şükela:  tümü | bugün
 • hacettepe üniversitesi tıp fakültesi dekanı...

  bugün kendisini tıp fakültesinin mezuniyet töreninde agresif tavırlarıyla tanıdık.

  tıp fakültesini birincilikle bitiren öğrencinin konuşmasında yüksek dozda üniversiteyi eleştirmedinin ardından dekan kendi konuşmasında önce bu konuşmaya sürekli göndermelerde bulundu daha sonra tören sonunda birinci olan kızın yanına gelerek senin baban nerde diye sordu "gittiler" yanıtını alınca gayet sert bir tavırşa "senden utandıkları için gitmişlerdir" diyerek yüksek tondan kızla konuşmaya devam etti. "sen cok terbıyesizsin" gibi pek cok bir dekana yakısmayacak sözler sarfettikten sonra kızın ağlamalarına da kulak asmadan yanındaki insanlarla da siz bunu destekliyor musunuz tarzında konuşmaya devam etti.

  açıkcaası biraz şaşkınlıkla biraz da üzülerek izledim. bir dekan hem de türkiyedeki en önemli fakültelerden birinin hacettepe tıp faültesinin dekanı nasıl oluyorda kendi üstünlüklerini bildiği bir öğrenciye hem de öğrencinin böyle önemli bir gününde bu tarzda konuşabiliyor. o seviyeye inebiliyor. tabi ki kırılmış incinmiş ve kendilerine bir teşekkür bile edilmeyen bu konusmaya çok sinirlenmiş olabilirler. fakat ya daha yapıcı olaya yaklaşılmalıydı ya da farklı ortamlarda öğrenciyle yüz yüze gelinmeliydi. bu şekilde bir öğrenciyi hem de fakültesini birincilikle bitirmiş bir öğrenciyi insanların içinde azarlayarak incitmek ve ayrıca küçük düşürmek bir dekana yakışmadı.

  son olarak şöyle bir sözü de konuşmasına eklemiştir: "rektör bey olmasaydı be sizin hipokrat yemininizi de yaptırmazdım."
 • öğrencilik dönemimde dünya aids gününde " türkiye'de ve dünyada aids" temalı şahane ve oldukça bilgilendirici bir sunum yapmıştı kendileri.
 • hacettepe üniversitesi tıp fakültesi eski dekanı. iç hastalıkları anabilim dalı başkanı.
 • şu anda cnnturk'te boş yapmakta olan bilim kurulu üyesi.
  alınan önlemlerin ne kadar mükemmel olduklarından ve erken alındıklarından bahsediyor. bence onu cumhurbaşkanı yapalım.
  çok boş yaptın be hocam.
 • az önce ülkede coronavirüs enfeksiyonları peak yaparsa 4000 kadar kişi enfekte olur dedi. insan utanır, azıcık yüzü kızarır. bugün 20000 test yapsan 4000 enfekte insan bulacağını sen de biliyorsun. yazıklar olsun. yanındaki hoca da ıkına ıkına korka korka ben 10000 gibi bir rakam bekliyorum dedi. sizin hocalığınıza yazıklar olsun e mi.
 • kelimesi kelimesine yazıyorum yorum sizin:

  "karşımızda bilmediğimiz bir şey gördüğümüz zaman korkuyoruz. doğru ama korkuya verdiğimiz cevap silahımız varsa önlemimizi alacağız. silahımız yoksa panik olacak ve panik nelere yol açabilir bakın..

  bugün bir iyi örnek buldum sizlerle paylaşmak isterim; ingiltere'den portekiz'e gidip gelen bir gemi soğuk hava deposu var limana yanaşınca malzemeler boşaltılıyor. bir gemici içeride bir şey var mı diye kontrol ederken kapı üzerine kapanıyor..

  soğuk hava deposunun içerisinde oraya vuruyo buraya vuruyo... mümkün değil açabildiği yok, biraz yiyecek de var. ve gemi her şey tespit edilip bıraktığı için geri memleketine doğru dönmeye başlıyor. 'soğuktan donarak öleceğim' korkusu ile hakikaten oraya her şeyini yazmış işte şu saatte bu oldu bugün de bu oldu.. ve sonunda ölüyo.

  limana gelip kapıyı açtıklarında ceset cenaze orada. bütün okuduklarından donarak öldüğünü anlıyorlar.. (çok iyi ama odanın içerinin sıcaklığı 19 derece, çünkü yükü boşalttıktan sonra soğuk hava deposu kapatılmış..),

  şunu söylemeye çalışıyorum panik anında bizim zihnimiz öyle oyunlar yapabilir.

  fizik bulguları bile hissetmeyen hale gelebiliriz"

  *************
  yazarın notu: al sana bilim kurulu.
 • corona virüs bilim kurulunda olan enfeksiyon profesörü. şu ansa cnntürk tarafsız bölge programında tam bir devlet adamı şeklinde konuşuyor.
 • (bkz: serdar savaş) tarafından ağzının payı verilmiştir az önce cnntürk tarafsız bölgede. serdar hoca, kahramanımsın. serhat hoca, sana yazıklar olsun. adam resmen yalan söylüyor. yapılan test sayısı neden gün geçtikçe düşüyor diye soru soruluyor, yok öyle bir şey diyor. nasıl yok öyle bir şey? bakan dün açıkladı, rakamlar ortada.
 • tam akebe'de siyaset yapabilecek proflardan...
 • epidemiyoloji bilmeyen dingiller tarafından eleştirilen hoca. adam laf arasında sürekli her ülkenin kendi kültürüne, kendi ideolojisine göre pandemiyle savaşma şekli vardır diyor. şuan uygulanacak en ciddi yasakların, vakalardaki ve tanı testindeki gerçeklerin bu millette oluşturabileceği izdiham ve infiali bilmeyen sığırlar hocayı yalancılıkla ve yalakalıkla suçluyor. kim suçluyor. yine ekşici çok bilmişler. lan bir boku da bilmeyin veya az bilin.

  bilim kurulu üyesi olarak 13. günde 20 bin testle 30 ölüm 1600 vaka varsa istatistiksel olarak bu yaklaşık 25 bin vakanın dışarıda gezdiği anlamına gelir dese hocayı yalayacaklardı burada.

  bakmayın burada üfüren çok bilmişlere, ne bilgi seviyesi ne ahlaki yapısı hocanın diz altı seviyesindedir bunların.