şükela:  tümü | bugün
  • sene başında kocaelispor'un deneyip beğenmediği ve bunun üzerine soluğu antalyasporda alan, 83 doğumlu fildişi sahilli hayvani ölçüde baldır ve vücut yapısına sahip siyahi forvet.
    24 ağustos 2008 antalyaspor beşiktaş maçında bobo'nun hatasında fırsatçılığını konuşturup bir de gol atmıştır.
  • antalyaspor'un bu sezon başında transfer ettiği 25 eylül 1981 doğumlu fildişi sahilli oyuncu.

aslında benim amacım futbolcuyla ilgili başlık açmak değildi, hali hazırda var diyordum, yokmuş. dünkü maçta melih gümüşbıçak'ın bu ismi telaffuzuna takıldım ben. o "cehau" diyor ben "cehua" diyorum. zaten ismin yazılışına bakınca benimki biraz daha mantıklı geliyor. açıkçası meclis çatısı altında, uğur dündar oralardaysa hala, ben bu konuyla ilgili melih bey'le tartışmaya hazırım.
  • antalyada serge olarak anılan futbolcu. dijehouayı geçin michealı okumakta bile çile çeken antalyaspor taraftarı kolay yolu bulup ilk adı ile çağırmaktadır adamı.

bu futbolcu king konga olan benzerliği normal bir insanın iki katı kadar baldıra sahip oluşuyla dikkat çekiyor. ayrıca zamanında kocaelispor bu futbolcuyu beğenmemiş antalyaspor'a yollamıştır.
    (bkz: king kong serge)
  • uruk hai kıvamında bir futbolcu. yediği yemekler spor magazinine konu olmaya başladı. galatasaray maçından önce seromoni öncesi oyuncular beklerken kewell bu adamın baldırlarına bakarak 2 baldırının ancak dijehoua'nınki kadar yaptığını söylüyordu.
  • antalya taraftarının sevgilisi king kong serge. ilk haftalarda attığı 7 golle iyi bir çıkış yakalamıştı, ama futbolu biraz futbol için izleyen antalyalılar sergenin iyi bir santrafor olmadığını gördüler.

bir kere cok yavaş bir adam ve tekniği oldukça yetersiz. bundan dolayıdır ki koşu yoluna atılan toplara yetişemiyor, onu yapamadığı için çalım atmaya çalışıyor onu da pek beceremiyor.

tek özelliği iri cüssesi; onu iyi kullanıyor. zaten attığı golleri incelersek geneli defans oyuncusuna sırtı ile vurup önünü açıp dönüp vurmak.

sempatikliğinden dolayı seviliyor adam, ama takıma lazım böyle adamlar.
  • ismi gülme efekti gibi okunan güç timsali forvet oyuncusu.

ligimizde bunca yıldır fason yabancıları izlemiş bir futbolsever olarak, iddia ediyorum bu kadar kazma ve yamuk bir golcü görmemiştim. ancak hakkını vermek lazım, neyi var neyi yoksa vermek isteyen, hırslı ve çalışkan bir adam bu cehuauaa...
  • bugün oynanan trabzonspor maçından önce oğuz tongsir'in "evet sayın seyirciler şu bacaklara bakın, şu dolgun baldırlara, harika bir vücudu var" demesiyle 30 saniye hareketsizce ekrana bakıp ardından kahkaha patlamama sebep olmuştur.
  • sanırım bir maç öncesinde, bülent tulun bu adam için "bir oturuşta 6 kilo muz yiyormuş" dedi.
  • roberto carlos'un baldırlarıyla yarışabilecek kapasitede baldırlara sahip topçu. ama onun ensesiyle yarışacak topçu tanımıyorum. hatta güreşçi bile..
  • deli biraz.