şükela:  tümü | bugün
 • moskova'nın üç hava alanından en büyük olanı... iki bölümden oluşur. iç hat uçuşları * sheremetyevo 1 den, uluslararası uçuşlar ise sheremetyevo 2 den kalkar
 • moskova'nin trafiginin en yogun oldugu ana yola baglanan havaalanidir. eger ucaginizin kalkis/inis saati hafta ici sabah veya aksam saatlerine denk geliyorsa, bileti aldiginiz yere iade ediniz. baska seceneginiz kalmamis ise yaniniza sakinlestirici birkac hap aliniz. zira yol bitmek bilmez.
 • kendisi "sheremetyevo international airport"tur..
  yılda yakla$ık 12 milyon ki$i* kullanıyor..

  google earth için koordinatları da 55°58 n, 37°24e.
 • moskova'daki üç ticari havaalanından birisi.

  uluslararası havaalanı kimliğine sahip olmasına rağmen bizim köyün garajından farkı olmayan, hemen hemen her yerinde sigara içebildiğin, sadece uçağa biniş anında x-ray cihazından geçilen, herkesin ayakkabısını çıkararak cihazdan geçmek zorunda olduğu, şehir içinde 1,2 usd olan marlboronun duty free'sinde 2 euroya satıldığı, pis kokulu, bekleme salonunun orta yerinde açık bir kumarhanesi olan, güvenlik kontrolünü geçtikten sonra tuvalet bulunmayan absürd yer.

  moskova dönüşü yakınlarınıza hediye götürecekseniz kesinlikle şehir içinde halledin, duty free'ye kalırsanız vay halinize 4 dolara satılan matruşkayı 25 euroya satıyorlar. içinde birde fridays diye amerikan özentisi bir kafe var ki aman diyim uzak durun, hele birası hayatta içilmez, sidik gibi.
 • su siralar enka tarafindan 3. terminali insa edilmekte ve aeroflot adli rus havayolu sirketi tarafindan yonetilmekte olan moskovanin en buyuk havaalani. ileride 3 bittikten sonra 4 ve 5. terminallerin de insa edilecegi soyleniyor. (bkz: oha)
 • tavanından sallanan yanyana dizilmiş metal silindirleriyle kasvetli bir modern sanatlar eserini andıran havaalanı.
 • terminal 1 den terminal 2 ye taksilerin 1000 rubleden kapı açtıkları moskova havaalanı. terminal 1 in bizim tren istasyonu bekleme salonlarından farkı yok. güvenlikte ayakkabınızı çıkartmanızı isterler. dutyfreelerini sadece vodka almak için kullanın zira önceden alıp çantanıza yerleştirdiğiniz şişeler bagaj taşıyıcıları tarafından oradan oraya atılmak suretiyle kırılabilir (bkz: ben bir gun bunu gordum)
 • havalimanindan moskova'ya gitmek icin taksi tutacaksaniz biraz yurudukten sonra yoldan gecen herhangi bir arabayi ya da terminale yolcu getirmis geri donen bir taksiyi durdurmaniz yararinizadir. zira havalimani taksileri tipinize gore en az 1500 rubleden pazarliga basliyorlar. eger sofor turist oldugunuzu dusunurse bu rakam 3000 rubleden de baslayabilir.

  ucuncu terminalin acilisi ise surekli erteleniyor; enka insaati hala bitiremedi. su anda kriz nedeniyle dondurulan diger projelerindeki yuzlerce elemani da takviye olarak bu projeye kaydirdilar.
 • son 3 gundur tum ucuslari iptal edilmis ya da 2 gun beklemeye alinmis havalimani. yalniz internet var sozluge girebiliyorum. ;duz adam
 • kalkışların durmasından ötürü türkiye'ye moskova aktarmasız dönüş için yekaterinburg'u tercih etmemize neden olmuştur. ural bölgesindeki herkese tavsiyedir.