şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bazen "ulan ben harbiden bunu yaptım mı? ben bu kadar ince bir insan mıyım?" diye şaşkınlık yaratır bünyenin kendisinde.

iyilik yap denize at, ince davran cebine koy demişler atalar, (ikincisini benim uydurduğum çok belli oluyor mu?) burada -en azından genel itibariyle- anonim olduğumuza göre iyiliklerimizi veya nezaketlerimizi yarıştırmaktan zarar gelmez diye düşünüyorum. belki kötü kalplere ilham olur.

benim hikayem şöyle. taze taze aktarayım: biraz önce bir müşteri temsilcisi ile konuştum. sorunumu anlattım. gayet güzel dinledi, yardımcı olmaya çalıştı. biraz ahbap gibi olunca beyaz bir yalan söyledim. "ben de çağrı merkezinde çalıştım, şu an takım liderliği yapıyorum" dedim. işini iyi yapan, iletişim becerisi yüksek biriydi. diksiyonu da gayet güzeldi. çağrı merkezinde bir dönem çalıştığım kısmı doğruydu ama takım lideri olmamıştım. belki başka bir iş teklifi alıp sektör değiştirmeseydim olurdum. çünkü benden sonra terfi almasına çok şaşırdığım kişiler olmuştu. ona "devam et, sen de olabilirsin" demek istemiştim. egosu tavanda biri değilim, olmadığım bir şeyin havasını atacak biri hiç değilim. umarım anlamıştır. *