• derbiden önce* kesin berabere bitmez diyerek benim iddaa bayiine koşup beraberlik oynayıp ekmek parası çıkarmama yardım etmiştir, allah razı olsun.
  • kafasını ayaklarından daha kötü kullandığından, bugün olmaması gereken yerde olup, olduğu yerde de yaptığı yorumlarla kendisini küçültmeye devam eden şahıs.
  • (bkz: tembellik)
  • beşiktaş formasıyla, kadıköy'de, fenerbahçe'ye son dakikada attığı bir serbest vuruş golünden sonra bozkurt işareti yapmıştı. maçtan sonra bir programda niye yaptın bu hareketi denildiğinde sadece "bilmem güzel hareket" demişti. aynı hafta içinde televole'de bir hatun beşiktaş'ın antreman tesilerine gelip sergen'e bozkurt işareti çekip iş atmıştı! yani ilginç adamdı. ben hale bilinçli yaptığını zannetmiyorum sergen'in bunu, yani ne bileyim izliyosun konuşmalarını falan ıq'su nedir ki çocuğun diyosun.. bir de şehir efsanesidir kafayı kullansa real'de oynardı. bize ne ulan kullansaydı o zaman. her sergen muhabbetinde aynı geyik. anti klişe timi'nde uykusuzda falan görürsem bu geyiği şaşırmam. ama öyle deme lan matthaus'un sağından atıp solundan geçmişliği var!
  • skor yazarı.

maç öncesi "banko beşiktaş kazanır, hatta farklı bir skor bekliyorum" demiş, maç sonrası yazısında ise "işte herkesin gözlerinde büyüttüğü gerçek beşiktaş aslında bu. vasat oyunculardan kurulmuş‚ vasat bir takım!" diyerek çark etmiştir.

hadi cahil cühela adamlar maçtan önce kendi kendilerine gelin güvey, koca, japon, emzik imalatçısı, kadıköy panteri oluyorlar, maç esnasında "ama fenerbahçe voleybol oynadııı" diye, maç sonunda "fenerbahçe, hacettepe gibi, ankara bşb gibi istanbul takımlarına karşı büyük mücadele verdi bu sene" gibi embesilce yorumların içine giriyorlar da canım kardeşim sen yıllarca böyle maçlara çıkmış, böyle atmosferleri yaşamış bir adamsın, derbilerde şartlar ne olursa olsun "banko favori" olmayacağını hala mı öğrenemedin? yıllaaar yıllar, çok uzun yıllar önce geçerli olan "abi her zaman için fener cimboma, cimbom kartala, kartal fenere, bu iş böyle..." gibi salakça düşüncenin etkisinde kalıp fenerbahçe'nin yıllardır derbilerde rakip kim olursa olsun çift vurup tek saydığını görmezden gelmenin nedeni fenerbahçe düşmanlığı mı yoksa? bunların yanıtları her ne olursa olsun kendisi ntv'ye, ntvspor'a yakışmayan bir yorumcudur, yerini fanatiklikten holiganlıktan uzak bir yorumcuya bırakacağı günü sabırsızlıkla bekliyorum.
  • bu sene kendi içinde paradokslar yaşayan adam.kaç aydır bu adamı seyrediyorum ve ercan taner takımların şampiyonluk şanslarını sorduğunda;
    fenerbahçe: şimdi ercan taner fenerbahçe bu haliyle şampiyon olamaz.hede hödö...
    beşiktaş: şimdi ercan taner beşiktaş akıllı yönetilmiyor şampiyonluk bu şekilde imkansız...
    galatasaray: şimdi ercan taner galatasarayda hoca yok. skibbe ...
    sivas: şimdi ercan taner sivasspor futbolcusunun kedine güveni...
    favorisini artık son hafta şampiyon belli olunca açıklayacak.
  • seviyorum bu adamı. çok rahat. sırf rahat olduğu için seviyorum. takdir edilme ihtiyacı duymuyor.
    ntv spor'da koltuğa öyle bir yayılıyor ki. ercan taner 5 dk. soru sormasa adam uyuyacak nerdeyse.

ayrıca konuşurken de, ciddi olmak için çok uğraşıyor gibi. aklından sürekli fırlamalık geçiyor. heran bir belaltı espiri patlatacak gibi duruyor.

kadrajda olduğu sürece sürekli onu takip ediyorum. bazen programda ki diğer yorumcular konuşurken, o kafasını hepten programın dışına taşıyor. bir defasında, hakan ünsal konuşurken, sergen'in uzun uzun hakan'ın ayaklarını veya bastığı yeri incelediğine şahit olmuştum.

bir de son haftalarda bir takıntısı başladı. her cümlenin sonunu "ercan taner" şeklinde bitiriyor.
  • atsa da yine şampiyorluğu getirse diye beşiktaşlı kardeşlerimize iç geçirten koca popolu sihirbaz futbolcudur.

kendisinden bayrağı ibrahim toraman devralmıştır. gülmekle ağlamak arasındaki kalın çizgide paten yaptırmaktadır bizlere. keşke futbolu bırakmasa da yine güzel çalımlar ve harika frikik golleri izleme şerfine erdirseydi diye bencilce, fütursuzca içimden kalayladığım şahıstır (insan sevdiğine küfredermiş ama değil mi?).
  • evlenilecek erkek'tir.
    yakışıklıdır,esprilidir,zengindir,başarılıdır,açık sözlüdür,eğlencelidir(çok eğlencelidir),bir kız daha ne istesin'dir.
  • del bosque ye ayar verirken rıdvanın ayarına maruz kalan eski futbolcu, yeni futbol yorumcusu..

güntekin onay: del bosque’yi anlatır mısın biraz sergen?
    sergen yalçın: adama kamp dediler, ‘o ne’ dedi. kamp yaptırmamış ki hiç, kampın ne olduğunu bilmiyordu.
    rıdvan dilmen: ne üzülmüşsündür sen de kamp olmadığına..
hesabın var mı? giriş yap