şükela:  tümü | bugün
  • kötü durumlarda uyumam için doktorum tarafından verilmiş ilaç.

dün gece uyumak ve önümüzdeki 15 ay uyanmamak istedim. bir tane içtim, işe yaramadı. bir tane daha içtim sonra bir tane daha. bokunu çıkardım elbette kabul ediyorum ama uyutmaması bir yana çılgın gibi kusturmuştur bir de. sevmedim.
  • kaygıya bağlı uyku probleminde misler gibi uyumama yardımcı olan ilaç. çok nadir kullanırım zira bağmlılık yapıcı madde içermektedir. 100 mglık kapsülün çeyreği bile beni camış gibi uyutuyor. bir de pamuk gibi oluyor insan yavaş yavaş dalıyorsun uykuya. tek kötü yanı uyanınca ağzı kupkuru oluyor insanın. uyumadan önce yanına bir şişe su alıp uyanır uyanmaz kana kana su içerek avantaja çeviriyorum bu durumu. doktor vermişti bana zamanında uyuyamıyorum diye 100 mgnin tamamını içip 2 gün uyuduğum için içmemiştim bir daha. bu saate kadar uyuyamadığım zamanlarda nadiren çeyrek kapsül içiyorum fazla abarmıyorum yani cidden etkili ve kullanım alanı geniş bir ilaç. kafanıza göre içip sonra hayatım kaydı demeyin doktora bir danışıp öyle kullanın. ki bu kadar etkili bir ilacı reçetesiz alabileceğinizi sanmıyorum o yüzden içim rahat. entry' ye başlarken içtim, telefonu kenara koyup şimdi pamuk gibi uyuyacağım.

(bkz: doktorunuza danışın)

tecrübe ile gelen edit: son zamanlarda ağır depresyondayım. melisa çayı ve 200 mg serex içiyorum normalde 100 mg nin çeyreği bile deli gibi kesintisiz uyuturken şimdi sadece aşırı sakin ve duygusuz oldum. ağlayamıyorum falan ama ne canım bir şey yemek istiyor ne de uyuyabiliyorum. sabah 6 da yatıp 9 da uyandım. ona da uyku demeye bin şahit gerek. 10 dakika da bir uyanıp saate baka baka ne kadar uyunur ise artık o kadar uyudum. 2 ay önce düşük dozu bile beni deli gibi uyuturken şimdi uykuya bile zor dalıyorum. ki ilacı sürekli de kullanmadım, bünyem de alışkın değil. neyse serex seni sevmedim, otur sıfır.
  • uykusuzluk yüzünden bugün bi psikiyatrist yazdı bana bundan. yaklaşık yarım saat bi saat önce fln içtim. bi anda başım dönmeye başladı. midem bulanıyor ve deli gibi uykum geldi. başımı dik tutmak eziyet gibi. bilmiyorum, kendimi pek iyi hissetmedim ama ilacın kendisi olmasa da bu hissettiklerim plasebo etkisi mi acaba bi yandan da düşünmüyor değilim. bu kadar çabuk bu kadar ağır etki eder mi ki bi ilaç? ayrıca böyle uyutacaksa ne anladım amk bu ilaçtan ben? zaten iyi hissetmediğim için uyuyamıyorum dedim. kafama odunla vursaydın amına kodumun doktoru...

edit: reçetesiz veriliyor bu arada. 30 tele.
  • beyaz renkli, bikonveks, yuvarlak film kaplı tablettir.

halüsinasyonlar (açıklanamayan sesler duymak gibi), garip ve korkutan düşünceler, davranış ve düşünce değişiklikleri ve zihin karışıklığı durumları, aşırı coşkulu veya heyecanlı duygu durumu ve kederli duygu durumu için kullanılabilecek bir ilaç imiş.

prospektüsü kısaltacak olursam şizofreni, mani ve depresyon için kullanılır imiş.

benim kullanma sebebim uyku için. ayrıca kategori olarak da son ikiye göz kırpıyorum.

200mg x2 şeklinde sabah ve akşam kullanacağım. ilk dozu az önce şey yaptım. yazdan beri ilk kez deliksiz uyuyabilecek miyim göreceğiz.

ekleme: pek bir işe yaramadı lakin zaman vermek gerek.
    ekleme2: bu da bi' sike derman olmadı
  • bi kaç kere kullandım, uyuttu. güzel uyuttu ama her seferinde sabahına nezle olarak uyandım. sayesinde dopaminin bağışıklık için önemini kavradım.
  • 25 mglık nokta kadar haplarından aldım. lakin 1 tanesi ile hiçbir bok olmayan 2 tane alınca da dağ deviren olan, uyudukça uyutan bir türlü ayıltamayan ilaçtır kendileri.

en iyisi 75 mg'lık tabletleri varsa onları almak. yoksa hiçbir işe yaramaz. yaramazdan kasıt herşeyi bırakıp bir gün boyunca kesintisiz uyumak ve uyanınca da hala yorgun hissetmek istiyorsanız alınabilir.
  • favori uyku hapımdır kendisi
    seviyorum seni serex
  • 300 mg olanına bağımlı olduğum ilaç onu almadan kesinlikle uyuyamıyorum son zamanlarda hiçbir yerde de bulunmuyor gittiğim her eczane depodan gelecek 5 dakika bekleyin deyip 1 saat bekletiyor benim size tavsiyem eğer zorunda değilseniz kullanmayın bağımlılık yapmaz diyor doktorum ama almadan uyuyamıyorum işte
  • uyumamı sağlamak için doktor yazmıştı daha bugün.
    evde çıkan büyük bir kavgadan sonra hiçbir şey düşünmeden direkt uyumak istediğimden dolayı 1 tane 25 mg almak yerine 3 tanesini birden aldım.
    alalı yaklaşık 1 saat civarı oluyor gözümü zorla açıyor gibiyim.
    hiç zannetmiyorum ama umarım kötü bir şey olur da yarına sağsalim kalkamam, böylelikle her şey gözümde son bulur.
  • ilacim bitmek uzere. hastaneye de gitmek istemiyorum dogrusu yazdirmak icin. en tehlikeli yer, neyse.

bunu saglik ocaginda yazdirabiliyor muyum bilgisi olan varsa ve yazabilirse sevinirim. 100 mg olanini yazdirmak istiyorum.

bu arada bana 25 mg yazdi doktor. hic bir ise yaramaz diye iki tane icip yatiyorum. gercekten 1 saat sonra uyumus oluyorum hem de hic bir sey dusunmeden. bir sey dusundurmeden uyutmasi en en mukemmeli. guzel uyutuyor ve 12-13 saat kadar uyuyorum. dun hic icmedim uykusuzluktan bayilmama ragmen sabah 9 bucukta ancak uyumusumdur. icmeden uyuyamiyorum ne yazik ki.