• sinquefield 2017'de oyunculara "tüm zamanlar favori filmi" sorusu sorulmuş ve verilen yanıtlarda pulp fiction'lar, memento'lar, fa yeung nin wa'lar, citizen kane'ler havada uçuşmaktadır.

sonra sıra reyize gelir ve tüm çomarlığıyla tüm zamanlar favori filminin the fast and the furious olduğunu söyleyerek çarlık tuğralı bir rus doblosunun kendisi için önemini ortaya koyar.
  • bugün norveç'te düzenlenen satranç turnuvasını magnus carlsen, levon aronian, anand gibi ustaların önünde kazanan rus satranç oyuncusu. turnuvaya 4 maçta 4 galibiyet gibi çok güçlü bir şekilde başlayınca "en son bu tarz bir olay 10 yaşımdayken başıma geldi" gibi bir açıklama yapıp güldürmüştür de ayrıca.
  • bende bir hastalık var. en iyiyi tutamama hastalığı. monopol olan şeyleri de sevmiyorum mesela. şimdi dünyanın en iyi satranç oyuncusu carlsen ya, göklerden mesaj gelse carlseni sev, sevemem. bu adamın hastasıyım. carlsen yenilince ohh iyi oldu puşta gibi oluyorum. muhaliflik bütün vücudumu ele geçirmiş durumda.

haa karjakin olmadı, kramnik oldu o da olumlu.
  • 2002 yılında fide dünya şampiyonu olarak "tarihin en genç dünya şampiyonu" unvanını alan ruslan ponomaryov'un final maçı sırasında sekundantı olan satranç oyuncusu. o dönem daha yeni 12 yaşına giren karyakin, henüz büyükusta unvanını almamış olsa da tarihin en genç dünya şampiyonunun sekundantının tarihin en genç büyükustası olması güzel bir ayrıntı.
  • satranç büyükustaları mutlaka üstün zeka veya dahi olur önermesine canlı kanlı meydan okuyan gerizekalı. ukrayna doğumlu, rusya vatandaşlığına 20’li yaşlarında geçen biri olarak putincilik yaparak bana kalırsa insanlığın en aşağılık noktasını oluşturur kendisi. umarım şu attığı twitten sonra cancel yiyip satranç kariyerini bitirirler de kurtuluruz bu lavuktan. hem kekeç hem çomar amk oğlu.
  • dingil. ben bir de bu hıyarı severdim, dubov olayında saçmaladığı yetmemiş gibi bir de kalpli malpli açıklamalar yazıp rusya'yı savunmuş. kendisinin ukraynalı* olması ise hıyarlığının yanında ne kadar aşağılık olduğunun da net bir göstergesi.
  • ukrayna'daki savaşın nedeni konusunda hala kafası bulanık olanlar, 21 şubattaki putin savaş manifestosunu kendi ağzından dinlesinler. bu adam çarlık rusyası hayalleri ile yaşayan bir diktatör...

karyakin ise bu diktatörün bir destekçisi...

bayrakların yasaklanması ve putin/putinin savaşına destek verenlere yapılan baskılar, "binlerce sivilin, özellikle kadın ve çocuğun öldürülmesi ve tecavüzüne neden olan savaşa destek ve katkının demokrasiden faydalanma hakkı yoktur" demektir.
  • donbass ta bir satranç okulunu ziyaret etmiş bu abimiz, üzerinde putin yazılı tişört giyiyor emojili falan böyle.cok yazık kendi jenerasyonunun en yetenekli 2-3 grandmasterından biri ayrıca carlsen i en çok zorlayan kişi dünya klasik satranç şampiyonası finallerinde.diskalifiyesi bitmiş ama kolay kolay herhangi bir organizasyona davet edileceğini düşünmüyorum.
  • şaşırmadım, beklerdim böyle bir şey kendisinden. dubov'a laf ettiğinde az çok tanımıştık kendisini.
  • rus milliyetçisi, yine başına iş almış. işgal altındaki topraklardan yayın açmış, herhalde bi 6 daha ceza alır
hesabın var mı? giriş yap