şükela:  tümü | bugün
 • hiç kimse görmemiş bu başlığı, allah belanızı versin, sığdıramadınız şu hayvancıkları koskoca dünyaya...
 • up
 • ah zavallı hayvancıklar, ne çektiniz be insanoğlundan...
 • updullah
 • anlaşılan o ki pek de şerefli bir koçhisar değilmiş .
 • üst edit: (bkz: jason cureklibatur), şereflikoçhisar belediyesinin köpekleri teslim aldığını söyledi. sahiplenmek isteyenler belediyeyle iletişime geçebilir. gündemde tutan ve ilgilenen herkese çok teşekkürler, sıcak temmuz gününde hayvanların hayatta kalmasına vesile oldunuz :)

  ****

  bugün bir arkadaşım vasıtasıyla haberdar olduğum, şereflikoçhisar-aksaray yolu arasında bu sıcakta ölüme terk edilmiş olan köpeklerdir. fotoğraflar hassas kişiler için uygun olmayabilir. açmadan önce bunu dikkate almanızı öneririm.

  okumak istemeyenler için özet: bu temmuz sıcağında şereflikoçhisar-aksaray yolu üzerinde yol kenarında bir arazide ölüme terk edilen köpeklerin yardım çağrısıdır.

  arkadaşımın mesajını aktarıyorum:

  “merhaba. ankara’da öğrenim gören bir üniversite öğrencisiyim. bu durum sebebiyle hem şahsım hem ailem sık sık ankara’ya gelip gitmekteyiz. birazdan bahsedeceğim lokasyon da yolumuzun üzerinde olan bir bölge ve bu seyahatlerimiz sırasında zaman zaman bu noktaya terk edilmiş halde aç susuz kalmış köpekler olduğunu fark ettik. şimdi göreceğiniz fotoğraflar ilgili bölgede geçen sene ağustos sonunda çektiğim fotoğraflar. :

  https://eksiup.com/p/ab462214cpnt
  https://eksiup.com/p/ja462227m2dv
  https://eksiup.com/p/kz46235w8s2m
  https://eksiup.com/p/z346223d97an

  dün eşyalarımı toplamama yardımcı olmak için gelen ailem yine aynı bölgede bir hareketlilik fark edince durup kontrol etmişler ve birazdan göreceğiniz vahşetle karşı karşıya kalmışlar. çoğu yavru olan köpekler burada ölüme terk edilmiş, bazıları oracıkta açlıktan susuzluktan can vermiş, kimisi uyuz olmuş, kimisinin adım atacak hali bile yok:

  https://eksiup.com/p/cp462242b3mn
  https://eksiup.com/p/ng46225wvudx
  https://eksiup.com/p/5q46226h4ub3
  https://eksiup.com/p/tb46227n2gvz
  https://eksiup.com/p/fb462286t5vi
  https://eksiup.com/p/im46229ct72q
  https://eksiup.com/p/ub46230k82zg

  lokasyon: https://eksiup.com/p/dk46231z2nxv
  https://eksiup.com/p/us46232hx8fr
  https://eksiup.com/p/br46234f4t3a
  https://maps.app.goo.gl/tg8yefcsnnpdzagj7

  ailem normalde de sokak hayvanlarına besleme yaptığı için aracın bagajında bulunan kuru ve yaş mamaları fotoğraflarda da gördüğünüz gibi boca etmişler. yavrular mama yedikten sonra ne yazık ki bazıları kusmuş. ne kadar dayanırlar bilmiyorum.

  belki bir farkındalık oluşur ve bu noktaya kalıcı olarak müdahale edilir umuduyla konuyu sözlüğe taşımayı uygun gördüm. çünkü bizim birey bazındaki çabalarımız sonuç vermiyor. önceki sefer aynı noktaya bırakılan köpekleri bir şekilde oradan kurtarmıştık ancak şu anda sayıları ve durumları bizi aştığı için sizlerden yardım bekliyorum. daha doğrusu orada sıcakla, açlık-susuzlukla mücadele eden canlar sizden yardım bekliyor. köpekleri kimlerin bıraktığını bilmiyoruz ancak bu noktanın periyodik olarak bu amaçla kullanıldığı ortada. ankara büyükşehir belediyesi, koçhisar belediyesi, mavi masa, cimer vs kimin yetki alanında olduğunu bilmediğim için şuraya topluca bildirelim gibi bir şey diyemiyorum ancak sözlükte bu işlerden anlayan birilerinin olduğu umuduyla olayı buraya taşıyorum. lütfen bu vahşete sessiz kalmayın."

  lütfen bu başlığı yukarıda tutalım. mesajımız ilgililere ve yardım edebileceklere ulaşsın.
 • up up up. ne olur kurtarın bu yavruları
 • dünya bizim ya anasını satayım, toplayın toplayın atın, ardınıza da bakmayın. ne güzel dünya lan, kendinden başka kimseyi düşünmüyorsun falan. vay anasını ya.

  umarım bu yavrular gerekli önlemlerle hayata tutunur, hiç sanmasam da; mutlu birer yuvaları olur.. umarım.
 • ne olur gereken makamlar duysunlar bu yavrular sesini o zamana kadar bir defa daha up up up
 • şimdi ankara belediyesinin veterinerlik masasıyla konuştum, konuyla ilgilendirdiğini, paylaşımları gördüklerini söylediler. lutfen takipçisi olalım hep birlikte, haber alanlar buraya yazarsa gelişmeleri cok seviniriz. ama o zamana kadar up up up
hesabın var mı? giriş yap