• birkaç gündür beynimde yankılanıp duruyor bu soru cümlesi. yankılanan iç ses mi yoksa ikinci ses mi buna psikiyatrlar karar versin deyip geçeğim, ama herkesin yanıtlaması gerekir bu soruyu, özellikle de içinde bulunduğumuz bu hassas günlerde.

olası yanıtları tartışmak değil amacım, kendi yanıtımı oluşturabilmek. çok düşündüm ve sanırım bir karar verdim şeriat gelince ne yapacağıma: dört, dört diye bağıracığım.

biliyorum "bir tanesiyle bile yapamazken dört tane senin neyine" diyenler çıkacak aranızdan. kardeşim ben dört tane istemiyorum ki, dört tanenin hak olmasını istiyorum yalnızca. öyle bir hakkımız olursa belki yola gelirler de bir tanesiyle başa çıkabilirim.

maruzatımı arz ederim.
  • -şeriat gelince ne yapacaksın?
    -valla akşamdan izmir köfte var,yanına bide pilav yaparım yoğurt,salata falan naapalım allah ne verdiyse.
  • bazıları için, "paramın iki bölü üçüyle darağacına çıkacağım, gerisini hatırlamayacağım" şeklinde cevaplanacak soru.
  • - şeriat gelince ne yapacaksın?
    - gideceğim.
  • -şeriat gelince ne yapacaksın?
    -uzaylılar gelince ne yapacaksam onu. uzaylıların geleceğine ne kadar inanıyorsam şeriatın geleceğine de o kadar inanıyorum.
    - helva
  • *seriat gelince ne yapacaksin?
    -gelmez cunku getirenlerin gotunden kan alirlar kamil kan
    *adim kamil degil?
    -neyse gelemez seriat. ha ama yine de getirmeye calisanlar, getirmek icin ugrasanlar var bu gercegi degistirmiyor. hedefe asla varamiyacak olsalar da o tarafa atilan her adim bize zarar biz de elimizden geldigince bunu engellemeye calisacagiz.
    *peki fasizm gelince ne yapacaksin
    -fasizme karsi mucadele ederiz tabii ki daha once yapmadigimiz bir sey degil.
    *aaa inanmayarooom! seriata karsi olmak fasist olmak saniyordum bean?
    -...
    - geldikleri gibi giderler!
    - vayyy kemal abi naber yaaa?
hesabın var mı? giriş yap