şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zamanında serkan beyin sohbetlerinde ege, fahir ve oktay’a amigdala’yı öğretmeye çalışan şahsiyet
 • çok zeki bir insandır. ufkunun ne kadar geniş olduğunu görmeniz için kendisiyle küçük bir sohbete girmeniz yeterli olacaktır. yaratıcı ve orjinal fikirleriyle beyin fırtınasına hazır olmalısınız.
  ayrıca doktor house tadında ayar verir. geçen yıl ayarımı almıştım ordan biliyorum.
 • nbeyin projesinin mimarlarından, bir sinirbilimci. gerçekten sıradışıdır o konuşurken ağzınız açık dinlersiniz.
 • gerçekten hayran olunası, çok zeki, çok esprili ve çok da tatlı bir insan. kendisine ne zaman bir soruyla gitsem, zaman ayırmış, sakince yardımcı olmaya çalışmıştır.

  zamanında rigor mortis isimli bir grubu varmış.

  [n] beyin konusunda, insanı sıkmadan, eğlenceli noktalardan çıkış yapan yazılarını takip etmek için sitesi: nbeyin.

  facebookta paylaştığı her ileti birbirinden güzeldir.
  (mesela, benim favorilerimden biri: "böyle saçmaladığına göre beyninde bir tümör olabilir diye düşünmüştüm. yanılmışım. seninki komple bir tümör ve bu tümörde ufak bir beyin çıkmış.")

  umarım bu orijinalliğini ve insancıllığını hiç yitirmez.
 • şu an cnntürk'de suç ve delil adındaki programda kendisine denk geldim. kadınlar/kadın beyni,kadının toplumdaki yeri ve kadın erkek eşitliği mevzusunda beyinle bağlantılı açıklamaları beni benden aldığından, koşarak kendisini google'ladım. kendisi artık yakın markajımdadır. "her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır" genellemesinin erilliği tek bir cümleyle yıkmıştır ya, hayran kaldım.

  sen anlat serkancığım, biz sabaha kadar dinliyoruz.
  yeter ki sen anlat.
 • bu adamla bizzat aynı labda bulunup da kendisinden fizyoloji dinlemek müthiş bir histir.
 • bugün trakya üniversitesi tıp fakültesindeki güzel sunumunun yanı sıra sözlüğe de selam çakmıştır.

  tanım: hayallerini kurduğum mesleği yapan sevimli bilim insanı.
 • cem yılmaz diksiyonuyla konu anlatıyor. el hareketleri ve mimikler de cabası. tıp fakültesinden mi çıkmış, başka bir alandan mı tıbba sızmış merak ettim ama google amca bana söylemedi.
 • kendisini seneler önce ilk defa bir televizyon programında rast gelerek dinleyip acayip etkilenmiştim, konuyu sürekli yaptığı çalışmalar ve ilgi çekici örnekler üzerinden anlatıyor oluşunun da katkısı var tabi. benim ve alakası olmayan birçok insanın sinirbilime ilgi duyması konusunda büyük etkileri olmuştur kendisinin, sağolsun* geçen yıl da -kendisini de unutmamak lazım- sinan canan ile birlikte bulunduğum fakülteye gelerek sunum yaptılar, hiçbir bilimsel kongreyi-sunuyu sallamayan ben sıranın önünde bayrak tutuyordum adeta. o kadar seviyorum, hiç tanışmadığım hocam gibidir kendisi. umarım bu ilgim ilgi olarak kalmaz da konuyla ilgili bi baltaya sap olabilirim diyorum.
 • bugün bir programı mı seminer mi her neyse ona katıldım. anlattı dinledik. komik anlarda oldu ama sanki olayın doğasından kaynaklanan bir komiklikti. anlatış tarzıda iyi idi ve iyi çalışmış hakkını verelim. ayrıca baştan söyliyeyim de benden çaldığı bir buçuk saatin hesabını versin bana lütfen.

  tıp fakültesi son sınıf olarak katıldığım yerden bana ufak tefek gereksiz bir iki ayrıntı dışında zerre fayda sağlamamış insan. onca yolu buna mı geldin diyesim geldi. 2'ler 3'ler baya eğlendi görüdüğüm kadarıyla lakin şöyle bir sorun vardı adam o kadar ezberlemiş ki konuşmasını ikiye bir aranızda evli olanlar vardır çocuğu olanlar vardır dedi durdu. lan sevgilisi olan bi kaç kişi o gurühta sen neyden bahsediyon? tıp fakültesi öğrencilerine uzun uzun kadınlarda 2 tane x kromozomu olduğundan limbik sistemden beynin frontal temporal lobundan falan bahsetti. yahu bunları kültür sahibi adamlara uzun uzun anlatman bile sıkar adam bayıltıncaya anlattı. kısacası sunumu kime yaptığını bilmeden gelmiş gibiydi.

  kadın beyni erkek beyni dedi bahsetti güzel de anlattı tam bir liseliye hitap edercesine ve sonunda da alakalı görünen alakasız yerlere bağladı çıktı.

  lisede dinlesem valla etkilenirdim kardeş. ama yok be olmamış bu. kendi alanında iyisindir, farklı kişilere farklı ışıklar tutabilirsin de belki gününde de değildin ama bu sefer olmadı sanki.

  edit: ulan ilk defa birisini böyle eleştiriyorum. ekşici piç olmak böyle bişi olsa gerek.