• aydın/söke'li, ex-kuşadası müdavimi, kedisever ödüllü blogcu.

japonya'da ege otlarına, sebze yemeklerine, zeytinyağlılara hasret bir şekilde dünyalar tatlısı eşi yoshiki ile mutlu mesut yaşamını sürdürmektedir.
  • kozmetik, kırtasiye, gezi, yemek, türk ve japon kültürü gibi gibi şeyler hakkında yazan bir blogger ve çeken bir vlogger. videolarına şurdan ulaşılabilmekte.
  • sevdiğim bir blogger arkadaştır. japonya hakkında ilgi çekici bilgiler verir. blogunu sık sık günceller ve her girdiğinizde mutlaka yeni bir yazı bulursunuz.
  • kocası yoşinin sempatikliği ve japonya hakkında verdiği enteresan bilgiler için takip ettiğim vlogger. acayip abur cubur tüketir. ileride kilolu olması pek mümkün. ayrıca kırtasiye ürünlerine fetişi vardır.
  • blog, twitter, facebook, youtube.. hepsini kapatıp tası tarağı toplayıp gitmiş. daha dün "japonya'da günlük hayat" videsonu izlemiştim :/
  • yanlış hatırlamıyorsam bir yerde "gezmeye gelip de nefret ettiğim japonya'da 6 yılım bitti." demiş blogger. okan bayülgen'in programına baglanması (ki bir programda okan bey eşi sergül ve onun da eşiyle yemek yediklerini söyler) blogunda sahip olduğu her şeyi bir fiil ifşa etmesi ve bakımlı bakımsız makyajlı makyajsız her halini göz önüne sermesi kendine acayip güvendiğini düşündürüyor bana. sadece kendisini değil eşini, annesini, kardeşlerini de olaya dahil etmekte ve japon pazarı diye ayrı bir yerde japonya'dan satışlar yapmakta. evet kıskanıyorum böyle dolu dolu bloglar yazabilenleri, değişik ve renkli bir hayatı var en azından insanların ilgisini çekecek göstermeye değecek şeyleri var.