şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2014 sezonu için sauber'e katılacak 1995 doğumlu rus pilot. f1'in en genç yarışa çıkan pilotu olabilir ileride.
 • formula 1 için yeterli kapasiteye sahip olup olmadığı büyük bir soru işareti olan rus pilot.
 • sauber de yetersiz olduğunu kabul etmiş olacak ki kendisini test pilotluğuna düşürmüş, rus pilot yerine adrian sutil'e esteban gutierrez eşlik edecek.
 • 2015 ingiltere gp'si haftasonu'nda yapılan gp2 feature race'i (haftasonunun 1. yarışı da diyebiliriz) kazanarak, ilk defa podyumun en üst basamağına çıkmış oldu seride. yarışa ilk sırada başlamış, bir anda 3.lüğe düşmüştü. ancak pistteki güvenlik aracı periyodu bittiği an önündeki herkesi öptü ve bir daha pozisyonu bırakmadı. değişen şartlara uyumlu, gözü açık bir pilot olduğunu söyleyebiliriz kendisinin. 2 sene önce sauber'de yarışacak derlerken çok vıdı vıdı yapan çıkmıştı ama gp2'de fena gitmediğini söyleyebilirim.

  ------------

  ayrıca bu ruski arkadaşımız hayatında daha önce silverstone pistine çıkmamıştı!

  -------------

  podyum seramonisi ardındaki röportajlarda seyrettiğime göre de ingilizcesi hiç fena değil. tamam bir rus kabalığı ve kalın sesliliği var ancak, gp2 pilotlarında yabancı dil anlamında felaket olanları gördük.
 • sauber dedikodularının ilk çıktığı 2013 ardından çok geliştirdi kendini. 2015 ve 2016 gp2 şampiyonalarında sezonu 3. kapadı, 2016'da renault yedek pilotu oldu, silverstone'da takımla teste çıktı. 2016 brezilya'da yine serbest antrenmanlarda gördük kendisini. 2017'de ise yine renault ile her yarışa katılıyor. bahreyn sezon içi testlerinin bir günü, rusya 1. serbest antrenmanlarına ek olarak ispanya 1. serbest antrenmanlarında da direksiyonda olacak. 2017'de ayrıca 24 saat le mans'ta smp racing adına viktor shaytar (senelerdir dayanıklılık serilerinde geziyor) ve mikhail aleshin (geleceğin rus f1 pilotu olarak görüyordum. formula renault 3.5 şampiyonudur) ile direksiyonda olacak. vitaly petrov ve daniil kvyat'ın ardından bir rus formula 1 pilotu gelecekse eğer sirotkin ilk tercih olmalı.
 • 2016 gp2 sezonunda giovinazzi ve gasly gibi rakipleri vardı dolayısıyla şampiyon olamadı diyeceğim zira ikisi de gayet üst düzey pilotlar. buna rağmen 2016 sezonunda aşırı derecede sivrildiği yarışlar oldu. sivrildiden kastım sıradışı yarışlar çıkardı. cesur stratejilerle rakiplerini pist üzerinde geçtiği ve yeteneğini son damlasına kadar sergilediği yarışlardı bunlar. kesinlikle bir gün gridde olmasını istediğim bir pilottur kendisi.
 • williams ile anlaşması bekleniyordu ama sponsoru vladimir putin'in sahip olduğu smp bank yıl sonunda sadece 32 milyon euro kar elde edebilmiş. sirotkin için williams'a teklif edilen tutar ise 20 milyon civarındaydı. ayrıca rus merkez bankası smp bank'ın bonolarını iptal etmeye başlamış.

  kubica için bir şans daha doğmuş olabilir.
 • formula 1 2018 sezonunda williams martini racing takımında yarışacağı açıklanan rus pilot. vladimir putin etkisi ve desteği sebebiyle paralı asker de diyebiliriz.
 • en buyuk basarisi gp2'de ucuncu olmak olan renault test pilotu, parayi bastigi icin williams'ta yarisacak. williams haricinde baska bir takim da bu ezikligi gosteremezdi zaten. ne diyelim, şasilerini mahvedip mercedes motoru ile berbat bir performans gosteren williams, tercihini daha iyi bir pilottan degil, paradan yana kullandi. bakalim sirotkin lance stroll yeteneksizinden kotu olmayi basarabilecek mi?
 • williams martini racing'in yeni pilotu. senelerdir koltuk bekleyen bir isimdi, bakalım bir diğer paralı pilot mu çıkacak yoksa yeni bir şampiyonluk adayı mı? hep beraber göreceğiz.