şükela:  tümü | bugün
 • bir boksör. şampiyon.
 • bugüne kadar olan 30 profesyonel boks karşılaşmasında 29 galibiyet (26'sı nakavt) ve 1 beraberlik alan yenilmez* boksör.
 • yapacağı maçtan bir gün önce,rüyasında rakibini öldürdüğünü görüp maça çıkmama kararı alan boksör.

  yakınları bunun sadece saçma bir rüya olduğunu ve maça çıkmasını gerektiğini anlatmışlardır.kovalev ertesi gün maça çıkar ve gerçekten rakibini öldürür.o maçtan sonra boksu bırakır.aradan geçen zamanda ölen boksörün ailesi tarafında yine ikna edilir ve boksa geri döner.yenilmez bir boksördür.rakiplerin korkulu rüyasıdır."arı gibi sokar" deyiminin tam karşılığıdır.
 • 20 kasım 2016 sabahı saat 05:00'da, wba, ıbf ve wbo dünya hafif ağır siklet şampiyonluk maçında andre ward ile dövüşecek yenilgisiz boksör. maçı ntv spor canlı yayınlayacak.
 • kariyerindeki iki yenilgisini de andre ward'a alan eski hafif ağırsiklet dünya şampiyonu rus boksör.

  ayrıca 2011'de kendisi gibi rus olan bir boksörle yaptığı maçta knock out ettiği rakibi hayatını kaybetmiştir. hakem grogi halindeki boksörün maça devam etmesine izin verdiği için eleştirilmiştir.
 • dünkü maçta shabranskyy'i 2. roundda tko ile yendi. bundan sonraki muhtemel rakipleri arasında dimitri bivol ve arthur beterbiev var. her ikisi de rusya vatandaşı ve güçlü boksörler.
  kovalev, andre ward'a karşı aldığı 2. mağlubiyetten sonra ( ki aslında birincisi mağlubiyet değildi.kovalevin hakkıydı.) kendi kampında bir dizi değişikliler yaptı. eski dünya şampiyonu olan antrenörü john david jackson ile yollarını ayırdı. onun yerine özbek asıllı tursun polatov geldi. polatovla daha iyi işler yapacağını zira kendisiyle aynı dili konuştuğunu ve bir antrenörün tam olarak yapması gereken şeyleri yaptığını ve işin ehli olduğunu söyleyerek jackson'a göndermede bulundu. diğer taraftan j.d.jackson'da onu antremanlardan sonra alkol almakla, tembellikle, mağrur ve bencil olmakla itham etmişti. hatta onun için ne kötü ne iyi bir şey istiyorum diyerek aralarındaki husumetin ne boyutlarda olduğunu apaçık belirtti.
  fakat şöyle bir bilgiyi eklemekte fayda var : kovalev'in eski ve hala golovkin'in antrenörü olan abel sanchez de kovalevin zor bir karaktere sahip olduğunu belirtmiş ve yollarını ayırmıştı.

  kovalev'in güçlü bir sporcu olduğu su götürmez. lakin puncher olmak boksör olmakla aynı şey midir, tartışılır. ward'la olan 2. maçında düz yumruklar dışında bir çabası olmadı. maçlarda da en çok kullandığı teknik bu ve bazı zamanlarda kroşe. oysa boks bunlarla birlikte aparkat ve ayak oyunlarını da ihtiva eder ve ward'da öyle yaparak 2. maçı hakkıyla aldı. shabranskyy ile maçında kombinasyon olarak biraz daha iyiydi. şimdi gelecek maçlarında bu alanda gelişirse şansının, muhtemel her iki vatandaşı olan rakiplerine karşı yüksek olacağı kanaatindeyim.