şükela:  tümü | bugün
 • dokuz eylül üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi'nde görevli bir akademisyen. girdiği derslerde öğrencilerine şu cümlelerle hitap ettiği şeklinde söylentiler var, ne kadar doğrudur bilemeyeceğim; "yaz okulunda görüşürüz", "bütünlemede görüşürüz", "benim dersimi kimi öğrenci ikinci alışında, kimi öğrenci üçüncü alışında geçer", "arkadaşınız yaz okuluna gelmek istiyor galiba", odasına soru sormak için gelen bir kadın öğrenciye; "sen benim eski kız arkadaşıma çok benziyorsun".

  eğer kendisi hakkındaki bu söylentiler doğru ise ben bu cümlelerin ne anlama geldiğini yorumlamayı size bırakıyorum.

  ekleme için düzenleme: burada övüldüğü kadar iyi niyetli bir insan olduğundan olsa gerek, kendisine ait seçmeli ders bu dönem öğrenciler tarafından tercih edilmemiş ve açılmamıştır. ayrıca aşırı "öğrenci dostu" olduğundan olsa gerek; bu dönem kendisine ait bazı sınavlara 400'ün üzerinde öğrenci girmiştir. bir de öğrenci dostu olmasa fakülteden kimse mezun olamayacak anlaşılan. kendisinin fakülteden akademisyen arkadaşları buralara gelip gelip kendisini övüyorlar herhalde başka açıklaması olamaz çünkü yaşanan bu çelişkinin. kaç yıldır şu dünya'da yaşıyorum, ben hayatımda burada yazılanlar kadar mantıksız, bu kadar çelişkili cümleler görmedim, duymadım. kendisinin dersini yaz okulunda alacak veya seçmeli derslerini seçecek öğrencilerin iyi düşünmeleri ve dikkatli karar vermeleri gerektiğine inanıyorum.
 • not: başlık başa kalmış. muhtemelen savurduğu tehditlerden dolayı götüme girebilir endişesiyle korkup entry'lerini sildi.

  not 2: çocukça tehditler ve iftiralar savurduğu entry'si sakıncalı olduğu için, moderasyon tarafından silinmiş.

  yıllardır matematik dersine girip, defalarca geçemeyen bir yazar hakkında atıp tutmuş. bir de yasal olmayan video ve ses kaydıyla tehditler yağdırmış

  (bkz: bir grup öfkeli genç)

  serkan aras’ın sadece bir dönem dersine girdim ve yukarıda anlatılanları okuyunca başka birinin dersine mi giriyorum dedim kendime. adam 2+2 kaçtır gibi beleş sorular soruyor geçirmek için. sadece 2 saat verdiği notlara baksan geçeceksin ama bunları yapma sonra gel adamın arkasından tehditler yağdır.

  serkan aras benim gözümde okuldaki en öğrenci dostu hocalardandır. size, derslerde sadece kitaptan şu sayfayı okuyun çalışın sınavda sorumlusunuz diyen, koridorda gördüğünde yüzünüze bakmayan, soru bile soramadığınız geri kafalı akademisyenler layık. bu kafayla daha çok yaz okuluna kalırsın.
 • serkan aras hocanın matematik-2 dersini aldım geçen sene 2.dönem,dersleri de sürekli takip ettim,açıkcası serkan hoca dersten geçmemiz için elinden geleni yaptı.kişisel sayfasına işlediği konular ile ilgili çalışma soruları koyup çözemediğimiz sorular olduğunda gelip sormamızı istedi.ben vizeden 25 alıp final döneminde hocanın sayfasındaki soruları çözüp çözemediklerimi hocaya sordum gayet yardımcı oldu.final'den 75 alıp geçtim.final sorularının içerisinde kendi kişisel sayfasına koyduğu çalışma sorularından 2 si birebir aynıydı diğer sorular ise derste işlediklerinin benzeriydi.dersi geçmemiz için bu kadar çabalayan bir hocanın böyle bir şey yapacağına ihtimal dahi vermiyorum.
 • dokuz eylül üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi'nde görevli bir akademisyen. girdiği derslerde öğrencilerine şu cümlelerle hitap ettiği şeklinde söylentiler var, ne kadar doğrudur bilemeyeceğim; "yaz okulunda görüşürüz", "bütünlemede görüşürüz", "benim dersimi kimi öğrenci ikinci alışında, kimi öğrenci üçüncü alışında geçer", "arkadaşınız yaz okuluna gelmek istiyor galiba"

  eğer kendisi hakkındaki bu söylentiler doğru ise ben bu cümlelerin ne anlama geldiğini yorumlamayı size bırakıyorum.

  ekleme için edit: burada övüldüğü kadar iyi niyetli bir insan olduğundan olsa gerek, kendisine ait seçmeli ders bu dönem öğrenciler tarafından tercih edilmemiş ve açılmamıştır. (bkz: çelişkili ifade)
 • dokuz eylül üniversitesi iktisadi idari bilimler fakültesinde bir akademisyen olarak görev yapmakta.
  en öğrenci dostu hocalar arasında ilk beşe rahatlıkla girmekle beraber hoş sohbet bir insandır kendileri. matematik dersini ezberden çok mantığıyla anlatan slayt severdir ayrıca ders sonunda "ıslak mendili olan var mı? " nidalarını duymak işten bile değildir. taşınabilir belleğini sıklıkla sınıfta unutması da gözden kaçmamıştır.
  bunun yanı sıra ders slaytları ve çalışma sorularını kişisel sayfasına yükler.
  mükemmel olmamakla birlikte iyi bir insandır. dersi aşırı yavaş anlatması dışında bir zararı yoktur. yukarıda bahis edilen entrylerdeki eleştirel yaklaşımını öğrenciler çoğunlukla hak etmektedir.
  son olarak geri dönüş yaptığı sistemle bizi üzen insandır.