şükela:  tümü | bugün
 • genc bir klarinet sanatcisi. eskiden grup lacin ile calarmis, bilmiyordum.

  benim kendisiyle tanismam yurdal tokcan'in son albumu bende can'daki performansina hayran kalmamla basladi. bu albumde caldigi eserlerin tamaminda cok basarili calgi, ama albumun acilis parcasi olan sabah ruzgari'nda yaptigi klarinet solosu tek kelimeyle muhtesem. bazi sololar vardir parcanin ruhunu kavrayamadiklari icin muzigin icinde siritirlar. bazi sololar vardir parcanin melodileri uzerinde oynayarak tekrardan baska birsey yapmazlar. bazi sololar vardir ama, sarkinin ruhunu ve gidisini anlayip, o ruh disina cikmadan sarkiya yeni dunyalar eklerler. serkan calgi'nin sabah ruzgarindaki solosu boyle iste.

  daha sonra ismine incesaz'in uc/istanbul'a dair isimli albumunde rastladim. bu albumde de cok basariliydi.

  genelde calgi'nin dikkat cekici yonu, farkli muziklerden esintileri yaptigi muzigin icine oturtabilmesi ve bunu yaparken icinde oldugu janrin sinirlarini gozetmesi bir yandan. mercan dede ile birlikte calistigini duymak bu anlamda cok da sasirtici olmadi. cok saglam yeni bir klarinetcimiz var artik galiba.

  edit efendim: buraya yazdığım vakit kendisinin soyadı "çalgı" idi. o zamanın albümlerine bakarsanız, görebilirsiniz. o sebepten entry'de soyadı çalgı olarak geçmektedir klarinetçimizin. entry'deki bütün çalgı'ları çağrı yapmaktansa bu edit yazısını yazmak da daha kolay geldi efendim...
 • posterlerde geleceğin şükrü tunarı diye gösterilen şahıs
 • beyoglunda yürürken duydugum nazende sayesinde albümünü aldigim 76 dogumlu,, mercan dede & secret tribe grubu üyesi, kardes türküler ve grup laçin ile de çalismis klarnet sanatçisi
 • kendisi 2005 mayıs ayı itibariyle solo bir albüm yapmıştır yalnız albümde sanatçımızın soyadı ne hikmetse çalgı değil de "çağrı" dır.
 • hem akademisyen hem hem klarnet ustadi bi muzisyen!guzeeeel..ikisini bir arada yurutmek zordur hakikaten..yani serkan ben muzisyenim demek isteyene iyi bi ornek..lacinde de iyiydi, kardes turkulerde de..ama bu solo albumle de kadayifa kaymagi koydu..cd deki isimlerin hepsi birbirinden usta..kempa yayli grubu,istanbul yayli grubu,erdem sokmen,serhan yastiman,bulent ay,mert ali icelli,yasar akpence,bekir sakarya,goksel baktagir,derya turkan,murat aydemir,erdem senturk,orhan osman,turay dinleyen,enver mete aslan,gurkan cakmak,yildiz ibrahimova,feryal oney,fehmiye celik,sumru agiryuruyen..bu adam iyi isler yapar..
 • onbeş onaltı yaşlarından beri tanıdığım yetenek...yeteneği o zamanlardan belliydi.zaman zaman aynı salonlarda aynı mekanlarda çaldık.şimdi farklı bir platformda ve konumda yoluna devam ediyor.yolu açık olsun.
 • klarinetten hiç hazzetmeyen bendenize bile, özellikle cafe istanbul albümündeki nikriz giriş solosuyla kendini sevdirmiş olan icracı.
 • montreux jazz, jazz a vienne, rhythm sticks, moers festival, skobje jazz gibi birçok önemli festivale katıldı. kervansaray yarkın ensemble ile hollanda’nın çeşitli yerlerinde ve kardeş türküler müzik topluluğu ile de yurtiçi ve yurtdışında pek çok yerde konser verdi.

  (bkz: 15 kasim 2005 vassilis saleas serkan cagri konseri)
 • albümünde bulunan klarnet taksimi adlı parça ile tabiri caizse bünyeyi toz duman eden güzel insan. 4.05 dakika süren bu parça, parça olmanın ötesinde gibi geliyor bana. klarnetin aşka gelmesi bu olsa gerek. bir başka benzeri için;

  (bkz: #8582035)
 • çalgı olan soyadını çağrı olarak değiştiren ve eşzamanlı olarak solo kariyerine başlayan klarinet sanatçısı. stüdyo kayıtlarında ve konserlerde pek çok gruba ve sanatçıya eşlik etmişliği ve edeceği vardır.
  o zaman bir de bu var (bkz: serkan çalgı)