şükela:  tümü | bugün
 • 1977 istanbul doğumlu besteci ve müzisyen. müzik eğitimine trt çocuk korosu'nda başlamış ve itü türk müziği devlet konservatuarı'na devam etmiştir. aşkın nur yengi'nin 2002 yılında çıkan albümünde yer alan yalancı bahar (bkz: söyle kaç bahar oldu) adlı şarkısının muhteşem müziği işte bu kişiye aittir.

  https://www.serkanizzetozdogan.com/sarkilarim
 • sözlerini sezen aksu’nun yazdığı yetinmeyi bilir misin şarkısının bestecisi. sezen aksu demo 2 de söylediği bu şarkının sözlerini nasıl yazdığını ve aysel gürel vasıtasıyla serkan bey’le tanıştığını anlatır.
 • işte sezen aksu nun youtube ta yetinmeyi bilir misin? şarkısının altına yazdığı yazısı

  "bu şarkının bestecisi serkan izzet özdoğan.
  aysel’imin bana tanıştırdığı o zamanın genç yeteneklerinden biridir.

  stüdyomun kanlıca kavacık’ta olduğu 2000’li yılların başları...

  (bkz: aysel), serkan’ın çok güzel besteleri olduğunu, bir tanesine de benim söz yazmamı istediğini söyledi.
  emir büyük yerdendi. can havliyle yarım saat içinde bestelerden birinin sözü “yetinmeyi bilir misin?" çıktı. bu sözün çıktığı anda stüdyomuzun salonunda çalıp söylediğimiz ilk hali.

  daha sonra ışın karaca tarafından seslendirildi; *
  epey de sevildi bildiğim kadarıyla.

  doğrusunu söyleyeyim, ben bu şarkının demosunu okuduğumu bile unutmuşum.
  o yüzden bu demo projelerinin gerçek prodüktörü asistanım canan çelikçi.

  bizim evde sezen aksu dinlemek yasaktır. tahmin edeceğiniz üzere doğduğum günden beri o kadınla beraber olup sesine maruz kaldığımdan, evde uyulması zorunlu bir kuraldır bu. yine de canan’ın kulaklığından sızıp gelen cılız sesler zaman zaman dikkatimi çeker; “o şarkı neydi öyle?” diye sorarım.
  yıllar sonra bana da sürpriz olan ve bir projeye dönüşen bu demo şarkılardan biriyle karşılaşıveririm.

  aslında bu şarkıyı koyup koymama konusunda tereddütte kaldım. bizim stüdyo ahalisi pek bir tezahürat yaptı; “yok sanki odamızın içinde”, “kulağımızın dibinde” gibi gibi... hemencecik ikna oldum. neden? çünkü ben, beni methedenleri ve duymak istediğim şeyleri söyleyenleri severim. yanımda barınmanın tek yolu bu. beğenmezseniz valla sizden de soğurum. ona göre yorumlarınızı ayarlı yapın.

  latife bir yana, bu şarkıda en çok şaşırtan şey kendi sesimle kendime “yetinmeyi bilir misin?” sorusunun yöneltilmesi oldu. o melodilerin ve sözlerin nasıl geldiğine dair hiçbir fikrim olmadığından, sorunun cevabını ararken buldum kendimi. gerçekten başka biri bana soruyor gibi oldu.

  “acaba ben yetinmeyi bilebildim mi?” diye uzun uzun didikledim kendimi. işin o kısmı bende kalsın ama siz bu anlattıklarımdan “kadının ağzından çıkanı kulağı duymuyor” sonucunu çıkarabilirsiniz. dilerim dünyanın en zor ama en faydalı “kendiyle yüzleşme” eylemine sizin için de vesile olur. ben pek severim böyle çarpışmaları… yine kendi dayağımı yedim bir güzel… biraz karın ağrısı yaptı ama iyi geldi. dilerim size de gelsin…

  hamiş: yazı dilinde espri riskli bir şeydir. o yüzden bazen tırsıyorum. ama güldürmeyi seviyorum biliyorsunuz...

  bu arada, son günlerde evimde eşek beslediğime dair çıkan söylentilerin külliyen yalan olduğunu beyan ederim. o deli ben değilim; yük hayvanlarını koruma derneği başkanı okan oflaz. okan oflaz'dan ve canlısıyla cansızıyla bu dünyanın bir bütün olduğunun idrakında olan vicdanlardan allah razı olsun."

  sezen aksu

hesabın var mı? giriş yap