şükela:  tümü | bugün
  • iran asıllı birleşik devletler vatandaşıdır. press tv'de çalışıyordu, bugün suruç'ta öldürüldü.
  • karşısında duranı yok etmek, hiç acımadan 'insan' öldürmek. tam da akp'ye yakışan bir icraat. bu cinayete de (kaza olduğuna anadolu çomarlarından başka kimseyi inandıramayacakları için) paralel yapılanma demezlerse hiç şaşmam.

hamiş: adamlarda insanlığın, vicdanın/vicdani duyguların zerresi yok, ben kalkmışım "acımadan insan öldürmek" demişim. benimki de iş!
  • faili meçhul değil, bilakis, faili meşhur bir cinayettir.

lanet olsun ki, üzülmek ve ailesine sabırlar dilemekten başka bir şey gelmiyor insanın elinden. umarım bu cinayeti işleyenler, uğruna insan öldürdükleri sistem, düzen, kirli ideoloji, güç (ne dersen de) tarafından hunharca katledilirler.
  • bir gün önce mit tarafından ajanlıkla suçlandığını ve tehdit edildiğini açıkladıktan sonra araçlarına beton mikseri çarparak öldüğü söyleniyor. beton mikseri bilen bilir çarptığında kurtulma şansı yoktur ağırlığından dolayı. ve aynı özelliğinden dolayı da çarpan mikser içindeki kişiye de hiçbirşey olmaz.

aynı günlerde ve aynı yerde yani suruç'ta eski belediye başkanı ve oğlunun arabalarında suikasta kurban gitmeleri ve suriyeli bir muhalif örgüt komutanını da yine belirtilen şehirden kaçırma girişimi tesadüf tabi.

mitin tehditi ve beton mikseri de elbette tamamen tesadüf sonucu tehditten 1 gün sonra bir araya geldi.

bu ülkede faili meçhul olur mu hiç aklınız alıyor mu?

edit: imla.
  • ak parti'nin son 2 -3 gündür tüm yurtta etkili olan fıırtına ve tipiyi oluşturmakla uğraştıgı bir dönemde ne ara bunu da becerebildiği beni şaşırtmış bir olaydır. herhalde geçen hafta güney amerika'daki depremi kurgularken bunun planı yapıldı. görüyorsunuz değil mi? ak parti sağ gösterip sol vuruyor. aman dikkat. evinizi bir kontrol edin siz burada entry yazarken mazallah..
  • bu habere de "tesadüf canım ne alakası var suikastla" diyenleri evrime de inanmaya çağırıyorum. ona inanan buna neden inanmasın.
  • mit'in ajanlıkla suçladığını belirttikten sonra trafik "kaza"sına kurban gitmesi, birilerinin olayı mit'in üzerine yıkmaya çalıştığını gösteriyor.
    tamam bizim mit oslo ile bayağı bir karizmayı çizdirdi ama bu kadar bariz hata yapamazlar.
  • şimdi solcu belirtileri göstermek istemem ama uğur mumcu modeline gitmiş gazeteci. lübnan asıllıymış. iran medyası'nda çalışıyormuş. sanırım press tv diye bir kanalda. ölümü suruç'ta gelmiş. yani kobani'yi izlemek üzere bulunduğu yerde.

dün de "tehdit ediliyorum." muhabbeti yapınca, insanlar "aaa neler oluyor? şimdi yüce devletimizin bir parmağı mı var bu işte?" filan tellerinden çalmaya başlayınca valilik iddiaları yalanlamış.

benim anlamadığım trafik kazasında ölen bir şahsıyet için daha üzerinden çok da uzun bir zaman geçmemiş olmasına rağmen "suikast/infaz iddiaları yalandır" minvalinde bir açıklama yapmak nedir? "yok ya, biz yapmadık. yapsak söylerdik zaten." filan mı demek istiyorsunuz?
  • dünyada istihbarat örgütlerinin uzmanlaştıkları suikast yöntemleri vardır, kimi zehirler kimi bombalar falan bizimkilerin de uzmanlık alanı trafik kazası ile ortadan kaldırmak demişti muhsin yazıcıoğlu. kimse hikaye anlatmasın şimdi.
  • aşırı şüpheli bir şekilde ölmüş gazeteci. yaşanan hadise bölgenin ne denli karışık olduğunu gözler önüne seriyor.