şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: yenilikciler)
 • şüphesiz pardon hanfendi goguslerinizi sikabilir miyim diyebilen biri değildir.
 • dinin ve dine ilişkin kavramların türkiye gibi ele alındığı başka bir ülke var mıdır bilemiyorum. şeriat kurallarına göre yaşamayı istemek bir müslüman için çok doğal bir istek, bir hak ve hatta ödevdir. yani şeriatçı tabir ettiğimiz insanlar aslında dini bütün müslümanlardır.
 • son taktikleri ona buna yahudi demek olan kesim.

  http://www.youtube.com/watch?v=rjecxl8ckgw

  adresinde ki video değilde,yorumlar okunarak nasıl birşey olduğu anlaşılabilir.

  (bkz: ya ben lan neyse bir sey demiyorum)
 • insanları inançlarına göre kategorize ederek ayrımcılık yaratan, arkasına bir inanç sisteminin takipçisi insanları alarak kişileri ayrıştıran ve düşmanlık tohumları eken insan. ırkçı olan kadar tehlikelidir ve karşınıza böylesine bir ayrımcılık savunusu yapan insan çıktığında ilk başta, doğal olarak, afallarsınız. (evrensel tanımı için fundamentalist kavramını inceleyebilirsiniz)

  böyle bir insan (aynen ırkçılarda olduğu gibi) birden sizin hayatınıza dalma cibiliyetsizliğindedir. dümdüz yürüdüğünüz bir yolda sağ ayağını sürerek yürüyeceksin gibi bir emir kipi ile girer yaşam alanınıza. kendi inanç sistemi onun için en doğru olandır, elbette herkes için böyledir ama, onun inanç sistemi sizinkinden de doğrudur ve müdahale hakkını görür. onun dini dinlerin en dini olanı, onun hayatı yaşanacak hayatların en ahlaki olanı, onun bakışı algılamaların en doğru olanıdır onun gözünde. ya onun dinine inanırsınız ya da en hafif deyimiyle onun toplumsal algısından dışlanırsınız. hafif olmayan algılama ve müdahale biçimlerinden de hiç çekinmez bu insan.

  terbiyesizdir. eline geçen metni, sizin burnunuza sokacak kadar utanmazdır. ilahi bir doğru olduğuna inandığı şey, onun için başkasının hayatını hiçe sayma, başka deneyimleri yok görme, başka inançlara algıyı kapatma için bahanedir. onun görüşleriyle tartışamazsınız, ki görüşleri inandığı tanrı tarafından soğuk damgalı olarak gönderilmişlerdir.

  insanlığından utanmaz şeriatçı. ahiret inancı uğruna başka hayatlara tecavüzü haklı gören bir kuldur zaten sadece, diğer insanlar da onun sığ bilincinin din götüremediği taktirde yok edeceği nesnelerdir.

  en utanmaz davranış kalıplarından biri de, dinsel metinleri, sanki doğruluğu ispatlanabilirmiş gibi akademik referans noktası saymasıdır. davranışlarının temeli ve ispatı olarak, aynı inanış sisteminden daha önce yazılmış metinleri koyar önünüze. "ispat" dersiniz, "ispat da neymiş", "bilim de neymiş" diye fırlar karşınıza. kendi çalıp kendi oynar, insanları inandırdıkça saldırıya geçer, vahşice toplumsal olanı, barışçıl yaşamı tüketir.

  çok hastalıklıdır, çok.
 • sevmediğim yönetim şekli .. hatta tiksindiğim .. şeriatcı .. şeriat satan kimse gibi söylenmiş sanki :))
 • şeriatçı, şeriat satandır. zabıta korkusu yoktur. iyi de kazanır. bunların ürün çeşitliliği sağlamak için üzerlerine demokrasi prezervatifi geçirilenlerini satanlar da mevcuttur.
 • eskiden ayağında kara lastik, bacağında şalvar, suratında sakal, elinde meşalesiyle tanınan, iktidarın bugünkü asrı saadet günlerinde altta cip, üstte takım elbiseyle arzı endam etmesine rağmen kafası asla değişmeyen zevat. kaynağını gaipten alan baskıcı toplumsal yaşamını "halk bunu istiyor" pişkinliğiyle zerk ederken her türlü alternatifi darbecilikle suçlayan ve de her daim statükoya sırtını dayayarak yaşayan liboşkesimi kendine partner tutan ortaçağ formu. (bkz: sonisphere festival 2010 iptal edilsin)