*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • evinizde ya da yaşam alanınızda kullandığınızda harika sonuçlar elde edebileceğiniz ışık kaynağıdır.

  beş metrelik silikonsuz bir modeli, yaydığı kırmızı renk ile hem mekana oldukça romantik ve etkileyici bir hava katıp hem de gözü yormadan okuma/görme/algılama ihtiyacına cevap verirken sadece, tavanda asılı duran ve yaydığı ruhsuz beyaz ışıkla içimizi karartan tasarruflu ampul kadar elektrik tüketir ki sayısal ifadeyle 20 watt civarındadır.

  ayrıca kırmızının bu tonuna can kurbandır...
 • bilim kurgu filmlerinde görüp de pek imrendiğimiz fütüristik dünya tasarımının temel yapıtaşı.

  bütün karizmasıyla birlikte hayatımıza giren şerit led'e eşlik edecek uçan arabalar bir an önce çıksa tam olacağız. geriye bir tek aluminyum folyoya sarınıp gezmediğimiz kalır ki o da eksik kalsın, güvenlikten geçerken ötüyor.
 • tek çiplisi vardır, üç çiplisi vardır. sıcak beyaz, soğuk beyaz, rgb, mavi, yeşil, kırmızı, amber vardır. iç mekan (ip20) ve dış mekan (ip66/67) vardır. 12v olanı da, 24v olanı da vardır. var oğlu vardır.

  önemli olan, şerit led'in altındaki yapışkana güvenmemek ve kaliteli bir çift taraflı bant ile kuvvetlendirmektir. bir de kaliteli bir güç kaynağı (adaptör, led sürücü, balast falan da derler) bağlandığında uzun süre sorun çıkarmadan kullanılır. uyduruk gibi görünüyor ama iş görüyor meret. yine de watt başına 60 lümen civarı ışık verdiği ve cree, samsung, lg, nichia gibi üreticilerin kalitesine kesinlikle yaklaşamadığı için evladiyelik olsun ve yüksek verimlilikle çalışsın istediğiniz aydınlatma çözümlerinde yeri yoktur. kısacası şerit led aydınlatmada pek de yeterli olmayan, daha ziyade süslemede kullanılan bir üründür. misal ben mutfak tezgahını güzel bir aluminyum profilin içine çektiğim 1 metrelik şerit led ile aydınlattım. ama 60-70 cm ötesini aydınlatmakla görevli bu basit lambayı tavana bağlasanız bi boka yaramaz tabi.
 • 2016 yılının sonları itibarıyla, çağdaş sanatçıların ve esnafların aynı iştahla kullanmaya devam ettikleri ışık sağlayıcı ürün.