seref-buryan.html