şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 2003 e kadar üstün zekalıyken, 2007 den sonra ise geri zekalıya kadar düşmüştür bunların zekası: (bkz: http://sozluk.sourtimes.org/…sp?t=seri katil&kw=zek)
  • rockstar gibi hayran kitlesine sahiptir, yakalanmış (afişe olmuş) olanların birçoğu.
    bu nedenle ki: (bkz: copycat)
  • klasik müzik dinlerler
    (bkz: #7982232)
  • theodore robert bundy
    henry lee lucas
    theodore john kaczynski

örneklerindeki gibi bir çoğunun 3 ismi vardır.
  • adı üzerinde seridirler, ellerine çabuktur anında temizleyiverirler.
  • -empati yoksunluğu.

kendisini karşısındakinin yerine koyamayan insancık birde nasıl olduğunu anlayamadığım öldürme içgüdüsüne sahipse ortaya çıkan şey katil yada seri katil olabilir. olmama ihtimali vardır,her hakkı mahfuzdur.
  • - tezat insanıdırlar, içlerinden nobel barış ödülü almış olanları bile vardır.
    - dünyayı aslında masum olduklarına inandırmak için ellerinden geleni yaparlar.
    - milyonları öldürüp, ardından "aslında biz onların iyiliğini istiyoruz, onlara demokrasi getiriyoruz" diyecek kadar pişkindirler.

(bkz: simon peres)
    (bkz: george w bush)
  • en büyük özelliklerinden birisi de, olay yerinde kendilerine has işaret bırakmalarıdır. bir nevi, cinayete imzalarını atarlar... nasıl bir hastalıklı bünyeyse bu kişiler. olayın bir başkası tarafından üstleneceğini düşünerek mi yaparlar anlamam...
    - yok abicim ben öldürdüm onu. bak şu imza bana ait.
    - hayır ben öldürdüm oraya özellikle şey etmediydim ben....
  • british columbia üniversitesi profesörlerinden robert hare bir arkadaşıma şöyle anlatmış. (bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyliim) öhöm...

seri katillerin beyin dalgalarının ritmi ile çocukların ritmi birbirine çok benzermiş.
    istediğini elde edememiş şımarık bir çocuğunkine benzemesi, seri katillerin ve psikopatların yeterli beyinsel olgunluğa ulaşamadıklarının bir göstergesiymiş.

bazı sözcükler de farklı anlamlar taşırmış onlar için.
    örneğin, sıcak-soğuk ve sevgi kelimeleri arasında ilişki kurulması istendiğinde, psikopatların büyük bir çoğunluğu sıcak ile soğuk arasındaki ilişkiyi vurgularken, sevgi ile sıcaklık arasında bir bağ kuramıyorlarmış.

stresli ve zor işleri en ufak bir heyecan duymadan rahatlıkla halledebildikleri için dışarıdan zeki/becerikli insanlar olarak görülüyorlarmış.

(bkz: netten arak)
  • çocukluklarında evcil hayvanlara eziyet etmeleri.