• en yakın zamanda okumayı planladığım kitap. umarım şansı açık olur.
  • çok talihsiz biçimde tiner kokan bir başlığa sahip kitaptır. umarım bu yüzden iyi içerikli bir eser heba olmaz.
  • mert erez’in yazmış olduğu öykü kitabıdır. kendisi yazar olması dışında ayrıca bir senarist ve yönetmen. sinemaya olan ilgimden dolayı kitabını duyduktan sonra sinemadaki işlerini de takip edeceğim zira ülkemizde sayıları az olan, yetenekli ve genç yazar/sinemacılara destek olunması gerektiğini düşünüyorum. umarım bu işlerinin devamı gelir, başarılar diliyorum.
  • senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı kısa filmler ("filmin adı yok", "o an", "mecaz-i kurşunlar", "kız kaçıran") ile adını duyurmuş olan, ayrıca "lukunku'nun yeri" adlı internet sitesinde birkaç senedir sinema ve spor üzerine yazılar yazan mert erez'in yeni çıkan kitabı...

kitap tanıtımı:

"yüksekten düşen bir cisim saniyede yaklaşık 5 metre yol alır. 2. saniye sonunda ise bu mesafe 20 metreye kadar çıkar. düşme hızı ise her saniye biraz daha ivme kazanır. hayır bunları bir yerde okumadım. hepsini düşerken öğrendim. buradan düştüğümde, eğer ölmezsem neler olacağını biliyorum. birden fazla organım paramparça olacak. çünkü yüksekten düşmeler sıklıkla çoklu organ yaralanmalarına sebep olur. beynimde kalıcı hasarlar oluşacak. ön kol kemiklerim, el ve ayak bileklerim düşüş yönüme göre öncelik göstererek un ufak olacak. düşerken kalp krizi geçirebilir ya da hava basıncından nefessiz de kalabilirim. bütün bunların içinde eğer şanslıysam sadece ölürüm."

kaynak: https://www.kitapyurdu.com/…antolojisi-/462254.html
  • mert erez'in küllük yayınlarından çıkan, hikayelerden oluşan akıcı bir kitap.
    şu an kitapyurdu satış fiyatı:11,25 tl,
    iyi okumalar...
  • kitabı sipariş etmiştim. bugün geldi. beklediğimden daha güzel bir kitap. ilk kitap olduğundan acemilikler elbette var fakat leş bir edebiyat dünyasında birçok kötü yazar destek alırken bu tip kalemlere destek vermek mühim. kendini geliştirir umarım.
hesabın var mı? giriş yap