şükela:  tümü | bugün
  • 1987 doğumlu togolu futbolcu. bu sezon ukrayna'nın hoverla uzhhorod takımından 1461 trabzon'a transfer olmuştur.

----
    5 yıl önce verilmiş @lake of the hell uktesi bu.
  • 1461 trabzonlu futbolcunun ülkesi togo milli takımı, 2017 afrika uluslar kupası eleme maçında deplasmanda cibuti'yi 2-0 mağlup etmiş ve kendisi de takımının ilk golünü kaydetmiş..

bunun dışında serge'nin, adebayor sonrası milli takım takım kaptanlığını yaptığını da belirtmek gerek.. ama bu durum sadece bu maçlık mıydı yoksa tümden mi artık böyle onu bilemiyorum..

son olarak, togo'nun ikinci golünü de yine tanıdık bir isim kaydetmiş; jonathan ayite..

http://www.supersport.com/…/article.aspx?id=3175714
  • 1461 trabzon'dan trabzonspor'a kiralık olarak gelmiş.. şaşırtıcı bi hamle oldu açıkçası.. hoş ara sıra stoper oynayan m'bia'dan sonra yedek bi stoper lazımdı.. başkasına para bayılmaktansa pilottan bedava gelmiş.. şimdi daha mantıklı geldi bana da evet..

http://www.trabzonspor.org.tr/…tay&ind=18851#icerik
  • trabzonspor yonetiminin "bundan once topcu basina giderimiz ortalama 1.5 milyon euroydu simdi 900 bin euro" gibi bir hesaplamada ortalamayi dusurmek icin kadrosuna kattigini dusunduguma sinsi topcu. ıs yapar mi? douglastan iyidir. boyunun trabzonspordan tek imzasini aldigim efsane defans topcusu kemal serdarla ayni olmasi tesaduf olamaz. umutluyum.
  • bugun galatasaray karsisinda nasil bir performans gosterecegi merak konusu olan futbolcu.
  • her ne kadar dün osmanlıspor'un attığı ikinci golde komple defans hattıyla birlikte hatalarda payı olmasına rağmen, maçın geri kalan kısmında başarılı bir performans sergileyerek onur'dan sonra dikkati çeken ikinci ve son oyuncu olmuştur.. özellikle mustafa yumlu'yu top diye oynama kapasitesi, seneye kurulacak takımda kendisine yer bulmasını sağlayacaktır diye düşünüyorum..
  • 2010 yılında angola'da düzenlenen afrika uluslar kupası'na gitmek için otobüsle seyahat eden togo milli takımı kafilesinde yer alıyordu.

takım otobüsüne teröristlerin yaptığı saldırıda yardımcı antrenör, gazeteci ve şoför ölmüştü. kendisi de bu saldırıda yaralanmıştı.