şükela:  tümü | bugün
  • dondurmaları harika bir mekan. istanbul'daki şubeleri kartal ve maltepe'de.

kartal'daki şubeye gittik. yer çok namüsait bir noktada. servis, self servis. sunum kötü, muhteşem dondurmalar kağıt kaplarla veriliyor ve kaşıklar plastik.

hepsi bir tarafa, çalışanlar inanılmaz somurtkan ve ağır kanlılar. servis ederken alt kısımlardan çıkartılması gereken dondurmalar da ayrı bir problem ve yavaşlık yaratıyor. mekan küçük olduğundan dondurma tezgahı da küçük, durum bundan kaynaklanmakta.

ne kadar eleştirsem de dondurmalarını bundan sonra da yemeyi sürdüreceğim. antep fıstıklı dondurması rüya gibi. limonlu dondurması baş döndürücü. peefekto. tahinli dondurması çok sıradışı.

vedat milor da denemiş bu dondurmacıyı, buyrunuz.
  • bugün evde otururken git gel 1 kg duble kaymaklı paketini bitirdiğim dondurmacı. 1 kg süt 1 kg kaymak ile yapılıyormuş. artık cremeria milano'dan buraya geçiyorum.
  • italya'nın birçok şehrinde dondurma yemiş biri olarak italyanlar'dan iyi dondurma yaptıklarını düşündüğüm mekan. özellikle antep fıstıklı dondurmaları inanılmaz bir lezzet.
  • çok enteresan dondurmacı.

severek yiyorum dondurmalarını ama mesele bu değil. 2 top dondurma alıyoruz, dandirik endüstriyel kağıt helva külahına koyuyor dondurmayı ki, günahı 10 lira; tekrar ediyorum seviyorum dondurmalarını. "öbürüne (kızartılmış hakiki külah, ısırılabiliyor falan) koyabilir misin?" demek zorunda kalmamak için artık gitmemeyi düşünüyordum ki bugün de 3 çeşit dondurmayı 2 top yapamadıklarını söylediler, olum yeni yemek yemişim tıka basa, 2 top yetiyor bana, neyse.

ben ki dondurmaya bayılıyorum, gecenin bir vakti kanaat lokantası'nın limonlu sorbesini yemeye git-gel 60 km yol yapmışlığım vardır. ama serez beni kaybetti.
  • yani sırf glikoz şurubu yerine toz şeker kullanıyorlar diye ufacık bir mahalle dondurmacısı topuna 5 ila 7 tl vermek... hoş değil.
    moda oldu son zamanlarda organik, katkısız, şurupsuz akımı. bunun ekmeğini yemekteler.
  • güzel ve az şekerli dondurma yapan dükkan. ara sokakta ve kirası uygun olabilecek bir yerde fakat fiyatları inanılmaz pahalı. 5 lira-7 lira arasında topu. kilosu 70 ve 90 tl aralığında. valla topunu 3-5 lira aralığına çekmeleri lazım. sürümden kazanamıyorlar.