şükela:  tümü | bugün
 • pınar karşıyaka'nın 1991 doğumlu genç oyun kurucusu.
  geçtiğimiz yıl bir ara duke university'de amerika basketbol milli takımı baş koçu mike krzyzewski’nin başında bulunduğu kampa katılmıştı, epey beğenildi gelecek vaadediyor diye duyumlar gelmişti. karşıyaka'nın 3. olduğu türkiye genç erkekler basketbol şampiyonasında da başarılı maçlar çıkarmıştı.
  bu yıl pınar karşıyaka'da az da olsa süre almaya başladı. kısa boyunun avantajını kullanan, hızlı ve çevik bir oyuncu. savunmada hareketli ve istekli, her topa refleks gösterebiliyor, top çalma girişimlerinin yanında ribaunlara dahi atlıyor o boyuyla, faul problemine girmediği takdirde büyük avantaj kendisi için. hücumda da yüksek top hakimiyeti ile top kaybı yaşamıyor, hızını kullanıp oyuncuya yaklaşarak sade paslar veriyor, asist yeteneğini de gösteriyor. tek eksiği şut cesareti gibi geliyor bana bir süredir, onu da geliştirirse geleceği parlak görünüyor.

  gökper gen'in kiralık verilmesinden sonra takımda 2. oyun kurucu konumuna yükseldi. 1. oyun kurucu david holston'un sakatlığı şu dönemde kendisi için bir fırsat olacaktır.
 • 1 yıl kiralık olarak gelişim koleji'nde forma giyecek karşıyakalı.

  "1 sene kiralik olarak gelisim koleji`nde forma giyecem.hedefim aldigim sureleri iyi degerlendirip guclu sekilde pinar karsiyaka`ya donmek."
 • protestolu karşıyaka beşiktaş maçında beni gelecek vaat ettiğine inandıran guard.
 • ortaokuldayken 7. sınıfta tenefüslerde okulun potalarına tırmanıp otururdu, herkes hayretler içinde izlerdi. şimdi pınar karşıyakada oynuyor. küçüklüğünden belliydi böyle olacağı
 • 2012-2013 sezonu:

  tbl istatistikleri: pınar karşıyaka ile takım halinde yarı final. 13 maçta ortalama 8 dakika 1 sayı* 1 ribaund 1 asist.

  eurochallenge istatistikleri: pınar karşıyaka ile takım halinde fnal. 7 maçta ortalama 11 dakika 2 sayı* 1 ribaund 1 asist 1 top çalma.

  takımdaki herkesin sakat olduğu bir maçta sorumluluk alıp gayet başarılı oynamış ve hatta güzel de bir de son saniye şutu sokmuştu. o maçtan sonra koç ufuk sarıca: "bugün sadece bir maç kazanmadık, bir de usta kazandık" minvalinde bir söz söylemişti kendisini işaret ederek. fazla top kaybı yapmayan, akıllı, hareketli, kısa boyuna rağmen korkmadan çembere de dalan, savunması iyi, fakat hala şut sokamayan bir gard olarak devam ediyor kariyerine. ufuk sarıca'nın dediği gibi bir usta olmak istiyorsa yemeyip içmeyip o şutu geliştirmek zorunda ki tek eksiği bu da değil. aksi takdirde sanayide ustalık yapmak için bile geç kalacak. karşıyaka çocuğudur delikanlıdır, hiç kötü birşey söylemek istemiyorum fakat çalışması lazım çok. günde bilmem kaç bin tane şut atması lazım potaya. böyle olur bu işler.

  edit: aliağa petkim'e gitti.
 • best balikesir'in basarili guardi. fizigini iyi kullanan, savunmaci yonu agir basan bir oyuncu profili gostermektedir kanimca. klasik bir play-maker'dir. sutu cok guven vermez, lakin caldigi topla fast-break'e cikip bitirdigi pozisyon coktur. sutunu gelistirdigi ve belirli bir seviyede tuttugu surece sadece tb2l'de degil, tbl de de kendine guzel kontratlar bulacagina inaniyorum.

  1 yıl sonra gelen edit: 2015-2016 tbl play off larda best balıkesir adına önemli katkı veren oyuncu olmuştur. hem sinpaş denizli, hemde acıbadem üniversitesi serilerinde gerek savunması, gerekse ceza şutlarını yüzdeli atmasıyla takımın üst lige çıkmasında payı vardır. takımda kalırsa iyi olacaktır.