şükela:  tümü | bugün
  • inciraltında midyesi yenilesi güzel bir yer
  • özellikle sıcak midye sevenler için doğru adres. özdilek'in hemen önünde deniz tarafında kalan otoparkın köşesinde, denizaltı müzesi girişinin karşısındadır.

1 kilosunu 35 tl'ye satıyorlar.

ben şahsen oturunca 1 kilo gömüyorum. midyenin ufağı makbul derler ama bazen iri midyeler denk geliyor, hayatımda yediğim en büyük midyeleri burada yemişimdir. güzel yapıyorlar valla yalan yok.
  • midyesi 10 üzerinden 10 alır. tezgahın başında kuyruk oluyor genelde.
  • geçen pazar günü 3 midye sever arkadaşımla midyesini deneyelim dedik. vasatın altında lezzeti vardı. sadece pilavın tadı vardı. midyenin kendisine has kokusu yoktu. midye tadı alamadık. o yüzden karşıyaka çarşı'daki sokak içindeki midyeciyi bir de şirinyer migros'un önündeki midyeciyi tavsiye ederim.
  • uzak durun.
    bir zamanlar midyesi güzeldi, artık tamamen popüler olduğu için satış yapıyor.
    midye sever arkadaşlar uzaklaşmaya başlamıştır muhtemelen. ama amatör midyeciler beğeniyor olabilir.
  • midye kabuğu arasında yağsız, baharatsız, pişmemiş pirinç pilavı satan mekan.
  • yıllar sonra bugün yeniden midyesini yedim. maalesef eski lezzetinin çok uzağındaydı. yolunuz düşerse uğrayabilirsiniz, ancak sırf midye için hayatta uğranılmaz...