şükela:  tümü | bugün
 • http://www.hurriyet.com.tr/dunya/30040364.asp

  tam kafa naklini yapacak olan doktor.
  aralık 2017'de yapılması ve 7 milyon sterline mal olması bekleniyormuş.
 • ilk kafa naklini gerçekleştireceğini belirten kişi. canavero, 2015 yılında yaptığı bir tedx konuşmasında oldukça cesur bir iddiada bulunarak 2017 yılında ilk kafa naklini gerçekleştireceğini söylemişti fakat gerçek şu ki; ilk kafa nakli gerçekleştirilmedi. son yıllarda yapılan organ nakillerinin hepsinin farklı yan etkileri var ve alanında uzman kişilerin yıllarca süren iş birlikleri sayesinde gerçekleştirildi. kafa nakli gerçekleştirmek için ihtiyaç duyulan teknoloji ve yöntemler ise henüz o kadar gelişmedi.
 • hala kafa nakliyle ilgili haberleri çıkan adam.

  bu olay mgs'nin virali değil miydi?
 • resmi facebook sayfası linki, üstelik bir türk ajans tarafından oluşturulmuş;

  https://www.facebook.com/…omd/posts/394312270939686
 • ilk denemesini 2017de yapmak istiyormuş hayırlısı bakalım
 • kavanozdaki adam dizisi (liseliler bilmez) ve hatta frankenstein filmini gerçekleştirmeye aday doktor. eğer kafa nakli gerçekten başarılı olursa dünyada olacakları düşünemiyorum.

  videolarındaki tavrı bana mehmet öz'ü anımsattı, sanki biraz şarlatan havası veriyor, mehmet öz de canavero da aşırı prezentabl hoplayarak zıplayarak kendilerini tanıtan tipler. ama oynak mizaçlı olması bir insanın kötü doktor olduğu anlamına gelmez. mehmet öz de çok hoppa bir tip fakat kalp naklinde dünyanın en iyi doktorudur, ki zaten tvye çıkarılma sebebi budur. hoplayıp zıplayıp "heeey hadi arkadaşlar zinde kalalım" diye bağırınca karizmayı bozuyor hafiften farkındayım. ama gerçekten dünyanın bir numarası oldukları unutulmamalı.
 • mgs virali çıkan sahte doktor.

  http://www.merlininkazani.com/…n_haber-81287p1.html

  sevdiğim,saydığım hideo kojima'dan beklemezdim bunu.
 • üst edit: türkiye inovasyon ve girişimcilik haftası 2017'de keynote speaker olarak davet edilmiş; fakat etkinlik saatine kadar hiç bir açıklama yapmamış olup, konuşma saati öncesi ağır bir hastalık geçirdiğini bildirerek etkinliğe katılmamıştır.

  turin (torino) üniversitesi mezunu ve aynı okulda 22 yıl cerrahlık yapmış bir bilim insanı. kafa nakli açıklamaları ve kadavradan kadavraya yapmış olduğu iddia edilen nakil ile 2017 yılının son çeyreğinde medyada yer bulmuştur.

  şahsi olarak ise; ben bu adama "kafakoparanus" diyorum.

  bir kaç aydır adamı takip ediyordum. açıklamaları; ona karşı yapılan çıkışlar. youtube'da tedx limasol konuşması harici pek de birşey yok gibi.

  fırsatım olsa dinlemek isterdim. ameliyat sürecinden ziyade neden "bu yolu" seçtiğini sorup laflamak pek de kötü olmaz sanırsam.

  kısmet umarım denk geliriz bir yerde.

  edit: imla & üst edit
 • vucut degil sadece kafa (beyin haric tabi ki) nakli icin 10 milyon euroluk bir projesi oldugunu ilan etmistir. bu projeyle nobele de aday. dunyanin pekcok yerinden gonullu kadavra olmayi kabul edenler de varmis. profesorun amaci herhangi bir sebebten dolayi kafasi zarar gormus birisine, beyin olumu gerceklesmis birinin kafasini toplamda 36 saate nakletmek. proje etik degerler nedeniyle oteleyen, frankenstein lakapli italyan cerrah. kaynak
 • kafa nakli yapabileceğini iddia eden italyan cerrah.

  2017 yılında valeri spiridonov isimli bir rus bilgisayar mühendisi üzerinde denenecekmiş ameliyat. 36 saat sürecek ve 150 yi aşkın doktor ve hemşire girecekmiş ameliyata. manyak mıdır psikopat mıdır bilinmez ama kendinden bir hayli emin göründüğü kesin.

hesabın var mı? giriş yap