şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 8 eylül 2017 tarihinden itibaren vodafone park içerisinde düzenlenecek stad turunun adı. ayrıntılar için vodafone park şeref turu
 • fikret orman'ın 40 dakikalık şeref turu videosunu dikkatle izledim, yakın zamanda avrupa'da arsenal, tottenham, chelsea ve barcelona stadyumlarını gezme şansım oldu, o stadyumlarda da buna benzer turlar var, söyleyeceğim o ki beşiktaş harika bir iş başarmış, "şeref turu" etkinliğinin birçok yönden o stadyumlardan daha güzel olduğunu kesinlikle söyleyebilirim.

  o stadyumlardan daha interaktif olmuş, daha kolay ve ilgi çekici olmuş, emin değilim ama sanırım tek eksiği bu turun başlangıcının yada bitişinin kartal yuvası mağazasında olmaması. mesela arsenal stadyumunda bu tur arsenal store içinde başlayıp arsenal store içerisinde bitiyor, böylece stadyumu gezmeye gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler alışveriş konusunda daha girişken ve bonkör oluyorlar. alışveriş yapmak kafasında yoksa bile bu tur sonunda alışveriş yapıyorlar.

  gözüme çarpan bir diğer eksiklik; (belki vardır bilmiyorum göremediğim için yazıyorum) arsenal emirates stadyum turunun başlangıcında ziyaretçilere elektronik bir cihaz ve kulaklık veriliyor, gezdiğiniz bölgeler tabelalarda numara ile belirtilmiş, o elektronik cihazın da üzerinde de numaralar var, diyelim ki 2 numaralı bölgeyi geziyorsunuz, cihaz üzerinde 2 tuşuna basarsanız eski bir arsenal efsanesi olan oyuncu size o bölgeyi kulaklıktan ingilizce olarak heyecanlı bir şekilde anlatmaya başlıyor, her tuş için farklı bir arsenal efsanesi anlatım yapıyor, gerçekten de harika bir detay bu, umarım bizimkilerde bunu hayata geçirmişlerdir.

  özellikle yeşil alanda çekilen fotoğrafların müze girişine yakın bir yerde çıktı olarak size verilmesine ve başkan imzalı sertifika olayına bayıldım, her ayrıntı profesyonelce düşünülmüş, gidip gezdikten sonra daha net bilgi aktarabilirim ama beşiktaş harika bir iş başardı.

  ayrıca şunu da belirteyim ki bu "şeref turu" olayı kulüp için harika bir gelir kaynağı, çünkü arada aracı yok, ücret direk kulübe girecek, ayrıca personel ve ekiman dışında ciddi bir gideri de yok, dolayısıyla beşiktaş bu etkinlikten kemiksiz çok güzel paralar kazanacak, bununla beraber "şeref turu" atacak olan turistler vasıtasıyla da kendini ve tarihini dünyaya tanıtacak. vodafone park stadyumu beşiktaş'a kesinlikle çağ atlattı.
 • ziyaretçilerinin, özel bir güzergah kapsamında ve rehber eşliğinde ;

  basın tribünü, yönetim locası, basın toplantı odası, beşiktaş soyunma odası, rakip takım soyunma odası gibi merak edilen noktaları görebilme şansı elde edeceği, heyecanla beklediğimiz tur.
 • çok akıllıca bulduğum tur. nou camp ve allianz arena'da da benzer turlar var. ayrıca ek gelir kapısı..
 • kapıdan bildiriyorum günümüz türkiye'sinden manzaralar sunan tur. 25 kişilik turlarmış ve ileri tarihli bilet satıyorlarmış. düşünsene müzeye gidiyorsun ve ileri tarihli bilet veriyorlar şaka gibi.
 • bir pazar sabahı saat sabah 8:00'de kalkıp saat 9:00'da müze kapısının önünde beklememi sağlayan tur.

  gişeler saat 9:30'da açılıyor ve ilk tur saat 10:00'da başlıyor. 45'er dakika aralıklarla, 25 kişi sınırlı tam 1,5 saatlik bir tur olmuş ve stadın zeminine kadar inme imkanı tanıyan bir şeref turu yapmışlar. tur biletleri kombo bilet aldığınız takdirde tur sonrası dilediğiniz kadar da müzede vakit geçirme imkanı tanıyor. öğrenci 25 tl ücreti var. tam bilet 35 tl. bilet fiyatlarını şu adresten görebilirsiniz.

  tur öncesinde biletinizi aldıktan sonra size şöyle bir boyunluk ve arkasında qr kodu olan bir kart veriliyor. görevli bu kartı okutarak tura giriş yapmanızı sağlıyor ve bekleme salonunda rehber gelene kadar bekliyorsunuz. bu sırada bekleme salonunda ps4 oynama imkanınızda var. sonrasında bu kart ile futbolcularla fotoğraf çekilmiş gibi yapılan yerde qr kodunu okutarak tur sonunda fotoğrafı satın alma imkanına sahip oluyorsunuz. ilk fotoğraf 15 tl ama birden fazla fotoğraf almak isterseniz ikinci fotoğraf ve sonrası 10 tl'ye satılıyor. onun dışında sadece adınıza tura katıldığınız için teşekkür ve futbolcuların imzalarının olduğu fotoğraflardan da almanız mümkün. o da gayet iyi düşünülmüş ve alınıp çerçeveletip masanıza koyabileceğiniz, duvarınıza asabileceğiniz şekilde yapılmış. güzel bir anı ve ben kendi adıma kardeşim için buraya tam 95 tl para bayıldım. beşiktaşıma helali hoş olsun.

  yönetimi bu düşüncesinden dolayı tebrik ediyorum. beşiktaşımıza müthiş bir ek gelir sağlayacağını düşünmekteyim. özellikle öğleden sonra aşırı derecede kalabalıklaşıyor tur. ben de bunu önceden düşündüğümden ve bir pazar sabahı kimsenin sabah erkenden stat kapısına dayanmayacağını düşündüğümden bu güzel turu erkenden gidip görme şerefine nail oldum. bazı durumlarda 25 kişi ile sınırlı tutulan kişi sayısı aşırı yoğunluk sebebi ile esnetiliyormuş. en fazla 40 kişilik bir grup ile tur düzenlemek zorunda kalınmış. rehberin vermiş olduğu bilgiler bunlar. benim kendi düşüncem ise ne olursa olsun 25 kişi dahi çok fazla. stadın gidip göremeyeceğimiz yerlerine girme imkanı sağlayan bu turda her yerde fotoğraf çekilme ve her yeri görüp içine çekme hissi oluşuyor insanın içinde ve maalesef biraz keyfi davranamayıp gruba ve rehbere ayak uydurmak durumunda kalınıyor.

  bu turda stadın her yerine girip çıkma imkanına sahipsiniz. rehberin söylemesine göre 177 kupanın sergilendiği bölümden, maçların anlatıldığı bölüme, gazetecilerin, basının not tuttukları yerden, basın toplantısının düzenlendiği yerden yönetim kurulunun locasına, futbolcuların soyunma odasına, rakip takımın soyunma odasına dahi giriş imkanı var. futbolcuların çıkış tünelinden stada doğru çıkış yapma imkanı var ve o sırada görevli rehber arkadaş stat hoparlöründen taraftarlarımızın çektiği üçlüyü açıyor ve o sırada stadın çimlerine doğru yürüyorsunuz. daha sonrasında beşiktaşımızın ve rakip takımın yedek kulübelerinde oturup biraz soluklandıktan ve biraz da fotoğraf çekildikten sonra stadın kenarından eski açık tarafına doğru gidip oradan da stadın farklı bölgelerine doğru yola çıkıyorsunuz. gidip görmenizi isterim. lâkin üzüldüğüm şey de oldu. bize iki şampiyonluk kazandıran cenk koray hakkında hiçbir şey yoktu. adını göremedim hiç. rehberlik eden kişi 95'li bir arkadaştı. kendisi cenk koray'ı bilmediğini söyledi ama bu sayede eksiklerimizi görüp yönetime ilettiklerinden bahsetti. onun dışında şu şudur bu budur vs. tarzı tarihi bilgilerin alayını zaten yalayıp yuttuğumuz için rehber arkadaşı dinlemekten ziyade ortamın tadını çıkarıp bol bol fotoğraf çektim.

  tur sonrası müzeye girdim ve sabah 08:00'de stat önünde başladığım bu serüveni müze ziyareti sonrasında 01:30'da noktaladım. müzede de gidip görülmesi gereken bir çok güzel anılar var. o günlere ait bir şeyler hatırlıyorsanız eğer bir anda çocukluğunuza iniveriyorsunuz. duygulanıyorsunuz gerçekten. yanımda kardeşim olduğundan ve benden tam 15 yaş ufak olmasından dolayı müzede kendisinin rehberi ben oldum ve hatırladığım kadarıyla kendisine bir çok konuda anılarımı, hatıralarımı ve acı tatlı anları anlattım.

  örneğin metin, ali, feyyaz'ın giymiş olduğu formaları gördüğüm an aklıma direk o tezahurat geldi.

  metin, ali, feyyaz

  günün sonunda mutlu mesut ayrıldım ve iyi ki gelip gezmiş, görmüşüm dedim. tekrar gidip gezeceğiminde garantisini verebilirim. bir kerelik bir gezi değil bir kaç gez gidip görülmesi gereken bir şeref turu olmuş. tur sonunda herkese ücretsiz katılım sertifikası veriliyor. bu da çok şık olmuş. kısacası şeref turu'nu hepinize tavsiye ederim.

  edit: linkler imgur'dan kaldırılıp düzenlenmiştir.
 • istanbul'a gider gitmez katılacağım tur.
 • gidenlerin yaşadıkları tecrübeleri okuyunca istanbul'a ilk gidişimde listeme aldığım turdur. heyecan verici görünüyor.
 • geçen gittiğimde bilet kalmadığını söylediler. bugün yine gittiğimde başıma aynısı gelirse üzülürüm. bunun online alma yöntemi falan yok mudur?
 • her beşiktaşlının muhakkak katılması gereken tur. stadın içine kadar girip yedek kulübesinde fotoğraf çektirebiliyorsun, futbolcuların soyunma odalarında quaresma'nın formasını değiştirdiği yerde oturabiliyorsun vs vs. bildiğim kadarıyla türkiye'de sadece beşiktaş'ta var. tüyleri diken diken harika bir tecrübe.