şükela:  tümü | bugün
  • hakkaten yapılsa ve öncesinde iyi bi pr'la güzel dinimizin muhteşemliklerinden ve aslında getireceği kuralların sosyal ekonomik ve özel hayatımızı nasıl da güzelleştireceğinden falan bahsedilse, hz. muhammed in amcasının savaşta nasıl öldürüldüğüyle ilgili bi yazı okunup ağlansa, sol görüşlü olarak bilinen bi kısım gazeteci "ya aslında arkadaşlar şeriat o kadar da kötü diil bakın şöyle ki..", "at gözlüklerini çıkarmanın zamanı geldi bu kadar önyargılı olmamalıyız.." gibi cümlelerle başlayan köşe yazıları yazsa, sonra sözlükte 8 sayfalık fikir teatilerinin içinde sempatik dinciler duygu sömürüsüyle ve bi miktar da mantıkla (ya da el becerisiyle ?) yumuşacık tatlı tatlı entriler girse, son nokta "bu ülkede demokrasi varsa ve çoğunluk şeriat istiyorsa şeriat gelmemeli mi yani?! hani nerde o yücelttiğiniz demokratik anlayış? noooldu??" ya kadar gelsek ve başta hümanistler ve liberaller, bi sürü tip "yaa şeriat çok çağımıza uygun bişey diil aslında evet ama herkes istiyosa bilmiyorum ki yani.. aslında önyargılı olmamak lazım, iran sonuçta çok güçlü bi ülke mesela kim ne derse desin.." demeye başlasa ve bunların dışında kalan ve öfkeden ve korkudan ve panikten çıldıracak vaziyete gelerek elde olmadan saldırmaya ve küfretmeye ve saçmalamaya başlayan insanlara 'acıyarak' bakıp "sizi gördükçe onları savunasım geliyo sorry :(" yapan hayvan hakları koruyucuları bi triplere girse... şeriat düzeni referandum kararıyla yani gayet demokratik bi yolla kabul edilse, bu ülke en demokratik en doğal haklarından birini kullanarak demokrasiyi reddetse yani, başka bir sürü hakkı geri çevirdiği gibi.. ve sonra bağırsalar "demokrasi kazandı!" filan..

komiklik olsun diye, hani bi de böyle olurmuş:))) demek için başladım yazmaya ama komik olabilecek kadar absürt gelmedi şu an. gülmüyorum.
  • 10 sene önce...
    - hilmullah abi on sene sonra pkk lılar davulla zurnayla karşılanacak diyolar..
    - olur mu lan öyle şey. adamı sikerler..
    şimdi....
    - hilmullah abi on sene sonra şeriat gelicekmiş diyolar..
    - olur mu lan öyle şey. adamı sikerler..
    ve hakikaten siktiler...
  • su an yanina bir iki susleme maddeyle paket halinde ve cok guclu bir propagandayla oylamaya sunulursa ulke genelinde %50'den fazla "evet" cikacagina, orta ve dogu anadolu sehirlerinde daha yuksek oranda kabul gorecegine "neredeyse degil" direkt emin oldugum referandum.

mesela bir madde soyle olabilir;
    "bosanmis bir kadinin evli bir erkekle halk icinde konusmasi esitlik ve ozgurluk ilkesi geregince devlet tarafindan her sekilde guvence altina alinmistir; fakat bazi(burasi mahalle baskisi ve onun gudumlu mahkemelerinin takdirine birakiliyor) kapali mekanlarda yapilacak gorusmeler ozellikle evli olan kadini "supheye, kedere, huzursuzluga dusurebilecegi" ve yuce ahlakiyla taninan toplumumuzca da siddetle kinanan "dedikodu mekanizmalarina mahal verebilecegi" hasebiyle magdure es ve onlarin cocuklarini korumak adina cezalandirilacaktir. cezanin icerigi ayrica kanunla duzenlenecek olup bazi fasist seriat ulkelerindeki gibi recm usuluyle degil, cogunlugu dindar halktan mutevellit 21. yuzyil ulkesine yakisir bicimde ifsa etme, kirbaclama gibi daha ilimli seriat uygulamalari yoluyla cezalandirilacaktir. aile ve ozellikle annelik mertebesi her seyden onemli goruldugunden "bu maksatla alınacak tedbirler" esitlik ilkesine aykiri sayilamayacaktir."

ne dersiniz; bence evet!.. sonucta esitlik, ozgurluk diyor, ilimli diyor bir kere kati demiyor. onu gectim aile diyor ulan magdur diyor cocuk diyor anne diyor. oyyy canim annemmm; buna evet de yetmez amin deyin ulannn!..
  • 1. kadınlarımıza ultra özel ayrıcalık
    2. darbecileri 7-8 kere yargılama
    3. çocuklarımıza anlatılamayacak süperlikte güvenlik
    .
    .
    .
    25. ülke hukukuna şeriat kanunlarının entegre edilmesi
    26. halkın iradesinin danıştay gibi gereksiz kurumlarının çıkmasının önlenmesi

toplu oylama. akp afişleri, reklamları, "(1, 2, 3, 4, .. 26)-25" üzerine. gazetede spor sayfasına bakmadan önce arka sayfaya, sokakta yukarıya bakan, son derece entellektüel vatandaşın yorumu "özgürlük, demokrasi, tabi ki evet amuğagoyim". sonuç malum.
  • statükocu faşist zihniyetin siktir olup gitmesi için, demokrasi gelmesi için, darbeye hayır demek için, müslüman kimliğinin tanınması için, vakit gazetesi yazarlarının değerinin anlaşılması için, bülent arınç efendimizin bir daha üzülüp ağlamaması için, alevi-kemalist-ulusalcı-gominist-nudistlerin yakılması için, cennet vatanımızın nur yüzlü abdestli insanlarla dolup taşması için, tüm devlet memurlarının fethullah gülen hocaefendi hazretleri ümmetinden oluşması niyetiyle soru çalmaya bir son verebilmek için evet diyeceğim referandumdur.

allah'ın izniyle kazanacağız. gazamız mübarek ola.

yetmez ama evet!
  • bu referandumu görüyorum ve "apo asılsın mı referandum"u ile arttırıyorum.

"eşcinselleri öldürelim mi?" referandum'u da yapalım mı? -öldürelim mi diye sormayalım ama, farklı sözcükler seçelim. mesela toplumun örf ve adetlerine uygun cinsel birleşme yaşamayanlara karşı çocuklarımızı ahlakdışılıktan korumak için belirlenecek cezalar infaz edilsin mi falan gibilerinden-

"vergi vermek istiyor musunuz?" referandum'u da olur.

ne dersiniz çok hoş olmaz mı?

merak ediyorum sonuçları.

"zorunlu askerlik kaldırılsın mı?" referandum'u da çekti canım şimdi.
  • şeriat kayısı üreticisinin sorununu çözüyor mu türünden argümanlarla karşı çıkılırsa sonucunun evet çıkması kaçınılmaz olacak farazi referandum.
  • yapılırsa şayet, evet çıkması için, hayır'ı chp'nin savunması yeter. şeriatı anlatması, ambalajlayıp sempatik göstermesi için herhangi bir allah kulunun kendini yormasına gerek yok. onlar o süreci diktirdikleri kaftanların provasında değerlendirebilirler. ya da sakal bırakabilirler. sünnettir en nihayetinde.
  • "siz isterseniz hilafeti bile geri getirirsiniz" sözünü sarfedip de demokrasi ikonu olabildiğiniz bir ülke için konuşuyorsak çok da gerçeküstü bir ihtimal değildir. öyle demokrasiye böyle referandum...
  • ben bu referandumu kazanacağımızdan eminim. yeter ki ahmet altan ve roni margulies bize destek olsunlar, aşağıdaki gibi yazılar yazsınlar:

"korkuyorlar, saltanatlarının kaybolmasından korkuyorlar, halkın gücünden korkuyorlar, eli satırlı sakallılardan, ingiliz mandası isteyen nur yüzlü bacılardan korkuyorlar, hüseyin üzmez'leri karalıyorlar, çamlıca saklıbahçe konakları'nda oturmamızı içlerine sindiremiyorlar, kpss sorularının cemaate servis edilmesini çekemiyorlar, hesap gününün geleceğinden korkuyorlar".