şükela:  tümü | bugün
 • vucut degil sadece kafa (beyin haric tabi ki) nakli icin 10 milyon euroluk bir projesi oldugunu ilan etmistir. bu projeyle nobele de aday. dunyanin pekcok yerinden gonullu kadavra olmayi kabul edenler de varmis. profesorun amaci herhangi bir sebebten dolayi kafasi zarar gormus birisine, beyin olumu gerceklesmis birinin kafasini toplamda 36 saate nakletmek. proje etik degerler nedeniyle oteleyen, frankenstein lakapli italyan cerrah. kaynak
 • insanlık tarihinin en büyük cerrahi operasyonunu gerçekleştirerek belki de ölümsüzlüğün kapısını aralayacak kişi olduğunu iddia eden şarlatan kılıklı stand-up'çı.
 • valla kafa nakli, vucut nakli başlığı sözlükteki cerrahlar sayesinde goygoydan geçilmiyor. tek merak ettiğim, misal omurgası hasar görmüş birini düzeltemiyorken, nasıl nakil yapacaklarıydı ki, adam bu soruyu videosunda yanıtlamış.

  https://www.youtube.com/watch?t=18&v=fv5poo5mt64

  bundan sonrasını bekleyip göreceğiz. bunu eninde sonunda yapacaklardı, ilk denemede ne olacak o merak konusu.
 • mgs virali çıkan sahte doktor.

  http://www.merlininkazani.com/…n_haber-81287p1.html

  sevdiğim,saydığım hideo kojima'dan beklemezdim bunu.
 • ilk denemesini 2017de yapmak istiyormuş hayırlısı bakalım
 • http://www.hurriyet.com.tr/dunya/30040364.asp

  tam kafa naklini yapacak olan doktor.
  aralık 2017'de yapılması ve 7 milyon sterline mal olması bekleniyormuş.
 • maymunlarda beyin naklini başarıyla gerçekleştirdiğini iddia eden italyan doktor. sırada insanlar üzerinde denemeler var...

  http://www.bbc.com/…erler/2016/01/160120_kafa_nakli
 • aralık 2017'de, 36 saat süreceği ve 14 milyon pound tutacağı öngörülen operasyonla, 31 yaşındaki rus valery spidonov'un kafasını bir başka vücuda nakledecek doktor. valery, werdnig-hoffman sendromuna sahip bir yazılımcı. şuradan bir röportajına erişilebilir.
 • kavanozdaki adam dizisi (liseliler bilmez) ve hatta frankenstein filmini gerçekleştirmeye aday doktor. eğer kafa nakli gerçekten başarılı olursa dünyada olacakları düşünemiyorum.

  videolarındaki tavrı bana mehmet öz'ü anımsattı, sanki biraz şarlatan havası veriyor, mehmet öz de canavero da aşırı prezentabl hoplayarak zıplayarak kendilerini tanıtan tipler. ama oynak mizaçlı olması bir insanın kötü doktor olduğu anlamına gelmez. mehmet öz de çok hoppa bir tip fakat kalp naklinde dünyanın en iyi doktorudur, ki zaten tvye çıkarılma sebebi budur. hoplayıp zıplayıp "heeey hadi arkadaşlar zinde kalalım" diye bağırınca karizmayı bozuyor hafiften farkındayım. ama gerçekten dünyanın bir numarası oldukları unutulmamalı.