şükela:  tümü | bugün
  • rusya federasyonu dışişleri bakanı
  • çok sigara içer. ve bunu dün ermenistan'la protokol imzası sonrası zürih'de göstermiştir. 3 saat ertelemeden sonra imzalar atılıp olay bittikten sonra binadan çıkar çıkmaz sigarasını yakan lavrov deli gibi üç beş nefes çekip makam arabasına binerken sigarasını yola atıp gitmiştir. bunu yaparken aynı hareketi bizim sokaklarda yapan tipler gibi bir görüntü vermiştir.
  • 21 mart 1950 yılında doğan lavrov, 2004 yılında vladimir putin tarafından rus dış işleri bakanlığına atanmıştır. rusyayı kalkındırmanın tek yolu olarak, kapitalist sisteme geçiş ve özelleştirmeyi uygun görmüştür. rusyanın izolasyonist politikasını terkeden bir yapıya bürünmesini sağlamıştır.
  • zaytung haberine görsel malzeme olmuştur.

(bkz:http://zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=145838)
  • suriye ziyareti, binlerce suriyeli tarafından rusya ve suriye bayraklarıyla coşku içinde karşılanmış rusya dış işleri bakanı.
  • kimse pek bilmez memlekette ama soyadı (lavrov) annesinin kızlık soyadıdır. babasının soyadı kalantaryan'dır. yani baba taraftan ermenidir.
    gürcistan'ın işgali zamanı ingiltere dışişleri bakanı david miliband ile telefonda tartışırken "sen ne sikime bana ders veriyorsun ulen" demişliği vardır (who the fuck are you to lecture me).

düzeltme: imla uyarısı için cikolata ve krema'ya teşekkürler. ayrıca, fırsatını bulmuşken buradan cengiz topel lisesindeki dostlarıma, arkadaşlarıma ...
  • #27331368 no'lu entry'de ve http://en.wikipedia.org/wiki/sergey_lavrov'de de görülebileceği gibi baba tarafından ermeni olan rus diplomat, hali hazırda dışişleri bakanı. zaten kendisine bakınca standart "rus" görünümünde olmadığı fark edilir. ermeni kökeni, dış görünüm açısından onu daha "bizden biri" yapıyor kanımca. hani yozgat'ta varlıklı tüccar bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiş, galatasaray lisesi'ni bitirip ankara siyasal'da okuduktan sonra dışişlerine girerek diplomasi kariyerine başlamış bir hali var.
  • istanbul'da bileğini kırdıktan sonra taksim ilkyardım hastanesi'ne kaldırılmıştır, orada tedavi edilmiştir..
    sıradan bir vatandaş olan ben bile, devlet hastanelerinde yaşadığım kötü tecrübelerden sonra özel hastaneleri tercih ederken, koskoca rusya'nın dışişleri bakanının taksim ilkyardım'a götürülmesi akşam akşam yüzümde gülümsemeye sebep olmuştur..
  • şu anki dışişleri bakanlığı pozisyonunu, rusya'nın bm daimi temsilcisi iken, kosova için yapaılan güvenlik konseyinde yapılan görüşmelerinde gösterdiği etkili muhalefete ve kosova'ya operasyon için bm kararı alınamamasına borçludur. bu aynı zamanda rusya'nın 90'lardaki siyasi ve ekonomik krizden çıkışının da ilk sinyallerini vermiştir.