şükela:  tümü | bugün
 • http://www-db.stanford.edu/~sergey/ adresli web sitesinin google pagerank'i 6 olan şahıs. doktora çalışmasını sürdürmeye vakit bulup bulamadığını çok merak ettiğim kişi... cv'sindeki iş tecrübesi 1993'teki göreviyle sona ermiş olan, 96'da larry ile birlikte google'u kuran kişi.
 • larry ile birlikte dünyanın en zengin 16. adamı ünvanını taşımaktadır
 • bir moskova yerlisi olan sergey brin, college park'taki maryland üniversitesinden bilgisayar bilimi ve matematik dallarında onur ve bakalorya denkliğini almıştır. şu anda bilgisayar bilimi dalında master derecesini aldığı stanford üniversitesi'nde doktora çalışması yapmaktadır. 30 yaşındaki sergey aynı zamanda, ulusal bilim geliştirme eğitim birliği üyesidir. larry page ile stanford'da tanıştılar ve sonucunda google'ı doğuracak proje için çalıştılar. beraberce 1998 yılında google, inc.'i kurdular.

  brin'in araştırma ilgisi ara motorları, yapılandırılmamış kaynaklardan veri elde edilmesi ve büyük text kolleksiyonlarında ve bilimsel verilerde data mining çalışmalarını içerir. şu gibi lider akademik yayınlarda düzinelerce yayını vardır; world wide web'den desenleri ve ilişkileri elde etmek; dinamik data mining: veri ve yüksek boyutluluk için yeni bir yapı, larry page ile yayınladığı; sağlam veri yapılarında boyutlandırılabilir teknikler,dinamik nesene setleri sayımı ve market sepet verileri geliştirme; ve market sepetleri ötesinde: korelasyonların, ilişkilendirilme kurallarının genelleştirilmesi.

  brin, amerikan ulaşma akademisi, avrupa teknlolji forumu, teknoloji, eğlence ve tasarım ve silicon alley 2001 gibi bir çok ulusal ve uluslararası akademik, iş ve teknoloji forumuna konuşmacı olarak katılmıştır. firma başkanı olarak çalışmadığı zamanlarda, trapez, scuba diving ve giğer google'cılar ile roller-hockey oyunları oynar.

  google.com'dan alıntıdır.
 • işe ilk başladıklarında garajlarını kendilerine kiralayan susan adlı kadının kız kardeşi anne wojcicki ile gizlice evlenmiş şahıs.
 • ana baba çoluk çocuk ailece fotoları:
  http://www.math.umd.edu/…erences/md08/pix/brins.jpg

  babası da hâlâ university of maryland'de çalışıyor. sergey brin'i normalde bilmeyen biri, kendisinin ve babasının web sayfalarına bakarak hayatta demez herif zengin diye. bu kadar mütevazi olunur mu lan? ben olsam google'dan subdomain açtırır oraya atardım sayfamı, hatta google anasayfasına fotomu koyardım. bizi bozuyor hacı böyle davranışlar.
 • otoriteden korkan birisi.
 • şirketinin faaliyet gösterdiği ülkelerin yasalarına uymakla mükellef kişi. kanada mahkemesi şu şu elemanların mail adreslerini ver dediğinde de şirketi (google diye bi yer) seke seke bu bilgiyi vermek zorunda. senin benim otorite karşısında yapabileceğimiz bir şey yok, sergey brin'in neden farkı olsun bizden ki korkmasın?
 • parkinson hastalığına yakalanacağını öğrendiği andan beri http://too.blogspot.com/ adresinde blog tutan şahıs.

  pagerank'ın açıklandığı paperda adı lawrence page'den önce yazar.