• tost yerken beni görürse ilk ısırığı düşünmeden bahşedeceğim, paketten yeni çıkardığım sakızıma teslimiyet aroması katıp "kopar" diyeceğim, son sigaramı isterse "bende bir paket daha var, sen al abi" diyerek komple dolu paketi uzatacağım adamdır.
  • meğer nasıl yanık sesli, nasıl da türkü dostu bir insanmış kendisi. severdim, izlerdim, ama sanırım hiç bugünkü kadar sevmemiştim. durduk yere ağlattı yahu!

kendi sesinden türküler için böyle buyrun:

neredesin sen
    değme felek
  • televizyonda gördükçe gülümseme sebebi oyuncu. zaten sever,beğenirdim oyunculuğunu ama şubat'ın son bölümünün son sahnelerinde başka bir şey yaptı. o kadar içten,o kadar yaralı ağladı ki -izleyiciye geçmek- diye bir şey varsa hakikaten,bana geçti arkadaş. deldi de geçti o ağlama sahnesi.
    ilgili sahneler için.
    (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=exe_ubnrzua)
  • trtde kacis planiadli super programi sunan, lafazan ve icten kisi.
    her nedense, bu cocuga yol verip, yerine her buldugu kapi araligindan 'ayran var mi ayran?' diye soran bir hollandali'yi almislardi.
    oysa ki; serkan kardesimizin kasabanin esnafindan, teyzesinden, kahvesinden, sokaklarindan damittigi cok guzel hikayeler; hünerle kurdugu bir sohbet vardı. kiymetini bilemedik!
    tabii eskisehir'de üniversite öğrencilerine -inceden- yazışını da, hala, tebessümle hatirlar, kendisini sevgi ile yad ederiz.
    2003 senesi ramazanında -yani şu aralar- star televizyonunda (aynı formatta) hazırladığı iftar öncesi program, bize eski zamanları hatırlatmış... ve tabii ki gönlümüzü hoş etmiştir, vesselam.
  • uluslararası 30. istanbul film festivali kapsamında gişe memuru filminin galasındaki söyleşide "içine kapanık bir rolü canlandırıyorsunuz, bu rol hayatınıza hiç yansıdı mı?" sorusuna "bunun 4 yıl eğitimini aldım öyle bir şey olmadı." şeklinde gülerek de olsa soruyu sorana ayar vererek gözümüzde karizmasına karizma katmış olan ve ankaraya gittiğinde behzat ç.de bir bölüm oynasa mutlu olacağını twitter'dan duyduğumuz caanım adam! keşke oynasa la!
  • hastasıyım.
    kendisini yetiştiren annesini çok merak ediyorum. bir tüyosu varsa almak isterim. malum ben de bir erkek evlat yetiştiriyorum. böyle örnek alınası insanları görünce benim de oğlum büyüyünce kendisine benzesin çok isterim.

ve aynı zamanda hakkında yazılanların hepsine hemfikir olduğum kadar hayranım da kendisine. keşke ekranlarda hep görsek kendisini.
  • iz tv'de gidiş dönüş sadece türkçe programını yapan türk sinema oyuncusu, tiyatrocu gezgin.

her bölümde kahkaha atarak belgesel izlenir mi? yaptığı anlık şiveli konuşmalar, canlandırmalarla belgesel izlerken kendinizi sırıtıyor halde bulabiliyorsunuz. her programı sıcacık vesselam.

(bkz: gezedur)
  • yıllar önce eşref vakti adlı dizide türküler söylemişti, sesini duyunca hayranlığım artmıştı. türküler dolusu programı ile bu özelliğini tekrar hatırladım. hala bayılıyorum kendisine. gece gece kaçıncı dinleyişim belli değil. değme felek değme değme telime benim..
  • yazik etti kendine olene kadar ustunden silinmeyecek bir lekeyle gezecek
  • muhteşem bir oyuncu. bugüne kadar hangi rolde izlediysem kendisini, hepsine de çok yakıştı. yılan hikayesi ve azad'ta izlemiştim sanırım kendisini ilk olarak. iz'deki gezi programı da çok başarılıydı. son olarak şubat'ta komiser rolünde rastladım ve yine hayran kaldım diyebilirim. beğeniyoruz, severek izliyoruz, aynen devam.
hesabın var mı? giriş yap