şükela:  tümü | bugün
  • msn'de tanıştığı iki kişi tarafından soyulması ile haber olan, bu yönüyle medyaya mı kızayım polise mi sinir olayım bir türlü karar veremememi sağlamış şahıs. (sinirli bir şekildeyken sözlük formatına uygun entry girmek ne kadar zormuş yahu, bu da olmadı zaten)

haberi okuyanlar bilir, serkan altunorak kendi evinde internetten tanıştığı kişilerce soyuldu ve bu durumu dünyanın her yerinde yapması gerektiği gibi gidip polise bildirdi. ancak deşifre olmak istemediğinden olabilir konuyu önce farklı biçimde anlatmış sonra da olan herşeyi açıklamış. peki başına gelen nedir: yalan ifade vermekten hakkında işlem yapıldı, başına gelen olay medyaya sızdırıldı, medya da biraz ünlü birisi ya hemen atladı bu olayın üstüne, haber yaptı. ulen bu çocuk kaç sezondur dotta nasıl bir oyunculuk sergiliyordu, kürklü merkür nasıl bir oyundu haberin var mı? bir kere bile sayfalarında yer verdin mi? hayır ama sansasyonel bişey buldun ya kaçırma. daha önce de olmuştu benzer birşey. adalarda tecavüze uğrayan bir oyuncu kızın haberini herkesin tanıyacağı biçimde ama gözleri bantlı olarak vermişlerdi. nedir bu medyanın mağduru bir kez daha mağdur etme lüksü. darp edileni, tecavüze uğrayana bir de kendisinin darp edip tecavüz etmesi.

bir de olayın polis boyutu var tabii. kendisine geleni yalan beyandan suçlu bulan, ki sonrasında olan olaylar o kişinin size doğruyu söylememekte ne kadar haklı olduğunu gösteriyor. başına bişey gelirse bana gelme diyor polis bu olayda resmen. mağdur hakkında suç duyurusunda bulunuyor. peki asıl suçlular nerede, çalınan eşyalar nerede? görevi hırsızları yakalamak olan polis bunun yerine kendisine gelenlere ahlak dersi veriyor. neden, çünkü burası türkiye
  • dolaptan -yanlışlıkla da olsa- çıkmasına çok sevindiğim yakışıklı oyuncu. beni çağırsa bu kadar rezilliğe gerek falan kalmayacak. değer mi şekerim? varoş geyleri çağıracağına benim gibi metropol geyini çağır. üstüne kalmam merak etme.
  • serkan altuniğne'nin bi boy büyüğü*
  • son zamanlarda radiohead'in muse albümünü dinliyomuş. artık roportajı yapan kişi mi sağlam sallamış kendisimi bilemicem
    http://img153.imageshack.us/…710150099897798649.jpg
  • dünyanın en tatlı seslerinden birine sahip kendisi. o sesi duyunca insanın kedi gibi mayışıp mırlayası geliyor*
  • tanım : naif ve asil insan kişisi...

kutsal bilgi kaynağına bu nickim ile yazmayı bir daha düşünmezken ve uzun süredir de zaten yazmıyorken, " neden son entry' in dürüstce bir güzelleme olmasın ? " diyen dimağıma uyup geçtim klavyenin başına, niyet ettim niyet eyledim cismi de ismi gibi lâtif , tanışma fırsatı bulduğum güzel insan hakkında yazmaya.

efendim ben neredeyse üniversiteden mezun olduğumdan beri faydalı bulmadığım için tv izlemem, magazin gazetesi okumam, dedikodu takip etmem... dolayısıyla ülkemizi kasıp kavuran selebritiler, dizi oyuncuları, diziler v.b. hakkında hiç ama hiç bilgim yoktur, olmamıştır da. tuğçe kazaz hariç.. onu da ağır ralli hastası olan şahsım, babasından dolayı tanıyor.

bu uzun girizgâhtan sonra gelelim sanatı konusunda pek bilgi sahibi olmadığım lakin yakın zamanda öğrendiğim ülkemizin sevilen ve genç bir yeteneği olduğu gerçeği karşısında unvanının dışında aşina olduğum serkan altunorak hakkında düşüncemi paylaşmaya...

kendisi ile çalıştığım yere birkaç kere alışveriş için geldiğinde tanıştım. güleryüzlü ve saygılı bir beyefendi olmasının yanında bir sonraki ziyaretinde dikkatimi çekmiş olan bir şahıs. geçen yaz çiçekleri ile ilgilenen bakıcı teyze, onları koklayayım derken aralarına saklanmış bir arı tarafından burnundan sokulunca acil yardım için hanımteyzeyi en yakınındaki sağlık kurumuna yani çalıştığım yere getirmişti. oldukça endişeli olan teyzeyi sakinleştirmiş, önerimiz doğrultusunda tedavisini üstlenmişti. ilk kez o zaman dikkatimi çekmiş ve yüzüne gerçekten o an baktığımda bir yerden aşina olduğumu farketmiştim. kendisini bir deniz canlısı ile ilgili kamu spotu tarzında hazırlanmış bir videoda izlediğimi hatırlamıştım. kendisinin bir aktivist olabileceğini düşünüp hala jetonu düşürememiştim..

daha sonrasında birkaç hafta önce bize sipariş ettiği ürün gelip, firma çalışanı tarafından kullanımı anlatılırken karşılaştım. sıcak bir gülümseme ve yine o ağırbaşlı edası şahsına saygı duymamı sağlamıştı.o ana kadar sadece saygılı ve beyefendi olduğunu düşündüğüm kişinin, kendisi gittikten sonra firma çalışanının, kendisinin ünlü biri olduğunu söylemesiyle oluşan şaşkınlığım, görülmeye değerdi.

birkaç ünlü ile tanıştım, birkaç ünlüye de sağlık hizmeti verdim. ama ben hiç ünlü olup da değilmiş gibi görünen biriyle karşılaşmamıştım. ünlülerin mesleklerinden, mütemadiyen maruz kaldıkları ilgiden vs. ister istemez oluşan davranış anomalileri inanın ki serkan altunorak'ı kapsamıyor. yüksekten bakmıyor, kantarın topuzunu kaçırmıyor, kibirli ya da histerik laf-ı güzafta bulunmuyor. dingin, ölçülü, saygılı tavırları, insanı sakinleştiren, sakince dinlemesine sebep olan konuşma tarzı ve sıcacık gülümsemesiyle içimizden biri. ki objektif bir göz ile diyebilirim ki iyi bir yüreği olan iyi bir insan. eğer ünlü biri olmasaydı çok iyi dost olabileceğimizi düşündürten kişi.. o derece olumlu bir enerjisi var. umarım sanat hayatında istediği başarılara imza atar ve umarım diğer ünlüler gibi ruhu erozyona uğramadan işim dolayısı ile olsa da tanıştığım ve gördüğüm güzel insan olarak kalır.
  • çok güzel adam. buradan cınııımmmmm* demek istiyorum kendisine.
  • kivanc tatlitug ile yarisacak kadar yakisikli, sinif dizisindeki oyunculugu son derece basarili olan simdilerde melekler korusun adli diziye guzellik katan oyuncu.
  • rin tin tin'e de ses veren ve ayrılsak da beraberiz dizisinde unisex bekir'i canlandıran oyuncu.
  • mimar sinan üniversitesinde yüksek lisans yaptığı donemlerde okuldaki bütün hatun kişilerin "bana aşık-hayır bana-yok yok kesin bana-şeklinde delirerek yok olmalarına neden olmuş,yetenekli oyuncu ve ekrana yapışarak izlediğimiz bir çok hollywood yıldızının(ethan hawke,brad pitt,jude law,johnny depp,ben stiller,matt damon ee daha ne olsun)türk insanıyla buluşmasını sağlamış profesyonel deyimiyle"yakışıklı ses"in bizzat sahibi.great expectitions da ethan abimizin new york'la ilgili attıgı tiradı öle bir konuşmuştur ki tanıyanlar neden bahsettigimi anlayabilirler.nevi şahsına munhasır bu adam gerek hayattaki duruşu gerek aşkla bağlı olduğu dostluk anlayısıyla herkesin tanıması gerekli bir şahsiyettir.bir ciiiinniiiim diyişi vardır ki ağzınızı kulaklarınıza çıkarır.