şükela:  tümü | bugün
  • sergio conceicao; 1974 dogumlu, portekiz asilli, teknigi ve mucadele gucu ile on plana cikan, orta saha veya sag kanat oyuncusu. lazio, parma ve inter italya durakları.
  • portekizli orta sahanin sag kanadinda gorev yapan futbolcu. interde oynamaktadir. oldukca hizli olmasi ve iyi teknigi disinda euro 2000de almanya macinda hat trick yapmasiyla da gundeme gelmistir.
  • avrupa'nın pek çok önemli klübünde(lazio,parma,porto,inter) oynamasına rağmen çoğunda dikiş tutturamayan, bu sezon itibariyle standard liege takımına transfer olacak kadar çaptan düşen, oyun tarzıyla hasan sas'i andıran portekizli kanat oyuncusu...
  • 2005 yılında belçika'da ligin en iyi oyuncusu seçildi. standard liege forması altında kupa maçında rakibine yaptığı sert faul sonrasında hakemin suratına formasını attı ve aldığı 4.5 aylık cezayla sezonu kapadı.
  • kuveyt in al qadisiya takimina transfer olmus olan bir donemlerin unlu kanat oyuncusu. turkiye ye olasi bir transferi de bir donem turk basinini oldukca mesgul etmisti.
  • komşuda paok'un bu seneki çıkışındaki baş aktörlerden olan tecrübeli oyuncu.
  • profesyonel futbol kariyerini noktaladığını açıklayan portekizli futbolcu.
  • bu güzel abimiz protekizlilerin dünya arenasına çok iyi kanat oyuncusu yetiştirebildiğinin en iyi örneklerinden birisiydi. luis figo ile birlikte portekizlilerin "biz çok iyi kanat oyuncuları yetiştirebiliyoruz." tribinin ilk temsilcilerindendi. daha sonra tabi ; ricardo quaresma, cristiano ronaldo, simao ve birçok örnekleri gelecekti bunun.

süper bir futbolcuydu. hız, teknik, bitiricilik. fakat şansızdı, senelerce italya'da oynamaya kastı. portekizli naif ve teknik bir oyuncunun, seria a gibi sert bir lige alışması uzun sürdü zaten hiç alışamadı da. sonra belçika'ya, standart liege'e transfer oldu. oyuna genelde 2. yarı girerdi. hatırlarım "lan kesin bitti bu adamın futbol hayatı, zaten yaşlandı da." derdim. fakat beni mahçup edip 3 sezon boyu insan üstü oynamıştı. lig sert değildi, tam istediği gibiydi fakat bu sefer de sadizime falan alıştı muhtemelen, hayvani bir faul yaptı, kırmızı gördü. yetmedi iyice dellenip, formasını çıkarıp hakeme attı. 5 ay ceza aldı, alır almaz da soluğu her yaşlı futbolcunun yaptığı gibi yaparak arap ülkelerinin birinde aldı. al qadisiya diye bir takıma gitti, tabi derdi para sayılmazdı pek. kariyerinin son dönemine gelmiş bir adam, 5 ay boyunca futbol oynamayarak futboldan kesilirdi. gitmekle en doğrusu yaptı. 10 maç kadar oynayıp sonra paok'a transfer oldu, 1 sezon orada oynayıp 2009'da 35 yaşındayken figo ile aynı yıl futbolu bıraktı.

fifa 99'da, john motson'un isim telaffuzu sayesinde aklımda yer etmiştir bu adam. öyle bir söylerdi ki, insan bir hoş olurdu. yoksa öyle avrupa futboluna damga vurmuş bir adam değildi. niye hakkında bu kadar çok şey biliyorum, sadece tek bir isim telaffuzu mu? orasını ben de bilmiyorum. iyi adamdı.
  • bize düşen conceiçao için:

(bkz: flavio conceiçao)
  • futbolu bıraktıktan sonra teknik adamlığa başladı, şu sıralar olhanense'yi çalıştırıyor.
    takımı, bugün deplasmanda sporting braga ile 4-4 berabere kalarak enteresan bir skora imza attı.