şükela:  tümü | bugün
  • nedense rüyama girmiş*, beni şelalelerden aşırmış, hayatımı kurtarmış, sonra kimsin, nesin muhabbeti sırasında türk olduğumu anlayınca bindiğimiz kayıktaki kürekle dövmüş olan kişidir.
  • saçmasapan bir yazı yazan kişi.

büyük annesi ve babasının doğduğu yerler 600 yüzyıl önce ermenistan olarak biliniyormuş. yok ya baksen şu işe? amerika kurulalı 200 sene, israli kurulalı 60 küsür sene olmuş, 600 seneyi küçümsüyor. onu bile önce buraları ermenistandı bile diyemiyor, ancak tarihi ermenistan olarak biliniyordu diye saçmalıyor.

devamı ırksal ayrımlar ve gerginlik goygoyunda aynen devam ediyor. gruba ait forumlarda gayette ırkçı yazı ve resimler paylaşılıyor kimse de bir şey demiyordu, gerginlik ise ermenistan'ın kendi kuruntusu. gerginlik yaratacak ne bir gücü ne de muhattabı var, ancak başka ülkelerin ermeni soykırımı tasarıları ile bir huzursuzluk yaratma peşinde. o tasarılara ve ilgili kanunlar ise uluslararası ilişkilerde ilgili ülkenin türkiye'ye karşı kozdan başka bir şey değil.

istenen "adalet" ise üstü kapalı bir ifade. içine ne koyarsan koy...

gene yüzleşme saçmalığı ve benzer saçmalıklarla devam etmiş; "modern tarih boyunca türkiye’ye hükmeden askeri cuntalar da öyle."
    yani diyor ki siz modern tarih içinde bile hala cunta ve darbe yapan bir ülkesiniz. kastedilen tarihi 1960 olarak düşünürsek mesela o tarihlerde abd'da zenci ve beyazlar aynı otobüse hala binemiyordu? ancak 1961 yılında yolculuklarda siyah beyaz ayrımı kalktı. 92-95 yıllarında avrupa'nın ortasında katliam yapıldı? batının pespayelikleri, işgalleri, savaşları bu modern zamanlara dahil olmuyor anlaşılan...

ve lobi faaliyetleri. milyonlarca dolar harcanıyormuş... bu kadar para harcandığını sanmıyorum, harcanıyorsa bile doğru yerlere gitmediği kesin. ilber ortaylı ve murat bardakçı'nın özellikle 2015 yılı itibari ile ermeni lobi faaliyetlerini konuştuğu bir program vardı. buna karşı bizim yaptıklarımızı ise sıfır, hiçbirşey olarak belirtmişlerdi. dünyada sayılı lobi faaliyetlerini yürüten ermenilerin lobi yapıyorsunuz, adaleti engelliyor, yozlaştırıyorsunuz demesi ayrı küstahlık. çeşitli ülkelerde tasarılar kabul ettirip, aksi düşüncede fikir beyan edenlerin tutuklandığı, para cezası aldığı yasalar çıkartanların lafları bunlar...

daha kendinin ne olduğun anlamayan birinin bir ulusa kendinizi bulun demesi düpedüz gerizekalıktır.

bu yazıda kibirli bir dallamanın ego patlamasından başka bir şey değil...
  • o sesiyle;

"ekşi sözlük'teki helm hammerhand
    sen bir orospu çocuğusun
    bunu kabul et"

dese, en fazla 'abi anamı karıştırmasak?' diye cevap verebilirim kendisine.

öyle de güzeldir kendisini dinlemek.
  • bir vesileyle tanistigim ve ayak ustu sohbet edebildigim harika sesli insan* cok derin sohbetimiz soyle gerceklesti:
    "i love youuu"
    "i love you too"
    "tonk"*

tabi kendisine roportaj tadinda sormadan edemedim, "simdi ben turkum ya, do you hate me?" diye.
    tabii ki de "hayir, i don't have a problem with people, my problem is with the goverment" diye cevap verdi.
    soru cok aptalca olsa da, bunu kendi kulaklarimla duymak zorundaydim, ki adamlari gonul rahatligiyla dinleyebileyim.
  • toxicityde disorder derken cikardigi izzet altinmesevari sese hayran oldugum system of a down solisti, chop suey klibinde elinde cubuklarla biseyler yerken etrafa bos bos bakan, yine toxicitynin klibinde diger elemanlarla kabak cekirdegi citleyen komik insan, ama sesi de super simdi..
  • bildiğin vanlı tipine sahip vokalist.
  • gazze'de israil'in yaptığı vahşet ile ilgili bugün facebook'ta yazdığı yazı bugüne kadar konuyla ilgili okuduğum en iyi özet diyebilirim. sanırım kendisi amerika'da israil alehine ses çıkaran tanınmış bir kaç kişiden biri durumunda şuan. bu serj'in politik geçmişini bilenler için şaşırılmayacak bir durum elbette ama kendisini faşist bir amerikan ermenisi olarak gören türk gençlerinin algılarının resetleneceğini düşünüyorum. ki bu gelecek ile ilgili baya hayırlı bir olay olur.

https://www.facebook.com/serjtankian?fref=ts

"ıt's time to end this misery, known as the ısraeli occupation of gaza and the west bank. occupied tears, from my solo record harakiri, was written about this and the hypocrisy of a people who have gone through the horrible atrocities of the holocaust now serving as occupiers of another people. john kerry and the us had been placing a lot of pressure to restart the peace negotiations. hamas and the palestinian authority united to negotiate as one. netenyahu tried to separate them but couldn't. eventually the kidnappings served as a political excuse to recapture released palestinian political prisoners by ısrael. hamas fired rockets in response and ısrael got off the hook on having to make permanent peace by invading gaza and changing the conversation from permanent peace to temporary truce.
    one more thing: calls for anti-semitism should never be used to cloak honest discussion of these issues especially here in the us.
    let me know what you think as well.
    peace
    serj"

sayfa'da yahudilerden gelen tepki ve tehditler üzerine,

"no one in their right mind supports any violent action including rockets fired into ısrael along with ones fired by ısrael. trying to reframe the argument doesn't work for me. ı am very aware of the facts. until there is a 2 state solution this conflict will continue to the demise of both people. no one in their right mind supports any violent action including rockets fired into ısrael along with ones fired by ısrael. trying to reframe the argument doesn't work for me. ı am very aware of the facts. until there is a 2 state solution this conflict will continue to the demise of both people. ıf you don't like what ı say and don't want to listen to my music, that is your choice. ı really care more about the truth than your support."
  • bir insan ancak bu kadar konstantin olabilir dedirten vokalist.
  • 11 nisan 2008 cuma gunu varsovadaki konserine gitme firsati bulmus biri olarak su gozlemlerde bulundum:
    konser tıklım tıklımdı. 1 ay oncesinden bilet tukenmisti.
    polonyalılar polonyadaki tek konser olması munasebeti ile oldukca ilgi gostermislerdi.
    metalci gencligin yanında konsere gelen anne-kız, baba ve cocukları formatında bir cok yasli insanlar da bulunmaktaydı. ornegin 45-50 yas civarinda olan ve konsere kızı ile gelip kapıda bilet bulmaya calisan avukat kadın soad'ın tüm albümlerine sahip oldugunu soylemekteydi.
    konser basladiginda cilgin bir kudurma, dalga dalga suruklenen kalabalık, pogonun bini bir paraydı. cok coskulu bir genclik vardı.
    konser cok basarılı idi. serj'in muhtesem sesi, arkada fcc isimli grup da cok saglamdi. ilk sarkida sahneye sihirbaz sapkasi gibi sapkalarla ciktilar.
    konsere giderken korktum acikcasi, turklerle ilgili kotu birsey soyliyecek mi diye..
    hatta "aranizda turk var mi" diye sorsa, ben de elimi kaldirsam linc edilir miyim diye bile korktum.
    nasil bir paranoyadir bu ya. adamin konserde tek soyledigi sey sunlar oldu:
    "bence kendimize fazla onem veriyoruz, bence bu bir hatadir",
    "muzik bir enerjidir. bize kainattan gelir. bu yuzden de herkese aittir"
    "siz rusya isgalinden kurtuldunuz. ermenistan da. o yuzden bizler kuzen sayiliriz. simdi de george w. bush adinda bir diktator daha var. sira ondan kurtulmaya geldi"...
  • danslarıyla kendisini rezil etse de binde bir gelen bir vokal severek dinliyoruz*